Muž, o němž nic nevím

Muž, o kterém nic nevím

• Česko

Muž, kterého mám ráda

Love with the Proper Stranger

Muž, o ktorom nič neviem

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1963, 102 min

Jemná studie vtahu dvou lidí, kteří se vidí prakticky podruhé v životě, ale už teď toho mají společného více než dost. Krásná Natalie Wood a skvělý Steve McQueen uprostřed nelehkého vztahového problému. Little Italy v celé své kráse.(31.8.2014)

dobrý film, ani těch 50 let od vzniku mu neubralo na zajímavosti, i když ten odstup v čase byl v některých dialozích cítit. To ale nevadilo, Steve McQueen tu hraje trochu jinak než v těch jeho nejznámějších filmech, je to více civilní, ale působí to dobře, nenuceně a autenticky. Spolu s Natalii Wood vytváří skutečně hezký pár. Celý příběh plyne v poklidném, jakoby ospalém tempu, ale přesto nenudí a ani nevadí, že jako komedie je tenhle film velmi krotký, spíš úsměvný než vysloveně humorný. Byl to příjemně strávený čas(9.1.2015)

Love with the proper stranger je starý filmový klenot, který ani během dlouhých let neztratil svůj lesk a krásu. Sledujeme v něm příběh dvou lidí, kteří spolu prožili jednu malou aférku a vzešlo z toho nežádoucí těhotenství. Nyní se musí se situací co nejlépe vypořádat, přičemž se však v průběhu akce „umělý potrat“ začínají nečekaně sbližovat a vzkvétá mezi nimi zvláštní pouto. Je jasné, že toto rozkošné romantické drama si nalézá fanoušky i dnes, vždyť vztahové problémy jsou věčné a proto také příběhy o nich nikdy nezestárnou (Will Shakespeare mi to jistě rád dosvědčí). Tento film však nesleduji s oblibou jen proto, že je nadčasový, ale také kvůli jakési sladkosti a roztomilosti, se kterou nám předkládá jinak dost závažné téma. Steve McQueen a Natalie Wood mají mezi sebou skvěle fungující chemii a jejich herectví je potěchou pro oko. Jedinou vadu na kráse nalézám v tom, že v závěru se trošku zrychlilo tempo a konec tak vyznívá uspěchaně. Jinak je to ale moje srdeční záležitost a ten, kdo má rád romantiku, určitě shledá, že ve svém žánru je tohle stále výjimečný snímek.(19.7.2011)

Komedie / Drama / Romantický? Prostě jako ze života. Víc prostoru má skvělá Natalie, ale Stevovi nelze odolat – kde jinde ho uvidíte funět do schodů, s monoklem na oku a nejistě zadrhávajícího. Ze všeho nejvíc mě pobavilo, když Natalie řekne o ústřední písni, že je to blbost.(16.10.2013)

1 2 následující >>