poster

Muž, o němž nic nevím

 • Česko

  Muž, o kterém nic nevím

 • Česko

  Muž, kterého mám ráda

 • USA

  Love with the Proper Stranger

 • Slovensko

  Muž, o ktorom nič neviem

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1963, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (24)

 • kubilov
  ****

  Jemná studie vtahu dvou lidí, kteří se vidí prakticky podruhé v životě, ale už teď toho mají společného více než dost. Krásná Natalie Wood a skvělý Steve McQueen uprostřed nelehkého vztahového problému. Little Italy v celé své kráse.(31.8.2014)

 • kolodej1
  ****

  dobrý film, ani těch 50 let od vzniku mu neubralo na zajímavosti, i když ten odstup v čase byl v některých dialozích cítit. To ale nevadilo, Steve McQueen tu hraje trochu jinak než v těch jeho nejznámějších filmech, je to více civilní, ale působí to dobře, nenuceně a autenticky. Spolu s Natalii Wood vytváří skutečně hezký pár. Celý příběh plyne v poklidném, jakoby ospalém tempu, ale přesto nenudí a ani nevadí, že jako komedie je tenhle film velmi krotký, spíš úsměvný než vysloveně humorný. Byl to příjemně strávený čas(9.1.2015)

 • Movieska
  ****

  Love with the proper stranger je starý filmový klenot, který ani během dlouhých let neztratil svůj lesk a krásu. Sledujeme v něm příběh dvou lidí, kteří spolu prožili jednu malou aférku a vzešlo z toho nežádoucí těhotenství. Nyní se musí se situací co nejlépe vypořádat, přičemž se však v průběhu akce „umělý potrat“ začínají nečekaně sbližovat a vzkvétá mezi nimi zvláštní pouto. Je jasné, že toto rozkošné romantické drama si nalézá fanoušky i dnes, vždyť vztahové problémy jsou věčné a proto také příběhy o nich nikdy nezestárnou (Will Shakespeare mi to jistě rád dosvědčí). Tento film však nesleduji s oblibou jen proto, že je nadčasový, ale také kvůli jakési sladkosti a roztomilosti, se kterou nám předkládá jinak dost závažné téma. Steve McQueen a Natalie Wood mají mezi sebou skvěle fungující chemii a jejich herectví je potěchou pro oko. Jedinou vadu na kráse nalézám v tom, že v závěru se trošku zrychlilo tempo a konec tak vyznívá uspěchaně. Jinak je to ale moje srdeční záležitost a ten, kdo má rád romantiku, určitě shledá, že ve svém žánru je tohle stále výjimečný snímek.(19.7.2011)

 • MayB2
  ****

  Komedie / Drama / Romantický? Prostě jako ze života. Víc prostoru má skvělá Natalie, ale Stevovi nelze odolat – kde jinde ho uvidíte funět do schodů, s monoklem na oku a nejistě zadrhávajícího. Ze všeho nejvíc mě pobavilo, když Natalie řekne o ústřední písni, že je to blbost.(16.10.2013)

1 2 následující >>