Cheongookeui namoo

• Jižní Korea 천국의 나무 (více)

Haně umřel otec, když byla malá. Její matka se znovu provdala a se svým novým manželem a jeho synem Yunsuhem se přestěhovali do Japonska. Tomu zemřela maminka během desátých narozenin. Od té doby s nikým nepromluvil. Zatímco Hana se s novým bratrem chce bavit, on s ní nechce mít nic společného. Jejich rodiče jedou na líbánky a nechávají děti u Yunsuhovy tety a její dcery Maji. Ty nejsou k Haně zrovna moc přívětivé. Jenže příběh tím nekončí. Co osud přivede Haně do cesty, a bude ještě Yunsuh někdy mluvit? (Zíza)

Pethushka

Asi žádné korejské dorama se mi nehodnotilo tak těžce, jako tohle. Téměř dokonalé scény střídaly ty, které mi šíleně lezly na nervy. Nebyl jediný díl, ve kterém by Hanna nebrečela. Občas jsem brečela s ní, občas jsem ji musela na chvíli vypnout. Wan Lee podával skvělé výkony hlavně v prvních 3 dílech. Jeho charakter pro mě byl z celého seriálu nejzajímavějším. Občas to bylo na 5*, občas na 2*. Jako celek si to podle mě zaslouží slabší 4*. ()

Zíza

Hana má své jméno zřejmě proto, že se rýmuje s "nána". I to by mohlo dobře vystihovat její charakter. Je to uřvaná nána, otravná a nechápu, co kdo na ní může milovat. Její nápadníci na tom nejsou o moc lépe a když se do toho vloží všichni společně, tak je prostě šou na spadnutí a moje víčka taky, protože se nedají sledovat. Je to bída a nouze. Herecké výkony? Sem tam se někde ukáže, že snad je i hercem/herečkou, ale po 90 % seriálu to pěkně dře. Furt se brečí, ječí, utíká, schází, rozchází, stalkeruje, vůbec to není dojemné, facku přejete jak Haně, tak i těm, kdo ji fackují. Nejlépe je zahnat na jedno místo a to zapálit. Alespoň by se ušetřil filmovací materiál... Není to nejlepší korejský seriál, co jsem viděla, ani průměrný, krásně mi spadl pod průměr. Ale nebojte se, nejsem mrcha bezcitná. Samozřejmě že mě konec dojal, vždyť koho nedojala jeho podoba v tom e-mailu co obráží všechny schránky? Hlavně že se poslal dál... Jenomže to, že mě něco dojalo na konci neznamená, že se hodnocení seriálu zvedne. Dojmout může ledaco. Nadchnout máloco. Zklamalo tohle. Nejlepší na tom byli ti jeho bodyguardi. Přeloženo. ()

Folpa

Krásný romantický seriál, který má 10.epizod a je natočený v koprodukci Jižní Koreje a Japonska. Už dlouho se mi nestalo, že bych si tak u něčeho pobrečel. V hlavní roli skvělá Park Shin Hye (např. v YAB hrála Go Mi Nama) a tímto se u mě zařadila do mých top 10 hereček :) ()

Lama.Lama

První čtyři díly byly parádní, pak to šlo tak neskutečně rychle do kytek, až jsem tomu nemohla ani uvěřit. Naprosto nehorázným způsobem se to plácalo v scénáristických nesmyslech! Celý seriál se kompletně rozpadl a nebylo cesty zpět. Jednou a stačilo. ()

Zelilu007

(Korejsko-Japonské) Pro mne velice emocionální. Je docela zajímavé, že tento krásný počin často srovnávají se Snow Queen. Absolutně nechápu, ale když už jsem u toho, tohle bylo Omu Omu Omoc lepší (alespoň pro mne). Od tohoto seriálu jsem věděla, že Park Shin Hye je jedna z těch nejlepších co znám. Může na sebe být pyšná už od malička. To samé Wan Lee do kterého se absolutně zamilovala moje mamka :). Přímo jsem cítila sníh a vánek zimního období. Smutné a Krásné. ()

Ceres

No, po shlednutí Snow Queen, bylo těžké se vyrovnat s tímhle seriálem, neboť asi těžko bude mít něco tak nádherný příběh. Sice v tomhle seriálu exceluje ještě mladičká, ale skvělá Park Shin Hye, tak první 3 a půl dílu mě vůbec nezaujalo, snad jen skvělým soundtrackem. Poté co se děj přesunul do Tokya, už to bylo mnohem lepší. Konec byl "klasicky" pro Asii dobře zvládnut, ale musím přiznat, že posledních 5 minut jsem se hodně těšil, až to konečně skončí, což jaksi není dobře a tak nějak odráží kvalitu tohodle seriálu. Těšil jsem se na něj, ale celkově průměr, i když měl občasné výborné scény. ()

Moiraine

Začátek mě ještě celkem bavil, ale asi po třetí epizodě to šlo tak moc dolu, že zpětně se divím, že jsem to byla schopná přetrpět až do konce. A že to byl konec. Musím přiznat, že tohle jsem opravdu nečekala. V absurdní překombinovanosti to trumfne už snad jen Muscle Girl. Musím souhlasit se Zízou, že bodyguardi to opravdu zvedli. ()

Magi90

Ano, je to romantické ale dost uplakané, moc tmavé a ponuré prostředí, až na ten sníh, no...Do třetího dílu mě to celkem bavilo, jakmile se přestěhovali do Tokia a nastalo "o dva roky později", to bylo slabší. Dávám čtyři, ale je proto, že to má krásnou hudbu, a líbilo se mi, jak to herci tak uvěřitelně zahráli.. ()

LilySever

Tuto melodramatickou doramu je pro mě velmi těžké hodnotit, jedná se o mix dokonalosti a příkladného scénáristického selhání, kde výkyvy mezi těmito extrémy jsou nečekaně časté. Zatímco historický vývoj směřoval ze sentimentalismu do romantismu, tato dorama popřela dějinný vývoj a z vrcholně romantického díla sklouzla do preromantického sentimentu, z toho důvodu svoje hodnocení rozdělím na dvě části, protože nedokážu hodnotit tento seriál jako celek. Do první části řadím díly odehrávající se v rodném městě (1-4), ty dýchají atmosférou Větrné hůrky (některé situace jsou z ní přímo vytržené, i když ne vždy nejšťastněji) a slibují téměř umělecký zážitek, postavy jsou bezchybně utvořené a zejména hlavní hrdina je vehnán do působivého extrému, viz Heathcliff. Námět:*****; zpracování příběhu:****; napětí:****; dramatičnost:*****. Přesto i do této části zasahují chapadla povrchnosti, (SPOILER!) je zcela očividné, že mladý, úspěšný, bohatý, krásný princ na bílém koni a bezchybný bojovník musí plát nekritickou láskou k dívce, která je v mnoha ohledech sympatická, ale v kolektivu nijak výrazně nevyniká na to, aby si jí všiml. Jeho postava umírá na svou plochost a selhávající dokonalost (konec SPOILERU). Ovšem tyto první čtyři díly splývají v sonátu, kde se mísí korejské křehké násilí, smutek, bolest a naděje. Tuto část bych ve výsledku hodnotila *****. Zlom přichází s příchodem pátého dílu, scénáristy okouzlila Krásná pokojská a jiné americké klenoty, přičemž celou dohodu s divákem, kterou v předcházejících dílech budovali, rozbořili. Námět: ***; zpracování: **; napětí: ***; dramatičnosti: ****. S touto polovinou jsem se těžko vyrovnávala, připadalo mi, že dýku do srdce seriálu zarvalo zejména necitlivé mísení žánrů. Dřívější romantismus vystřídala komediální gangsterka, kde mi mafiáni připomínali sedm trpaslíků (SPOILER: je nepopiratelné, že asociální lidé příhodným vlivem mafie se mění v citlivé duše plné vřelého citu a gentlemanského chování, nadto post mafiánského bosse lze získat velmi jednoduchou cestou, a to někoho zbít :-) SPOILER). Postava hlavního hrdiny se nám ovšem bezprecedentně rozsypala, jeho původní vlastnosti vystřídaly průměrnost a nevýraznost - neustále si staví zábrany, které téměř vždy nakonec stejně překoná, svoje skálopevná rozhodnutí nakonec změní... Dorama padá do monotónnosti, kdy neotřelost a originálnost vystřídalo již viděné. Chování hlavního hrdiny a jeho pohnutky mi přicházely v dílech blíže konci stále nedomyšlenější a prvoplánovější. Konec sice dopadá s drtivou přesností, přesto výkyvy v kvalitě melodramatu již nezachrání. Tuto polovinu milovník Větrné hůrky rozhodně neocení, síla osobnosti ustoupila ne zcela vypilovanému příběhu, a tak moje hodnocení nemůže překročit ***, jedna hvězda za konec, jedna za hlavní pár, který i přes scénáristické kolapsy si mě získal, a třetí za „polibky“. Ve výsledku však převažuje druhá polovina, proto uděluji silné tři hvězdy. Neměl by se na to dívat člověk, který nemá rád, když dílo změní kód, jímž s ním komunikuje, a kdo nemá rád nemístnou komedii ve vážné tragédii. Měl by se na to dívat člověk, kterému nevadí u obrazovky si poplakat, má rád asijskou éteričnost a absenci tělesnosti, protože tato dorama je místy doslova koncert pocitů. (A jeden velký, působivý kýč :-) Za povšimnutí stojí nádherná hudba, která je skutečně atmosférotvorná a zalézá pod kůži. () (méně) (více)

aboj

A to som si myslel, že ma nič nedojme viac ako Snow Queen (hoci kvalitou je Snow Queen o dost vyssie). Krásne, hoci veľmi smutné. Dalsi serial si musim dat nejaky optimistickejsi. A krásna hudba. ()

Isabella.M

Nie, nie a ešte raz nie. Srdcervúca tragédia od začiatku do konca. Toľko, čo sa naplakala hlavná postava, sa jednoducho už nedá brať s nadhľadom ani omylom. Mladučkú Park Shin Hye som tu kvôli tým potokom sĺz až ľutovala. Keď sa ma pokúšajú citovo vydierať, moje srdce sa zatvrdí, ako v tomto prípade. Posledné diely som so sebazaprením preklikala. Už nikdy viac. ()