Lampáreň

Publicistický
Slovensko, 1998, 50 min

Účinkují:

Patrik Herman

Občiansko-právne problémy, ktoré nekončia na lampárni. (oficiální text distributora)

T2

je úžasné v akom nedokonalom systéme žijeme, aspoň že táto relácia na to poukáže, aj keď len málokedy sa niečo dá s tým robiť /60%/ ()

MM_Ramone

"Nedajte sa a bojujte za svoje práva!". "Spoločne to dokážeme!" To sú mottá ľudovej publicistickej relácie, ktorú vysielá slovenská súkromná, komerčná televízia Markíza už od roku 1998. Snaha právnej a morálnej pomoci občanom, ktorí sa ocitli v nejakej nepríjemnej situácii. Niekedy takáto medializácia pomôže, inokedy ani nie. Ale štáb a hlavne moderátor Patrik Herman si vždy prídu na svoje. Ten sa už na "Lampárni" za tie roky dobre namastil. Len tak kvitne. * ()

Anderton

Lampáreň má jednu neoddiskutovateľnú zásluhu na televíznom trhu, pretože sa jedná asi o prvú a možno jedinú reláciu, ktorá na konkrétnych príkladoch konkrétnych ľudí ukázala, v akom Kocúrkove a neskutočnom byrokratickom bordeli to žijeme. Ak by to pozeral Nemec alebo Švajčiar, myslel by si, že je svedkom nejakej monthy pythonovskej irónie. Častokrát mám aj ja slinu zavolať do Markízy s námetom na reportáž. ()

Marek1991

Absurdity z reality alebo ako to chodí na Slovensku v podaní skvelého tímu na čele s Patrikom Hermanom a nami ľuďmi, ktorí sme do toho prispievali a snažili sme sa vyriešiť si problémy a ukázať Slovensku a svetu s akými nezmyslami, prieťahmi a problémami sa stretávame denne a často nám strpčujú život. Nikdy si tento publicistický program však nezískal ľudí natoľko, aby bol radený medzi najlepšie, je to naozaj akýsi predchodca Paľby a jemnejšia verzia pre ľudí, ktorí sa nechcú rozčuľovať. Ako investigatívna žurnalistika to občas aj nejaké problémy vyriešilo. Bolo to najmä príjemné a občas aj zábavné. ()

peiton

Reláciu síce nesledujem,ale poznám o čom sa tam pojednáva.Za Patrika Hermana a jeho veľké srdce a ochotu pomôcť oklamaným občanom v zdanlivo neriešiteľných situáciách dávam **** hviezdičky. Zaslúži si to a držím palec celej redakcie,aby sa im darilo a boli na štát neoblomní a tvrdí. ()

Paity

Slovenská obdoba kdysi legendárního Občanského juda. Dnes se to v Česku snaží resuscitovat zadlužená TV Prima svým Reportéři na vaší straně. Hrůza. ()

TERRORDROME

Krásna prehliadka toho koľko podvodníkov, klamárov, hajzlov, úžerníkov, vydieračov, úradníckych zmrdov ( kategória sama o sebe ) a všemožných odrbávačov žije medzi nami. Radosť pozrieť!!! ()

aliaska

Najlepšie na tom je, že ak riešite nejaký spor cez médiá,tak sa možno svojich práv dočkáte...ak sami v súkromí,tak spravodlivosť sa vlečie celé roky.Prečo? Lebo medveď 😁 ()

R4D0

Môžem potvrdiť že vcelku zaujimavé reportáže a o to zaujimavejšia rubrika "Lebo medved" ktorá naozaj pobaví,dávam 4*. ()

MaxForValue

Investigatívna žurnalistika, ktorej nič nechýba. Excelentne zvládnutná publicistická relácia upozorňujúca na všetky tie svinstvá, ktorá sa v tomto rádoby systéme dejú. Takýchto relácii by malo byť viac. Aj na úkor tých rádoby sitcomov. ()