Iron Maiden: Flight 666

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 112 min

Mike Munn

Pro fandy Iron Maiden - JE TOHLE NAPROSTÁ BOMBA!!!! Musí bejt!!! Tohle je naprostá šílenost, ty lidi, ty davy tisíců lidí, desetitisíců lidí.. Kdo nikdy nezažil podobný koncerty (nebo alespoň jeden takovej), měl by to kurva rychle dohnat!!! Konkrétně Iron Maiden sem neviděl, takže jestli ještě někdy zavítaj do Prahy, TAK JEDU!!! Tenhle napůl dokument, napůl živák, je perfektní nahlídnutí i do zákulisí se spoustou rozhovorů jak se členy kapely, tak s těmi v pozadí toho všeho, a i s fanoušky - v různých koutech naší planety... Prostě pro fandy povinnost!!! -- PS: Tak už sem byl!!! Byl sem u toho!!! V Praze 11.6.2011!!! Spatřil sem legendu!(4.11.2010)

No tak toto bol zážitok na cely život.... vstupenku mám ešte niekde odloženú a ani nepomýšľam ju vyhodiť... som mladá holka, ale keď na pódium doslova vyletel Bruce Dickinson, tak som skoro dostala infarkt :) V živote som toľko nevrieskala a to sa mi od mala huba nezavrie:D perfektné efekty, naj Steve Harris a aj po rokoch energický Bruce ....(3.7.2011)

Nejnovější dokument Sama Dunna mě opět potěšil, a o to víc, že IM patří mezi mé nejoblíbenější kapely. Začátek, kdy Mejdni jako první metalová legenda v historii navštívili Indii, volně navazuje na Dunnův předchozí dokument Global Metal. Kromě monstrózního turné samotného, nejzajímavější momenty byly asi Maiden-kněz a fanoušek z Colombie, který se po skončení koncertu rozplakal štěstím. Taky mě potěšilo, že každá zastávka turné byla proložena kouskem některého z nesmrtelných songů, přičemž mě vždy úplně zamrazilo v zádech a zavzpomínal jsem taky na zážitky z loňského pražského koncertu. Btw. pár ukázek z filmu (včetně celého Run to the Hills z Bogoty) lze shlédnout při úspěšném plnění misí této on-linovky :-)(21.4.2009)

Ouu jeaaaa. Tak z tohoto dokumentu mám snad nejlepší pocit jaký jsem kdy z dokumentu měl... Perfektní nahlednutí do zákulisí největší heavymetalové legendy. Jak je vidět, tak i tato muzika se dá dělat s úsměvem, bez vulgarit, drogových, alkoholických a sexuálních skandáalů. Těchto 6 borců mi právě dodalo takové množství energie jako málo kdo. Mám to štěstí, že jsem je viděl na živo celkem třikrát a co víc, dokonce mi i přistálo v ruce trsátko od Adriana Smithe. Na to kolik jim je mají opravdu hodně co nabídnout. Nejvíc se mi na dokumentu líbili neskutečné pocity fanoušků a š'tastné výrazy jejich metálových tváří. PS: Nicko McBraina musí milovat snad úplně každý... Bravóó!!!(22.11.2009)

Ono by to asi bylo tak na tři hvězdičky, páč já živáky zas tak nežeru a Mejdni navíc nejsou uplně moje krevní skupina (i když nedávno jsem byl na jejich koncertě a stálo to za to), ale docela mě zaujalo, že je každá píseň nahraná někde jinde. Živáku to dodá uplně jinou atmosféru. A třeba ten chorál, kterej vytvořil dav v Mexiku (a kterej Bruce Dickinson ohromeně okomentoval "You Absolutly Fucking Unbelievable"), z toho teda naskakuje husí kůže.(18.9.2011)

• - Po shlédnutí hrubého materiálu filmu požádala kapela o změnu, když se mluví o nalétaných kilometrech. Britové totiž měří v mílích. (MIchael90)

• - Snímek byl poprvé uveden na tzv. 'Maiden Day' 21. dubna 2009, kdy se hrál v digitálních kinosálech 41 zemí. (Vodnářka)

• - Ve filmu můžete vidět fotbalový zápas, kde hraje také vášnivý fotbalista Steve Harris (baskytarista skupiny). Ten poznamenal: "Dal jsem tehdy dva góly a oni s kamerou oba zmeškali." (MIchael90)