Iron Maiden: Flight 666

USA, 2009, 112 min

Účinkují:

Kerry King

Mike Munn

Mně se líbí jak si tam nicko bubnuje v šatně... :) Jinak hodně zajímavý dokument o průběhu turné, který sice částečně popisuje jako by to byla jakási dovolená ale skutečnost mluví jinak... Já jen obdivuji Bruce že v jeho letech ještě dokáže skákat na pódiu jako za mlada.. :) Skvělé pojetí např. z časomírou, co písnička to jiné město a ten začátek jak Bruce vyběhne na pódium a za nim kameraman... Líbí se mi také záběry z pilotní kabiny a volací signál Flight 666 to mě upřímě řečeno fakt dostalo. Ať žije Ed force one!(15.10.2012)

Bol som na jednom koncerte tohto turné a bolo to úžastné, môj najkrajší zážitok. Iron Maiden: Flight 666 je premakané DVD ale oproti tomu zdieľať tie prekrásne momenty spolu s kapelou naživo je to nič :D Parádna šou plná perfektnej heavymetalovej muziky, pyrotechniky, svetelných efektov a všetkého čo k tomu patrí.(23.6.2011)

Iron Maiden usoudili, že na ně chodí čím dál mladší publikum, a tak mnozí z něj jejich nejslavnější fláky nikdy neměli možnost slyšet na živo. Tak se vypravili na světové turné „zpět v čase“ a celé to nechali zdokumentovat. Výsledkem je 112 minut dlouhý film z turné a 103 minut dlouhý koncertní záznam. Na plné hodnocení v pohodě dosáhnou obě části, a to nejsem žádný velký fanoušek Iron Maiden. Ale tahle šestihlavá skvadra ještě do starého železa nepatří.(7.1.2018)

Jsem hrdý na to, že někdo konečně ukázal, jaké je to koupit si letadlo a uspusobit si ho podle svého. Je to pro mě předobraz budoucnosti, kdy bude mít spoustu lidí vlastní letadlo. A proč ne? Film samotný je působivý, zejména z pohledu kapely. Zajímavostí zůstává stále silnější angažovanost Latinských fanoušků, především těch v Chile. Koncerty v těch místech musejí mít krvavě zuřivě nádherné.(25.12.2009)

Pro mě hezké osvěžení koncertu v Edenu. K tomu máme všichni možnost částečně pozorovat, co se děje za oponou a že i legendy, což Iron Maiden bez diskuze jsou, mají obyčejné problémy. Ať už jde o virus nebo třeba golfový míček. Navíc se dozvíme i nejednu informaci přímo o jednotlivých členech a tohle všechno je naloženo v chutném hudebním nálevu. 80 % Oblíbená část- borec s chycenou hůlkou po koncertě v Kolumbii(20.8.2011)

• - Po shlédnutí hrubého materiálu filmu požádala kapela o změnu, když se mluví o nalétaných kilometrech. Britové totiž měří v mílích. (MIchael90)

• - Snímek byl poprvé uveden na tzv. 'Maiden Day' 21. dubna 2009, kdy se hrál v digitálních kinosálech 41 zemí. (Vodnářka)

• - Ve filmu můžete vidět fotbalový zápas, kde hraje také vášnivý fotbalista Steve Harris (baskytarista skupiny). Ten poznamenal: "Dal jsem tehdy dva góly a oni s kamerou oba zmeškali." (MIchael90)