Iron Maiden: Flight 666

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 112 min

Mike Munn

Sam Dunn je režisérem jednoho žánru, ale ne ledajakého, není to drama, krimi, komedie, akční.....je to METAL a to jak vzdává čest své oblíbené hudbě a oblíbeným kapelám zaslouží obdiv. Nyní si vzal na mušku svou nejoblíbenější kapelu a neudělal (!) fan film, ale plnohodnotný dokument o jejich největším turné vracející se ke kořenům jejich tvorby. Tempo je neuvěřitelné, osoby ze štábu též a I.M. skvěle charakterizují sami sebe. Při všech písních (při Run to the Hills nejvíc) mi naskakovala husí kůže- a já se ptám, umí tohle Gaga a podobné MTV hvězdičky?. Sam Dunn mě prostě opět uchvátil a to opět, už potřetí, píšu, že nejsem fanoušek metalu. Tímto filmem mě Sam Dunn příiměl, abych si ho přidal do svých oblíbených režisérů.(27.9.2010)

No tak toto bol zážitok na cely život.... vstupenku mám ešte niekde odloženú a ani nepomýšľam ju vyhodiť... som mladá holka, ale keď na pódium doslova vyletel Bruce Dickinson, tak som skoro dostala infarkt :) V živote som toľko nevrieskala a to sa mi od mala huba nezavrie:D perfektné efekty, naj Steve Harris a aj po rokoch energický Bruce ....(3.7.2011)

Citace citace: Citace: "No je možné tohle nemilovat?!" (Noviik) Reakce: "Ano" (J*A*S*M) Reakce: "J*A*S*M je člověk, který umělé hvězdičce Justinu Bieberovi dá tři hvězdy, i přes to, že neumí zpívat, má dětinské texty a jeho hudba je dělaná přes kopírák. Ale Iron Maiden, kteří si své místo vybojovali, mají neskutečně symfonickou a dokonale propojenou hudbu, naživo předvedou show o jaké se většině kapel může jen zdát, jsou to umělci ve hře na své nástroje a Dickinson je podle mnohých nejlepším zpěvákem světa, za celou svou kariéru nepoužili v textech ani jednou komerční slovo "BEJBY" a jsou to inteligentní a tvořiví lidé, i přes to jim dá jen dvě hvězdy a samozřejmě říká, že se mu jejich hudba nelíbí. Je opravdu takový pokrytec jak tvrdí o ostatních lidech na CSFD ve svém komentáři k Justinu Knírkovi? Ano, je to pokrytec a ještě k tomu nemá hudební sluch. !!!!!Up the IRONS!!!!! " (Tony.cs) ...ano já jsem také pokrytec, Iron Maiden je má nejoblíbenější kapela, byl jsem na jejich koncertě 8.8.2008 a pojedu i 29.07.2013, podle mě mají tu nejdokonalejší hudbu. Ale já mám hudební sluch...dokument se mi líbil, jen mi tam samozřejmě vadí absence Prahy, kde jsem se byl i já podívat na heavy metalovou legendu a svou nejoblíbenější kapelu.(28.3.2013)

Vynikající dílo!Maiden se už před časem rozhodli vydávat záznamy z každého svého turné,což potěší fanoušky a koneckonců i konta členů kapely.V době,kdy se téměř vše stahuje si musí každý své ortodoxní fandy hýčkat,protože pouze oni jsou zárukou odbytu originálních nosičů.Iron Maiden to dělají dobře a na Flight 666 to vyšperkovali ještě dokumentem ze zákulisí.Hudební část malinko ruší to,že se nejedná o jeden koncert,ale aspoň zase člověk pozná atmosféru celého turné.Suma sumárum 95 procent a povinnost pro každého fanouška si tuhle věc pořídit.(28.1.2012)

Iron Maiden jsem svého času nebetyčně miloval. Teď už je sice můj vztah o něco chladnější, ale stále dosti vřelý a Mejdny prostě musí uznat každý aspoň trochu otevřený a uvažující člověk. Nemusí jim nutně věnovat své srdce a nechat se pokérovat motivy Ironů (jako jihoamerický kněz v tomto dokumentu), ale měl by jim věnovat respekt a uznání. Nejsou to žádní vypatlanci a buranové a tenhle dokument to jasně dokáže i všem těm, kdo Iron Maiden do dnešních dnů "nemuseli". Dokument Flight 666 (včetně sestřihu koncertů) by neměl chybět ve sbírce žádného fanouška kvalitní rockové muziky. Člověk jen s otevřenou pusou zírá, co vše musí Iron Maiden se svým štábem zvládnout a vydržet a přetrpět. A když si uvědomíte, že už to nejsou zrovna mladíčkové, tak klobouk dolů. Šílenství kolem Ironů je neskutečné (zvlěště v jihoamerických státech) a sláva hudebníků má svůj rub a líc. O této nezdolnosti a vitalitě a v podstatě i genialitě je tento dokument. Když k tomu připočítáte kvalitní hudbu, tak musíte při sledování Flight 666 chrochtat blahem. Já tedy chrochtal. Chro chro... :-)(15.7.2013)

• - Ve filmu můžete vidět fotbalový zápas, kde hraje také vášnivý fotbalista Steve Harris (baskytarista skupiny). Ten poznamenal: "Dal jsem tehdy dva góly a oni s kamerou oba zmeškali." (MIchael90)

• - Po shlédnutí hrubého materiálu filmu požádala kapela o změnu, když se mluví o nalétaných kilometrech. Britové totiž měří v mílích. (MIchael90)

• - Letadlo, které kapela na cestu používá, je Boeing 757-200 zvaný Ed force one. (Bicman)