Mně se ten film prostě líbil. Celý je prošpikován skvělými vtipnými momenty, které jen tak někdo nepostřehne. Kupříkladu v jedné scéně přeje v TV pěkný den moderátorka Ester Pejsková. Skvělá skladba herců. Obávám se, že tolik hereckých legend už se nikdy v jednom filmu nesejde. Příjemně mě překvapila snaha tvůrců zainteresovat mj. i herce Velena a Holého (jaká škoda, že zdraví jim nepřálo). Byl jsem nadšen, že ve vedlejší roli se objevil i Stanislav Fišer, jehož němota jej bohužel vyřadila z uměleckého projevu. Pěkný a oddechový film skvělého Vlada Štancela.(15.10.2010)

• argenson

Každá kinematografie má čas od času záslužnou potřebu natočit film vzdávající hold starší herecké generaci ve stylu "dokud jsou ještě tady". Pamatuju si, když byl můj dědeček v osmdesáti letech na maturitním srazu, sešli se tam tři. To je podle mě realita, takže tady to poměrně početné seskupení vitálních dědečků a babiček působilo nevěrohodně. Na druhou stranu Libuše Švormová ke svému závěrečnému monologu potřebovala početné publikum, to je jasné. Nakonec, jako poslední role Zity Kabátové to není úplnej průser.(12.7.2012)

Když jsem přetrpěl těch prvních 20 min, tak nevím, jestli jsem si na tu formu a styl zvyknul, nebo čím to bylo, že jsem to dokoukal. Místy "kameňákové" (nejen panem Skopečkem), místy - obzvlášť hudbou "účastníkozájezdové", ale nenudilo to. Jen jsem pozoroval a užíval si ty herecké bardy s jakou lehkostí hrají a ty křečovité hrůzy kolem nich. PROBOHA proč pořád někdo někam strká psychiatra CIMICKÉHO???!!! Je strašný a zřejmě nesoudný...to byla ta děsná scéna na začátku, co mě odradila.(31.5.2010)

Tolik legendárních českých herců v jednom filmu už asi nikdy pohromadě neuvidíme. Až tato stará garda jednou odejde do filmového nebe, nastane tu velká prázdnota, která půjde strašně těžko zaplnit. Není tu nikdo, kdo by dosahoval jejich formátu. Na film jsem šla právě kvůli nim. Objevuje se tu i naše nejstarší česká herečka Zita Kabátová. Před ní musím smeknout, protože hraje i ve svých 96 letech. Kdo ví, co v jejích letech budeme dělat my.(12.11.2009)

• Tuax

Je to bída, hlavně po té herecké stránce a ne tím kdo je obsažen, ale tím jak jsou role zahrány. Ono to mnohdy vypadá spíše jako divadelní zkoušky, než ostrá filmová scéna. Ta plejáda hereckých legend, která se ve filmu mihne v menších rolích, je takovou českou obdobou expentables, jenže ve špatném filmu. Navíc na málo prostoru je příliš mnoho hvězd a tak nikdo nemá šanci pořádně něco odehrát. Do toho je v jedné z nejdůležitějších rolí obsazen Tomáš Magnusek, který nehraje, ale kazí co se dá. On se nebyl schopen ani podívat svému otci (ve filmu) do očí, no nevím. Je to docela zklamání a připomíná mi to spíše pomník všech veličin, které se takto ještě zvěčnily, leč v nepříliš povedené frašce. Drama odehrávající se na pozadí celého příběhu, proto uniká do ztracena a i když je chvílemi znát útok na divákovy emoce, tak právě způsob formy, to zcela neguje. Osobně mě nejvíce potěšilo cameo Libuše Havelkové, kterou mám spojenou s vyprávěním a uváděním pohádek v mém dětství. A zde je to až nostalgické jak opět vypráví dětem pohádku...(5.5.2011)