poster

Viy (festivalový název)

 • Rusko

  Vij

 • Rusko

  Vij 3D

 • Rusko

  Вий 3D

 • Rusko

  Vij. Vozvraščenije

  (neoficiální název)
 • Rusko

  Viy. Vozvrashchenie

  (neoficiální název)
 • Rusko

  Вий. Возвращение

  (neoficiální název)
 • Ukrajina

  Вій

 • Německo

  Fürst der Dämonen

 • Velká Británie

  Forbidden Kingdom

 • anglický

  Viy 3D

 • Kanada

  Forbidden Empire

 • USA

  Forbidden Empire

Dobrodružný / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

Rusko / Ukrajina / Česko / Německo / Velká Británie, 2014, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  **

  "Vij" je taká ruská Ospalá diera. Aj ospalá, aj diera. Predovšetkým - fantastický vizuál. Dekorácie, rekvizity a kostýmy plné nádherných detailov - oddelenie výpravy sa naozaj vyhralo. Dizajn príšer tiež perfektný. Takisto niektoré zábery majú kompozíciu, že by Burton s Gilliamom zaplesali. Lenže čo z toho, keď to má príbeh, ktorý by vystačil na jednu epizódu Supernatural, alebo skôr Ash vs. Evil Dead. Tvorcovia to celkom zbytočne naťahujú na vyše dvojhodinový epos pomocou trikových scén, ktoré sú vlastne pre dej nepodstatné a často vyznievajú skôr smiešne ako strašidelne. Celé je to čudne zostrihané, miestami to má problémy so základnou nadväznosťou záberov a niektoré scény nestihnú vyznieť. Fleming sa tam tiež veľmi nehodí. Veľká škoda, lebo to všetko vyzerá nádherne (kozáci sú skvelé zjavy, všetci do jedného) a s dobrým scenárom a neafektovanými hercami to mohla byť pecka. 5/10(3.1.2016)

 • George Stobbart
  ***

  Cestovateľ a kartograf počas svojich svetových potuliek zakotví v malej ukrajinskej dedinke, kde sa ľudia obávajú tajomného zla. Rozhodne sa na to teda pozrieť svojim vedeckým okom a ocitne sa vo víre bizarných a fantazmagorických udalostí. Ruská hororová rozprávka na motívy príbehu Nikolaia Gogolu a rovnomenného staršieho snímku je vcelku príjemným počinom. Až na tú prestrelenú stopáž ide o zaujímavý, dobre natočený a vizuálne pohlcujúci počin pre (takmer) všetky vekové kategórie.(16.3.2014)

 • verbal
  ***

  Když Bratrstvo kozáků povečeří s Adélou, je z toho digitální taškařice, po jejímž zhlédnutí by Gogol Večer na samotě u Dikaňky neuroticky ukopal Revizora. Natočeno je to nádherně, jen se to kapku vyVíjí ve všechno možné, jen ne Vije. Slovanské krasavice Vijí věnce, digivlci Vyjí potemnělým lesem, sem tam se objeví pařezy z Mrazíka a pohazují si Ivanem a po zakarpatské samohonce může mít jeden príma halušky, až vidí létající Krejzyfrogy. Takže, kdo se těšil na pořádného strašidelného Vije jako já, ať si nakoupí raději verzi z roku 67, kdo na skvěle udělanou kůl pičovinu s mastnými homocopy komických atamanů, ať si omrdá koleno.(14.3.2014)

 • Tom_Lachtan
  *

  Dost debilní pokus o ruskej Blockbuster, kde se podělalo snad všechno, co se podělat mohlo, scénář je natolik pitomý, že v podstatě všechny postavy krom té hlavní by se dali charakterizovat jako totální hovada bez mozku, které chlemtají vodku, s oblibou mávají šavlí a mají zálibu v dlouhých a divných knírech. U minimálně poloviny postav je jejich motivace buď nejasná, nebo jenom dementní, stejně jako obsazení Tywina Lannistera, které slouží zřejmě jen k tomu, aby mohl báťuška putin onanovat na Krymu, kterak velké produkce se to v růsii tvoří. Akce je horší, než co se dá vidět u českých pohádek let devadesátých (a to myslím zcela vážně), šermířské souboje bezzubé jako devadesátiletý boxer s Alzheimerem, který zapomněl kam si dal protézu, digitální triky jsou zas na úrovni něčeho hodně béčkového z americké produkce začátku tisíciletí a hrozná snaha vyrobit záběry tak, aby mohli hezky prostorově vystupovat ve 3D je dnes poněkud směšná. Nudné, zbytečně dlouhé, debilní a monstrózně nepovedené se zcela nefunkčním závěrem, to i ten tupej Van Helsing byl lepší. Krleš.(20.4.2014)

 • Mariin
  ***

  Lituji ty, kteří neviděli předchozí zpracování Gogolova Vije a tuto povídku nečetli. Toto je již něco úplně jiného: přemrštěné dlouhá fantasy na způsob módních západních filmů s digitálními efekty, s akčními scénami a explozivním hudebním doprovodem. V příběhu se prolínají dvě roviny: 1) vlastní ukrajinská pověst (údajně dle první, méně známé Gogolovy verze) 2) motivace historickou postavou cestovatele a kartografa, studujícího ukrajinské území. Zajímavostí je, že učenec, zde jménem Jonathan Green, pochází z Anglie a jeho sídlo ve filmu představuje český zámek Sychrov. Hodnocení: film má celkem poutavý příběh, ale (zbytečně !) moc rozvleklý. Film má taktéž kvalitní vizuální stránku, ale je těch rafinovaných prostředků (zbytečně!) moc. Bohužel, chybí stupňování napětí, tajemno, gradace, lehké náznaky - o to více monotónního thrilleru a přehnaných efektů.(30.3.2014)

 • - Jedná se o první ruský film, který byl kompletně natočen ve 3D formátu. (Dlee)

 • - Celkově pracovalo na filmu 923 lidí. (Dlee)

 • - Práce na dekoracích zabrala štábu 6 měcíců. Celkově bylo postaveno 21 domů. (Dlee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace