poster

Viy (festivalový název)

 • Rusko

  Vij

 • Rusko

  Vij 3D

 • Rusko

  Вий 3D

 • Rusko

  Vij. Vozvraščenije

  (neoficiální název)
 • Rusko

  Viy. Vozvrashchenie

  (neoficiální název)
 • Rusko

  Вий. Возвращение

  (neoficiální název)
 • Ukrajina

  Вій

 • Německo

  Fürst der Dämonen

 • Velká Británie

  Forbidden Kingdom

 • anglický

  Viy 3D

 • Kanada

  Forbidden Empire

 • USA

  Forbidden Empire

Dobrodružný / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

Rusko / Ukrajina / Česko / Německo / Velká Británie, 2014, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AlistairMir
  ***

  V popisku chybí HOROR to je jasné, ale jen tak okrajovej. Občas podle mého až moc spletené a člověk neví, jestli to co vidí opravdu je nebo má někdo haluz jelikož měl mnogo vodky, ale ty dvě a čtvrt hodiny docela utekly a vím, že si to pustím jednou znova....obludy se mi líbily a scéna kdy se změní spolustolovníci nemá nejmenší chybu stejně tak nahánění kočáru smečkou napůl sežralých vlků. Milé překvapení z ruska, ale na čtvrtou hvězdu bych do sebe musel naklopit hodně vodky.(15.9.2014)

 • honajz
  **

  Možné SPOILERY. Tady někdo viděl Kletbu bratří Grimmů a Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, a rozhodl se, že využije taky nějakou legendu nebo pohádku, dá jí moderní kabátek, naveze se co to půjde do církve a náboženství, přidá pár triků, akčních scén a hotovo. Jenže z toho vznikl neuvěřitelný mišmaš - film nepůsobí konzistentně, jako by ani sami tvůrci nevěděli, jestli točí komedii, horor, milostný příběh nebo oslavu vědy, a podle toho vypadají i jednotlivé scény, které navíc pro větší srandu přeházeli, aby nešly chronologicky za sebou. Jo, příběh hloupého Chomy tady je, ale tak nějak na přeskáčku, přičemž poslední, třetí noc, v jakémsi deliriu prožije kdoví proč kartograf Jonathan. Ten stíhá milión věcí - píše psaníčka své milované a posílá je po holubech (jen tedy netuším, kdy si k tomu našel čas), odhaluje spiknutí, tajemnou postavu, vraždu, zkoumá starý kostel, tvoří mapy, pere se, utíká, je uvězněn... Fakt macho. A i když tvůrci nakonec chtějí vše logicky vysvětlit, stejně jim tam pár věcí nevysvětlených hapruje (jako třeba ti vlci, co se měnili v dým, a co jim koukaly ven holé kosti žeber) nebo jim tam chybí jakási souslednost děje (kam se třeba tak rychle vypařili studenti, s nimiž vyprávěl ve voze?). Jo, barevně, výtvarně je to pojaté zajímavě, některé triky i jsou povedené, ale nemá to logiku, jednoduchý příběh si sami tvůrci tak zamotali, že se v něm ztratili, a už vůbec neodhadli žánr. Ale ono možná vážně šlo jen o tu kritiku náboženství.(3.5.2016)

 • George Stobbart
  ***

  Cestovateľ a kartograf počas svojich svetových potuliek zakotví v malej ukrajinskej dedinke, kde sa ľudia obávajú tajomného zla. Rozhodne sa na to teda pozrieť svojim vedeckým okom a ocitne sa vo víre bizarných a fantazmagorických udalostí. Ruská hororová rozprávka na motívy príbehu Nikolaia Gogolu a rovnomenného staršieho snímku je vcelku príjemným počinom. Až na tú prestrelenú stopáž ide o zaujímavý, dobre natočený a vizuálne pohlcujúci počin pre (takmer) všetky vekové kategórie.(16.3.2014)

 • Tom_Lachtan
  *

  Dost debilní pokus o ruskej Blockbuster, kde se podělalo snad všechno, co se podělat mohlo, scénář je natolik pitomý, že v podstatě všechny postavy krom té hlavní by se dali charakterizovat jako totální hovada bez mozku, které chlemtají vodku, s oblibou mávají šavlí a mají zálibu v dlouhých a divných knírech. U minimálně poloviny postav je jejich motivace buď nejasná, nebo jenom dementní, stejně jako obsazení Tywina Lannistera, které slouží zřejmě jen k tomu, aby mohl báťuška putin onanovat na Krymu, kterak velké produkce se to v růsii tvoří. Akce je horší, než co se dá vidět u českých pohádek let devadesátých (a to myslím zcela vážně), šermířské souboje bezzubé jako devadesátiletý boxer s Alzheimerem, který zapomněl kam si dal protézu, digitální triky jsou zas na úrovni něčeho hodně béčkového z americké produkce začátku tisíciletí a hrozná snaha vyrobit záběry tak, aby mohli hezky prostorově vystupovat ve 3D je dnes poněkud směšná. Nudné, zbytečně dlouhé, debilní a monstrózně nepovedené se zcela nefunkčním závěrem, to i ten tupej Van Helsing byl lepší. Krleš.(20.4.2014)

 • nirvanafan
  ***

  Viy má kliku i smůlu v tom, že je v něm hrozně cítit potenciál. S touhle látku a scénářem a ne úplně chudým rozpočtem by mohla vzniknout opravdová bomba, kdyby to do ruky uchopil někdo šikovnější. I tak je Viy slušný, ale slabin v něm je jak hub po dešti. Zaprvé: je to zmatené. Říkala jsem si, jestli za to nemůžou jenom moje antibáče, ale mám to potvrzené i z druhé ruky, že film je šíleně sestříhaný a první půl hodinu se v něm jenom děsně motáte. Za druhé: starý Lannister je bezvadný herec, ale celá dějová linie s ním je úplně zbytečná. Totéž se dá tvrdit o řadě dalších scének, které by se s klidem daly zařadit do vystřižených, ale natahovat stopáž přes dvě hodiny, aby se závěrečný twist odkecal dvěma větami, to se prostě nedělá. Viy naštěstí krásně graduje, takže (za předpokladu, že se po zmatené fázi divák ve filmu najde) odchází spokojený s antináboženským zakončením.(19.4.2014)

 • - Pro potřebu filmu byla speciálně vytvořena technologie "Lokální GPS" která dokázala spojit reálné a virtuální dekorace dohromady. (Dlee)

 • - Film kvůli 3D rozměru celý přetočen. V souvislosti s použitím nové technologie byl vytvořen nově i propagační trailer. (Dlee)

 • - Natáčelo se i na hradě Sychrov u Liberce. (Dlee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace