Preacher

• Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (více)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

MikyAff

První série mi odrovnala tím, jak dokáže být tenhle seriál jiný. Což se drželo pak i tu následující a s větším příchodem Grálu to začalo dost upadat a poslední sezóna je pro mě naprostý bizár. Z původního zapálení pro samotného Kazatele jsem vydržela nakonec jen pro Tulip a Cassidyho, který je jedna z nejlepších seriálových postav, které se mi za poslední dobu vryly do paměti. Pro člověka, který má rád šílenosti, vřele doporučuji. Jen se z toho nakonec stane tak trochu blázinec. :) ()

ScarPoul

Komiks patrí k mojich TOP 5 príbehom na poli žánru vôbec. A keď to začalo chodiť, dal som šancu pilotu, ale nebavil ma. Z odstupom času a po ukončení celého seriálu som sa rozhodol k tomu vrátiť a musím povedať, že som spokojný. Odklon od komiksu je síce výrazný, ale stále si to drží základné piliere, kvôli ktorým som predlohu miloval. A hoci vzťahovo, kauzálne a významovo ideme trošku inou cestou, stále je to výrazne iné, dokonca až artové a aj napriek krvi, nechutnostiam a morálne upadajúcim postavám je Preacher aj správne zábavný a hlavne emočne fungujúci. Niektoré diely sú síce naťahované a určité dejové línie mi prišli zbytočné, ale všetko sa posledným dielom pekne uzatvorilo. Som zvedavý kam sa to celé bude uberať. Masaker anjelov v moteli bol po všetkých stránkach perfektný. 1. séria 80% ()

geimz

1. séria: 50% Studená sprcha. Čakal som všeličo, najprv po ohlásení tejto adaptácie som bol vo vytržení, po zverejnení castingových fotiek moje nadšenie mierne opadlo, a po zhliadnutí traileru som bol opäť v optimistickom očakávaní, ktoré pretrvalo aj počas prvých 2-3 dielov. Potom sa už ale začali obavy. Obavy nielen z deju, ktorý sa zdanlivo nikam neposúval, ale aj z naozaj razantných zmien oproti predlohe, a takisto obavy z hercov. Po konci série môžem povedať, že všetky obavy boli opodstatnené. Najväčšiu výtku mám proti zmenám. Nie som zástanca doslovnej adaptácie predlôh, no čo má tento seriál vôbec spoločné s komiksovým Preacherom? Mená postáv. Všetky ich motivácie, minulosti, charakteristiky sú vo väčšej či menšej miere pozmenené (a to väčšinou vo väčšej). Veď Tulip ani nie je Tulip - celá táto postava je tak mimo, že ma vždy, keď sa na obrazovke objavila, len rozčuľovala. Cassidy je ešte ako tak v norme. A aj v prípade, že by som nejak prekusol tieto oproti predlohe zriedené a nevýrazné postavy, neodpustil by som tú zúfalú prázdnotu deja. Ak mala prvá séria slúžiť ako rozbeh ku skutočnému road tripu, dalo sa to urobiť aspoň 10x lepšie. Na poli desiatich dielov sa nestane takmer nič podstatné, väčšina 40-minútovej stopáže sú k uzúfaniu nudné fillery, a až posledný diel nasmeruje diváka neznalého predlohy, o čomže to ten Preacher má vôbec byť. Predpokladám, že druhej sérii ešte šancu dám, po prvej som však nesmierne sklamaný z tohto spackaného projektu, ktorý mal potenciál stať sa vďaka kvalitám komiksu televíznou udalosťou roku. 2. séria: 60% Mierne zlepšenie oproti prvej sérii, ale po prvých 2, možno 3 dieloch, kedy sa skutočne naštartoval road trip, opäť jedno veľké sklamanie, pretože od 4. do 13. dielu je druhá séria Preachera až na pár výnimiek zase neskutočná nuda. Odkedy sa totiž partia dostane do New Orleans, všetok drive, ktorý seriál nazbieral počas prvých pár dielov, sa s príchodom do toho spropadeného bytu, kde sa trávi väčšinu stopáže väčšiny dielov, vytratí. Postavy sa správajú nelogicky, vymýšľajú sa zbytočné zápletky, ktoré evidentne slúžia len na naťahovanie času (Tulip a jej PTSD z útoku Sainta) a okrem dielov, ktoré obsahujú vo väčšej miere Herr Starra (ktorý je mimochodom ozajstným svetlým bodom seriálu), sa v nich nič nedeje. Strašne na tom vidieť ten nízky rozpočet, ktorý si tvorcovia v tejto sérii vybúchali na prvých 2 dieloch, veď aj finále je jedno veľké nič. Dal som Preacherovi znovu šancu, pretože predlohu milujem, ale tento seriál je trápenie a veľká strata času. A to ani nespomínam Eugenovu dejovú linku v pekle s jeho parťákom Hitlerom, pretože to je kapitola sama o sebe. ()

kagemush

Nejzábavnější flanďáky nasírající (nikoli bezbožný) počin od dob Life of Brian (i když tohle o dost drsnější). Kde jinde byste mohli vidět jak si Ježíš dá s Hitlerem po tlamě (…,,ty ubohej hipísáku!" ….,,ty tuctovej fašoune!" ) -- Snad až bude český kardinál někde na výletě, mohla by nějaká česká TV nabýti odvahy , a pustit nám to celý pěkně od Genesis. ()

Fiftis

Dominic Cooper nesklamal, postavu mu verím a na Kazateľa je rozhodne tou najlepšou voľbou, len sa ešte musel trochu rozohrať. Zato Tulip je sklamanie, ako herecky, tak i tým ako je napísaná. V komikse bola úplne skvelá, tu bohužiaľ nie. V Pilote sa vlastne nič nestalo, ale zoznámenie sa s postavami bolo skvelé a naozaj vo veľkom štýle. Prvá séria Preachera bola síce fajn, ale strašne sa vliekla a nič zaujímavého neukázala, naozaj som z nej nebol príliš nadšený. Jej posledný diel vo mne ale prebudil nádej v to, že by tá druhá mohla byť dobrá. A bola. Zatiaľ čo na tú prvú som pozeral vlastne tak nejako zo záujmu a zvedavosti, tá druhá ma úplne pohltila už od prvej minúty a ja som z nej úplne nadšený. Tretia ešte lepšia a tak môžem len s nadšením očakávať sériu štvrtú. ()

Galerie (1 368)

• Jméno hlavní postavy Jesse Custer (Dominic Cooper) je přesmyčka slov "Secret Jesus" (volně přeloženo jako "tajný Ježíš". (Miro_CZ)
  • Předlohou seriálu je komiks "Preacher" od autora Gartha Ennise z vydavatelství Vertigo (DC Comics). (Miro_CZ)
  • V první epizodě můžeme zahlédnout komiks "Preacher" ve stojanu na časopisy. (Miro_CZ)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (více)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (více)