poster

The Daisy Chain

Thriller / Drama / Horor

Irsko / Velká Británie, 2008, 89 min

Režie:

Aisling Walsh

Scénář:

Lauren Mackenzie

Kamera:

Simon Kossoff

Hudba:

David Julyan

Střih:

Chris Gill

Kostýmy:

Allison Byrne
(další profese)
 • peetriss
  ***

  Jak bych to nazval: The Daisy Chain je takový "zvláštní" a skromný thriller s jemným hororovým nádechem sázející především na mrazivou atmosféru, která se mimo jiné i díky drsnému prostředí zapadlého irského pobřeží a pasující hudbě jakž takž povedla. Co do obsahové náplně je však film strohý a chudý, možná by příběhu více slušela krátko- nebo středometrážní stopáž.(1.2.2012)

 • J*A*S*M
  ***

  Pokud člověk viděl Orphana a Case 39, na The Daisy Chain už koukat nemusí, protože se zde ničeho lepšího nedočká, ale může, protože to není nijak zvlášť špatné. Klasický příběh s neobyčejnou zlovolnou holčičkou, tupou matičkou a rozumným papínkem. Příjemně působí atmosféra irského zapadákova, nepříjemně nedostatek napínavých momentů a konec nekonec. Ucházející podívaná, ale už teď si pomalu nepamatuju, že jsem to viděl.(10.4.2010)

 • sochoking
  odpad!

  Bolo to takto . Pár ľudí z BBC - dokumentaristi , natáčali dokument o Ostrovoch , ktorý sa očividne nezdaril . Tak sa sami seba spýtali : " Fukin hell , čo budeme robiť ?! " , pretože im bolo ľúto tých prachov , ktorých do toho dali . Tak tam drbli zopár ochotníkov + jedno decko z domova , ktorému zakázali hubu otvoriť a dovolili mu len po poli behať a naháňať sa s plechovkami . Potom to na kolene na záhrade v šope postrihali , polepili a teraz tu prudia s takýmito sračkami , ktorým potom huliči v dlhých chvíľach udelia jednu a viac hviezdičiek ! :- DDDD(27.5.2010)

 • kaylin
  ***

  Snímek „The Daisy Chain“ má jeden zásadní problém. Nedovede v ničem překvapit. Tohle je film o ďábelském dítěti, i když zde „ďábelské“ nepřisuzuji zrovna tomu, že je to přímo satanské dítě, nebo Satan sám. Prostě je to malá příšerka, v jejíž společnosti se nechcete octnout. Dovede to ve vás vyvolat ty správné nepříjemné pocity, ale dál film prostě nejde. V rámci svého žánru je to spíše průměr, možná ještě méně, ale díky tomu, že na diváka skutečně působí, se to škrabe trochu výš.(17.8.2016)

 • Anderton
  ***

  Žiadna sláva, ale za vždy sympatickú Samanthu Morton a krásne temné írske exteriéry je to za tri. Videné v práci, ak by to bolo doma, možno by som to prepol a o nič zvláštne by som nedošiel. Podobne ladený americký Orphan je omnoho sugestívnejší, a to sa ani neopiera o staré pochybné legendy o vílach.(23.5.2012)