Ghostkeeper

Drama / Horor / Thriller

Kanada, 1981, 89 min

Paul Zaza

Stan Cole

Nenápadný horor o výletníkoch, ktorí uviaznu v horách, kde objavia starý hotel s podivnou ženou. Po tom, ako sa tu rozhodnú ostať, však zisťujú, že na nich niečo číha a onedlho im pôjde o životy. Filmík mi zo začiatku trochu pripomenul "Fritt Vilt" či "Shining", no keďže sa už v úvodnom podtitulku spomenulo "Wendigo", je jasné, že v tomto prípade ide o niečo iné. A zlé to nebolo; pekné zasnežené prostredie, izolovaný opustený hotel a všeobecná neistota vytvárali napätú, mysterióznu atmosféru, ktorú sa však tvorcom nepodarilo lepšie rozbehnúť. Objavilo sa zopár napínavých, hororových a zaujímavých scén, no často je to aj dosť nuda a v druhej polovici navyše zmätená. Čo je pravdepodobne dôsledkom toho, že aj ten malý rozpočet, ktorý tento nezávislák mal, sa tvorcom v polovici natáčania minul a namiesto opustenia od filmu, sa rozhodli improvizovať a dokončiť ho za pochodu, pričom vypustili väčšinu scenára a tak to aj dopadlo... Nevadí, pre mňa je to aspoň sympatický malý bizár, ako stvorený na tichý zimný večer.(31.1.2012)

• Campbell

Zasněžené prostředí je parádní, a atmosféra filmu je chvilkama kulervoucí ale celkově je film děsně roztahanej a těch 80 minut je děsně dlouhých. Celej film sráží to že je to slasher který nemá co nabídnout, strach tu není a krve či gore tu není žádný. Je to škoda protože ten dům měl na to aby dokázal vystrašit, a je tu i zmiňovaná atmosféra která by mohla udělat své, hlavně kdyby se jednalo o duchařinu(což jsem si původně díky názvu a coveru myslel)ale bohužel film zklamal. Hodně tvrdě.(6.5.2014)

• kaylin

Kanadský hororový snímek „Ghostkeeper“ je spíše takovou zajímavostí, než aby se jednalo o skutečně dobrý film, protože z jeho průběhu budete spíše rozpačití. Je to škoda, protože prostor pro dobrou atmosféru zde byl a rozhodně bylo možné na diváka působit i trochu děsivě. Nakonec z toho ale vyšlo něco, co pořádně nevědělo, o co tomu šlo. Trochu promarněných 89 minut.(1.3.2018)

• Teardown

Skupince přátel se při expedici po zasněžených horách porouchá skůtr a jsou nuceni vyhledat pomoc. Náhoda jim přeje a objeví zapadlý a na první pohled opuštěný hotel. Záchraný bod se však brzy mění ve smrtelně nebezpečné místo, jelikož je tu něco, co jim začne usilovat o život. Úvodní minuty mě ujištovaly, že mě čeká naprostá oldschoolová hororová pecka s nepřekonatelnou atmosférou izolovaného hotelového komplexu kdesi v kanadských horách, ale bohužel, opak byl pravdou. Co měli tvůrci jako na dlani, nepochopitelně promrhali dlouhými temnými záběry, kde by ztěží pomohl i orlí zrak a člověk místy tápal, co že to vlastně sleduje. Tohle zcela otupilo ono prvotní nadšení a dále jsem byl svědkem už jen zcela obyčejného a laciného béčka bez síly, stylu a atrakce. Velké zklamání.(5.8.2011)