poster

Všechno co mám rád

 • Československo

  Všetko čo mám rád

Drama / Psychologický

Československo, 1992, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (51)

 • Matty
  *****

  Mám rád čerstvý sníh křupající pod nohama. Mám rád vůni nových věcí. Mám rád chuť vítězství. Mám rád hořkou čokoládu rozpouštějící se na jazyku. Mám rád krásné detaily krásných věcí. Mám přejíždění prsty po změklém vosku. Mám rád filmy Martina Šulíka a tento obzvlášť. Mám rád i spoustu jiných věcí, ale pravdou je, že to, co máme skutečně rádi, pojmenovat nedokážeme. A Amélie si může jít házet žabky. 90%(6.2.2008)

 • Morien
  ***

  Když jsem to napsala, jak mě to v průběhu sledování napadalo, a znovu přečetla, vychází mi, že jsem možná příliš přísná. Jakkoli je hlavní hrdina roztomilý, pořád je neodpustitelně tupý. Hrdina, který říká „nerozumíš? ozvi se!“, i když přes dveře slyší, že jeho syn uvnitř zvrací. Jak říká Soňa, slabého muže milovat nedokážu. Ale ani s první ženou nelze soucítit, a druhá je zase jenom nevyzrálá představa femme fatale, totálně iluzorní, která existuje jenom ve chvíli, kdy se na ni muž dívá, jinak ne. Ačkoliv jsou dávány jisté šance prostoru a přírodě, pořád mám dojem, že je to spíše divadelní hra, že všechny kulisy by velmi dobře mohly být jen nakreslené na papíře. A v nich by se odehrávaly vypozorované epizody plné bědujících lidí. Kde jsou detaily. Chladný režijní přístup mi způsobuje křeče v kontrastu s proklamovaně subjektivním vyprávěním. Zdá se mi to, nebo režisér ve svém plánu s formou příliš neoperuje? To bych možná potřebovala vysvětlit. Smysl pro humor jsem zde necítila, ale v nedávné době jsem začala uvažovat o tom, že ho sama nemám. Zajímá mne, zda v Šulíkovsko-Šulajovském světě existují milenecké páry, které si vzájemně neroztírají jídlo po tvářích a těle. Příběh s rozvolněným dějem poskládaným z epizod také zkouším, i moje plánovaná romance z obskurního kapitolu má takto vypadat, možná právě obava, že budu tak moc rozvolňovat, až nic nezbude, mě stále nutí do vlastních příběhů strkat kouzelné koně nebo zombies.(2.12.2013)

 • Rudovous
  ****

  A mna sa to paci ... . Vizualne velmi silne ... jako vzdy.(5.2.2008)

 • Jordan
  *****

  jeden z najlepších filmov. . . dokonca by som povedal, že NAJlepší slovenský film natočený počas 90. rokov . . . geniálne, skrátka geniálne . . .(27.11.2007)

 • pepo
  *

  Cesta slovenskej kinematografie do sračiek: kapitola prvá....(23.6.2016)

 • Flego
  ****

  Čistý, do poetických farieb ladený príbeh o živote, láske a túžbach. Až ma mrzí, že som videl film až po 18 rokoch.(19.11.2010)

 • Anderton
  ***

  Vzhľadom na vek by som mal riešiť podobné problémy, ako Nvotova postava. Ale neriešim, čo je možno dobre, ale možno aj zle. Preto ma film mierne minul. Určite sa k nemu vrátim, keď podobné problémy, čiže neschopnosť komunikovať s deckom, nasratá bývalá manželka a mladá pekná milenka na krku, budem riešiť.(20.3.2016)

 • Katullka
  ****

  Mě rve srdce, že Šulík tento styl opustil. Je to škoda pro celou slovenskou kinematografii. Mě to mrzí obzvlášť. // 38. LFŠ UH 2012(30.7.2012)

 • Iggy
  ****

  Výborný slovenský film evropského formátu, což se bohužel o českých filmech moc říci nedá. Juraj Nvota je náhodou skvělý (ne)herec, škoda jen, že se tu řeší problémy, které mi jsou v mých čtyřiadvaceti letech zatím dost vzdálené.(15.2.2008)

 • ScarPoul
  ***

  Šulík vytvoril hrdinu a nechal ho uväzneného v kontextoch svojich myšlienok a predstáv. Ukazuje nám tu mozaikovitý svet, ktorý je rozdelený do rôznych kapitol. Tieto kapitoly majú tvoriť predpokladám komplexný náhľad do porevolučného slovenska, do obdobia citovej a pracovnej nevyrovnanosti. Hlavný hrdina v podaní Nvotu - ktorý bol pre mňa vždy tak trocha lepším hercom ako režisérom- je stroskotanec a jedinou chybou filmu je, že ním aj ostane. Film nemá potrebný presah. Postavy sa nevyvíjajú. Sú uväznené vo svojich životoch pričom by ste tam ťažko hľadali niečo pozitívne. Snaha o zobrazenie reality by sa mohla považovať za autentickú, ale len v prípade že to vo filme chceme nájsť. Všetko čo mám rád je film, ktorý odkazuje na Hanáka, Trančíka, Joyca a rôznych spisovateľov, ukazuje stret dvoch rozdielnych kultúr a troch rozdielnych generácií a do toho nám hrá Ursinyho kapela a na konci Elenor Rigby. Ale hodnota príbehu, niečo ľudské, nejaká tá nádej, tam nie je. Postavy sa dokážu usmievať, ale len pre efekt, nie preto, že by boli skutočne nad vecou. A práve to že film skončí tam, kde začal ma núti priznať, že to zase nie je až taký film, aby som si ho chcel pozrieť po druhý krát.(29.5.2013)

 • ancientone
  *****

  štvrtý rozmer slova kokot.(22.3.2014)

 • JayZak
  ***

  Samozvaný poetický film je v rámci děje rozdělen na kapitoly různé délky, přičemž některé slouží něco jako interludy. Hlavní postava Tomáš je na křižovatce svého života a přitom poznává sám sebe(jak originální). Při tom zažívá spoustu více či méně vtipných tragikomických situací s energickou angličankou, nevyrovnaným synem, hysterickou ex-manželkou a se senilními rodiči. Co musím vyzvednout jsou nádherné záběry(ten konečný mi ještě nějakou dobu zůstane v mysli:), jinak mě tenhle film až tak nezasáhl, poetiku ve filmu bych si dokázal představit i docela jinak.(6.2.2008)

 • Philippa
  ***

  Tento film byl pro mne jako když bych seděla na ojnici kol u lokomotivy:-).Chvíli nahoře ,chvíli dole....V první polovině filmu ,kdy už jsem ho chtěla vypnout ,něco ve mně říkalo ,že to "musím" vydržet do konce.Ale co to říkám? Musím?Ne ,vždyť já vlastně nic nemusím.....(2.3.2008)

 • Carlossss
  ****

  Příjemný a jímavý příbeh. Zvláště cameo Jiřího Menzela byla skvělá...(7.2.2008)

 • zette
  ****

  Po vizualni strance nadherny film. Diky rozdeleni do ruznych kapitol, dej filmu trochu trpi, ale podstata Tomasova zivota je vystihnuta dostatecne. I kdyz se v hlavni roli objevi anglicka herecka, tak snimek netrpi porevolucni kreci. Zdarily pocin Martina Sulika. Zajimave, ze Studenkova ma po sedesatce lepsi postavu nez zacatkem devadesatych let.(29.11.2016)

 • Martin741
  ***

  Velice nerad priznavam, ze toto je dobry film. A Sulikov druhy najlepsi. 65 %(29.1.2013)

 • Sfinkter
  ***

  Pár poetických záběrů, hra s barvami ani pokus o drama ve mně nevyvolaly silnější odezvu.(5.2.2008)

 • Master19
  ***

  Suché a nepříliš zajímavé epizody z života muže středního věku, násilím strháváné do poetična prostřihy kaleidoskopu, či zádumčivou hudbou. Závěr je sice zajímavý, ale jelikož jsem se k němu musel místy pronudit, na vysoké hodnocení to nebude...(6.2.2008)

 • Cushing
  *****

  Nejlepší Šulíkův film. Kam se hrabe Záhrada... Tenhle snímek si nelze nebrat osobně, a to je dobře, jistě tak byl myšlen. Není ideální, ale je tak dobrý a výjimečný, že nižší hdonocení by bylo krutě nespravedlivé. Podle mého jde o nejsilnější (česko)slovenský film 90. let (tehdy, v roce 92, jsme ještě nebyli rozděleni??). Juraj Nvota byl vynikající -- přesně ten chlápek, co má do ideálu milence-manžela-otce-a já nevím čeho ještě hodně daleko, a přece v něm je nějaký klid a síla, která lidi (hlavně ženské a děti, že) k sobě neodolatelně přitahuje. A on se přitom nežene za kariérou, prostě je a na nic si nehraje. Famózní portrét. Mimochodem -- snímek jsem viděl v ČT začátkem roku 08, do té doby jsem ho neznal. O ČT si opravdu nedělám žádné iluze, připadá mi skoro stejně strašná jako komerční televize, ale tohle mě od ní potěšilo. Zjevně dramaturgický omyl ze strany ČT, ale já z toho vytěžil maximum. Na tenhle film se nedá zapomenout. Za pár let ho chci vidět znova.(8.2.2008)

 • sator
  ***

  Vše je relativní- jaké to je ve vztahu k čemu....Ve vztahu ke slovenské kinematografii nadprůměrné např. Jinak přesto že mám rád divné film s divnými postavami ,tak tady mě nepřesvědčil.A to mám rád Nvotovo herectví-neherectví...(24.2.2010)

<< předchozí 1 2 3