2Bobule

2Grapes

Komedie / Romantický

Česko, 2009, 94 min

• Mr.Hawkeye

Tak nějak jsem nechápal, když byly oznámeny přípravy druhého dílu... tedy chápal, jde o diváky a peníze, že... Ale když už první díl nenabízel nic víc než krásy Moravy a Terezy Voříškové, co nám chtějí tvůrci nabídnout do dílu druhého? Inu nic moc... Nejen, že herci nemají pořádně co hrát, ale Kornův nájemný vrah a chvílemi vražedný ale častěji opilý "mafián" Jiřího Krampola jako kdyby zabloudili z úplně jiného filmu. A k tomu Lubomír Lipský skoro jako jako Hopkirk... inu dobře to říkal náš chemikář: Dobré víno povznáší, špatné ponižuje...(22.6.2010)

• ORIN

Vidět 2Bobule a zemřít. Pokud byly Bobule film bez kvalitní zápletky a děj téměř absentoval, protože vlastně nebylo o čem vyprávět, tak o druhém dílu to platí dvojnásob. 2Bobule trpí především tím, že jako celek nedrží vůbec pohromadě. Tristně jednoduchá zápletka, tedy, že se Jirka (Lukáš Langmajer) rozhodne ukrýt před rodiči Marie na statku kamaráda Honzy (Kryštof Hádek), kde se také odehrává většina filmu. Rodiče po zjištění, že dcera je těhotná, začínají Jirku hledat. Mezitím sledujeme počínání Honzy, jenž se pokouší o výrobu speciálního druhu vína. Do tohoto základního dějového a lokačního rámce, ze kterého snímek vychází, jsou uměle (bez hlubšího kauzálního vztahu) zakomponovány mnohé další více či méně podstatné epizodky; otcem (Jiří Krampol) najatý vrah (Jiří Korn) se pokouší zneškodnit mladého záletníka Jirku, manželka snažící se to Jirkovi-otcovi na společné cestě za Jirkou-záletníkem rozmluvit, rozličné výjezdy Honzy a Jirky (nedobrovolně strávená noc ve sklípku a následné setkání s policisty), různé rozpravy a eskapády se závistivým sousedem (Miroslav Táborský), setkání všech účastníků na Honzově statku korunované závěrečnou honičkou a happy endem, to vše doplněno leteckými záběry moravských kopců a svahů. [==] 2Bobule nejsou (dobrým) filmem, je nám podáno cosi s velmi chabým situačním humorem blízkým Troškově Kameňáku. Lze vůbec 2Bobule považovat za film jako takový? Nepřipomíná spíše reklamní filmový produkt ne nepodobný komerčním hrám na PC, jež se snaží propagovat např. různé automobilky? Nicméně k dobru lze filmu přičítat fakt, že ho po druhém týdnu od premiéry zhlédlo téměř dvě stě tisíc diváků.(29.10.2009)

• Krissty

Kryštof Hádek mi je krajně nesympatický a Tereza Voříšková je sice krásná, ale to je všechno.. Neviděla jsem, že by hrála nebo se třeba jen snažila.. Zachraňoval to tak trošku Lukáš Langmajer, ale hlavně Krampol se Švandovou, kteří filmu jistě tu jednu hvězdičku přidali. Jinak mě to nepobavilo, možná až na pár výjimek, které už si teď ale bohužel nepamatuju, takže škoda.. Docela nuda..(26.9.2012)

• FilmFan24

Po flámu se většinou dostaví kocovina...Takhle nějak je mi po shlédnutí 2Bobulí! Poetika z prvního filmu je pryč a romantickou zápletku nahradila zápletka trapná ze zabijákem panem Tichým. Kryštofa Hádka s Terezou Voříškovou, kterým to spolu moc sluší, si moc neužijete, zato Korna s Krampolem dosyta. Střídání rádobyvtipných situací a malebných záběrů moravských vinic vůbec nefunguje. Zbytečné pokračování na kterém je bohužel nejlepší písnička CyRáno od skupiny Kryštof. A to je zatraceně málo. P.S. Pokud tvrdí producent filmu, že "2Bobule" jsou více komedií než ty původní, tak já asi viděl jiný film.(12.5.2010)

• F.man

Tak tohle, to byl vážně humus. Zatímco jednička ač vykrádačkou Dobrého ročníku mixnutého Bokovkou (možná právě proto) byla alespoň trochu závan něčeho svěžího, co mělo docela atmosféru, tempo a alespoň základní nosný scénář, pokračování je něco tak neuvěřitelně sterilního a umělého, že odpad! je ještě slabé slovo. Nikdo po komedii, obzvláště té české nechce, aby byla nějak zvláště inteligentní, ale to se opravdu musíme pitvořit a dělat ze sebe (diváků) blbečky? Kdybych to měl brát prvek od prvku - scénář - naprostá sračka, která nemá jedinou pevnou, logickou a inteligentní scénu. Casting - Ehm. Ehm. Tady něco smrdí... Jako by zatuchlinou nebo co. Režie - Hahaha... Prostě odpad! jako vyšitý. Jediný nápad, proč dát alespoň jednu hvězdu bylo ocenit hudbu, ale styděl bych se sám před sebou, že tahle sračka dostala něco jiného než odpad! Já možná nejsem úplně chytrá, ale taky nejsem úplně hluchá(19.8.2010)

• - Spoiler: Poslední natáčecí dny se dělalo na nejakčnějších scénách z celého filmu. Lukáš Langmajer padal ze střechy, natáčel se průlet Citroenu billboardem mimo cestu a právě v lomu také scéna, ve které Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer visí ze skály. (Taninaca)

• - Během natáčení scény, ve které měl Kozderka (Miroslav Táborský) utíkat a skákat přes zeď, představitel role kvůli deštivému počasí sklouzl a zeď se sesypala. Herec si ze zážitku odnesl přetržené vazy. (Cheeker)

• - V roce 2009 se v českých kinech stal 2. nejnavštěvovanějším českým filmem, zhlédlo ho přes 357 tisíc diváků. (Cheeker)