Nastala chyba při přehrávání videa.
 • becki_tu
  **

  Slabý odvar skvělé jedničky, tentokrát navíc s mafiánem Krampolem, podivným zabijákem Kornem, trapnou Švandovou a s jinak starými známými postavami z prvního dílu, jejichž potenciál, zábavnost a forma právě druhému dílu nejvíc chybí. To samé se dá říct i o režii a scénáři, který spíš působí jako sloh žáka sedmé třídy na téma "Co jsem dělal o prázdninách". 2Bobule nejsou ničím jiným, než vydařeným marketingovým tahem, který měl za úkol opět přilákat diváky na osvědčenou značku a místo toho servíruje průměrné krabicové víno z vesnické sámošky.(16.5.2010)

 • heyda
  **

  Ani nevím, jestli jsem to čekal lepší nebo horší, než to ve skutečnosti bylo. Samozřejmě jednička je lepší, to je jasný. Chybí zde víc té pravé jihomoravské atmosféry, a naopak je tu mnohem víc trapných momentů a celý příběh je takřka o ničem. Kamera a hudba funguje docela dobře, ale co bych především zdůraznil jsou dvě nádherný holky, které zde hrají. O té první se ani nemusím zmiňovat, to je nám všem už docela známá Terka Voříšková, která má prostě své kouzlo, ale v tomto pokračování jí přibyla velká konkurentka, která je snad ještě o chlup hezčí a to Janča Pidrmanová, o té doufám ještě hodně uslyšíme. Celkově však musím hodnotit podprůměrně, protože scénárista s režisérem byli bohužel (a na rozdíl od herců) málo nametení. :-D 40%(24.1.2011)

 • eraserhead666
  **

  První Bobule mě naprosto vůbec nebavily a ničím neuchvátily, vlastně jsem u nich dost trpěl. Ale světe div se... Na rozdíl od mnoha jiných současných českých filmů se (kromě zisku, samozřejmě) 2 bobule vůbec o nic nesnaží, na nic si nehrají a hlavně se nesnaží o něčem vypovídat či mít snad nějaký smysluplný obsah, i sami tvůrci myslím dlouho nedumali nad tím plytkým, suchým, stokrát obehraným, schématickým samospádem se řítícím ke konci a místy až kýčovitým příběhem, který napsali a natočili. A snad právě proto, jsem se k mému vlastnímu podivu i smál, a to tam, kde jsem měl a ne tam kde jsem neměl. A to je co říct. Je to hloupé, suché, bezvýznamné, naprosto bezobsažné, tuctové, kýčovité, neoriginální, místy mi bylo až stydno, ale občas docela zábavné. Krampol občas zaperlí, některé fórky zafungují jak mají a samozřejmě kompetentní lidé věděli, že i mnozí z nejzapálenějších intošů se smyslem pro krásu se na to podívají alespoň kvůli Tereze a Janě, kterážto první tu je opět jen jako okrasa a ta druhá kromě té okrasy a schopnosti se i v pokročilém věku svléknout do polonaha, i něco zahraje.(22.11.2011)

 • castor
  *

  Hodně rozpačitých výrazů jsem během projekce zřejmě vystřídal. Vždyť i ta Krajčova ústřední píseň je složitější, než celý tenhle pokus o situační komedii. První minuty jsem si navíc myslel, že jsem si omylem pustil čtvrtý díl Kameňáku. Řemeslně slušná a atmosférou dokonce velmi příjemná jednička mile překvapila. Dvojka nicméně sklouzla k tak lacinému nevkusu, až je mi za tvůrce hanba. Tomáš Bařina, režisér jedničky, nepovažoval diváky za úplné idioty, nenutil je rudnout hanbou v sedačkách, držel si relativní nadhled a tu a tam bavil. Přiživení na prvním díle je evidentní, každopádně jakým způsobem, tak to je mi záhadou. Na scénu se totiž vrací nejen ústřední trio, ale přichází také (bohužel) Jiří Krampol, Jana Švandová nebo nájemný vrah Jiří Korn. A scénář, který je tak prázdný, až z toho bolí břicho. A z výše zmíněné trojice naskakuje kopřivka. Jen málokdo je přirozený (snad jen Václav Postránecký nebo upozaděná Tereza Voříšková), se zbytkem je to hodně trpké setkání. Nefunguje snad ani jedna linie (snaha zabijáka Tichého, trhliny ve vztahu Honzy a Kláry, otravné mentorování pana Lipského, rádoby situační humor se sousedem, nahánění budoucího zetě). Nestínám hlavu téhle krabicové rychlokvašce jen třeba proto, že je to snazší než chválit, nebo že jde o český film. To vůbec ne. 2Bobule jsou jednoduše dějově mizerné, odfláknuté a absolutně nemyslící na diváka, což mrzí dvojnásob!!(13.9.2011)

 • FilmFan24
  *

  Po flámu se většinou dostaví kocovina...Takhle nějak je mi po shlédnutí 2Bobulí! Poetika z prvního filmu je pryč a romantickou zápletku nahradila zápletka trapná ze zabijákem panem Tichým. Kryštofa Hádka s Terezou Voříškovou, kterým to spolu moc sluší, si moc neužijete, zato Korna s Krampolem dosyta. Střídání rádobyvtipných situací a malebných záběrů moravských vinic vůbec nefunguje. Zbytečné pokračování na kterém je bohužel nejlepší písnička CyRáno od skupiny Kryštof. A to je zatraceně málo. P.S. Pokud tvrdí producent filmu, že "2Bobule" jsou více komedií než ty původní, tak já asi viděl jiný film.(12.5.2010)

 • - Pokračování úspěšné jedničky vydělalo celkově 37,8 milionů Kč, zatímco první díl "jen" 31,2 milionů Kč. (pavlikv)

 • - Natáčení 2Bobulí začalo na přelomu května a června v okolí Prahy. Poté se celý štáb přesunul na stěžejní a velmi očekávanou část natáčení do slunné oblasti vinic a sklípků jižní Moravy, kde se převážná část komedie o víně pochopitelně odehrává. Ke konci se filmaři znovu vrátili do středních Čech, kde v obci Mořinka u Prahy vznikaly některé interiérové záběry a pro velké finálové scény celého filmu se štáb přesunul do lomu. [Zdroj: Bioscop] (POMO)

 • - Během natáčení padlo 3 423 klapek a vytočilo se úctyhodných 94 257 metrů filmové suroviny. (Taninaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace