2Bobule

2Grapes

Komedie / Romantický

Česko, 2009, 94 min

• mysiak

Ako vytvoriť z príjemnej oddychovej komédie, ktorá zavetrila českými vodami nezaujímavú kamerovú jazdu Moravou?...jednoducho, dať do inému režisérovi, ktorý českú Megan Fox - Terezou Voríškovou, ktorá aj vie hrať odsadil na druhú koľaj...dosadenie hereckej estrády - Krampol, Korn a spol...vytvorenie trápnej komédie, ktorá ničí posolstvo Bobúl...proste mimo kamerovej jazdy, príjemnej pohodičky..tak 2Bobule neposkytujú nič, kvôli čomu sa oplatí vidieť tento film..nerátam Terezu Voríškovou(21.5.2010)

Obrovská škoda. Karikatury Korna a Krampola jakoby vypadly z Kameňáků a sem prostě nepatří, na rozdíl od těch relativně uvěřitelných, které jsou více (policisté, Langmajer) či méně (Táborský) zábavné. Samotný zbytek ale není vůbec špatný. Plyne to pomalu, plyne to příjemně, občas to naruší výše uvedené postavy, ale těžce bezstarostná atmosféra letních vinic a hlavní sympatické duo všechno vynahrazuje.(29.10.2009)

• Lucasion

Minimálně o dvě třídy níž než jednička. Zatímco jednička stavila na klasickém příběhu, tak tyhle Bobulky jsou jen bezduché natahování děje. Hádek s Langmajerem se ještě jednou musí spojit aby,... Aby co? Vlastně sám ani nevím, co tenhle příběh měl charakterizovat. Zkrátka odnikud nikam. Navíc u jedničky Bobulí jsem se dokázal smát a sžít s hlavními herci. U dvojky je sakra problém vyloudit na tváři úsměv. Krampol v roli naštvaného otce nemůže rozesmát snad nikoho. To už větší naději má Postránecký, který se objevuje pouze ve dvou scénách. Ani té mé oblíbené Terezky Voříškové jsem se moc nedočkal. Dvojka Bobulí je prostě nastavovaná kaše, která nemá šanci zaujmout zhola ničím. Komedie bez humoru a děj, který byste těžko hledali. Navíc zatímco jednička mi příjemně utekla, tak dvojka byla strašná nuda. Jen ten Kryštof na konci hezky zní. (29 %)(28.9.2016)

2Bobule majú bližšie skôr ku Kameňáku ako k Bobulám, ale stále sa na to ešte dá pozerať. Príbeh je síce dosť slabý a vlastne aj nudný, ale hlavné postavy našťastie svojím humor dokážu zabaviť(narozdiel od tých nových), aj keď nie už tak kvalitné a všetok humor je skutočne ako keby okopírovaný s Kameňáku. Záver filmu je slabý tiež a rovnako tak aj scénár, ale keď to berme ako celok, tak to zas takú nuda nie je. 55% - 3*(25.4.2013)

• eraserhead666

První Bobule mě naprosto vůbec nebavily a ničím neuchvátily, vlastně jsem u nich dost trpěl. Ale světe div se... Na rozdíl od mnoha jiných současných českých filmů se (kromě zisku, samozřejmě) 2 bobule vůbec o nic nesnaží, na nic si nehrají a hlavně se nesnaží o něčem vypovídat či mít snad nějaký smysluplný obsah, i sami tvůrci myslím dlouho nedumali nad tím plytkým, suchým, stokrát obehraným, schématickým samospádem se řítícím ke konci a místy až kýčovitým příběhem, který napsali a natočili. A snad právě proto, jsem se k mému vlastnímu podivu i smál, a to tam, kde jsem měl a ne tam kde jsem neměl. A to je co říct. Je to hloupé, suché, bezvýznamné, naprosto bezobsažné, tuctové, kýčovité, neoriginální, místy mi bylo až stydno, ale občas docela zábavné. Krampol občas zaperlí, některé fórky zafungují jak mají a samozřejmě kompetentní lidé věděli, že i mnozí z nejzapálenějších intošů se smyslem pro krásu se na to podívají alespoň kvůli Tereze a Janě, kterážto první tu je opět jen jako okrasa a ta druhá kromě té okrasy a schopnosti se i v pokročilém věku svléknout do polonaha, i něco zahraje.(22.11.2011)

• - Natáčení 2Bobulí začalo na přelomu května a června v okolí Prahy. Poté se celý štáb přesunul na stěžejní a velmi očekávanou část natáčení do slunné oblasti vinic a sklípků jižní Moravy, kde se převážná část komedie o víně pochopitelně odehrává. Ke konci se filmaři znovu vrátili do středních Čech, kde v obci Mořinka u Prahy vznikaly některé interiérové záběry a pro velké finálové scény celého filmu se štáb přesunul do lomu. [Zdroj: Bioscop] (POMO)

• - V jedné ze scén přijede Jirkova (Lukás Langmajer) dívka v zeleném vozu Hyundai i30, interiérové záběry však pochází z Peugeotu 307. (Marrty3)

• - Na začátku filmu, kdy se ochranka snaží na oslavě chytit Jirku (Lukás Langmajer), začnou členové ochranky hořet a poté skáčou do bazénu. V dalším záběru, kdy si Pavel (Jiří Krampol) najímá telefonicky zabijáka, jsou však muži z ochranky suší a na jejich oblečení není po ohni ani památky. (Marrty3)