2Bobule

2Grapes

Komedie / Romantický

Česko, 2009, 94 min

• lopata555

Filmov o víne je málo tak som sa rozhodol pozrieť aj túto dvojku, keby sa ale viacej venovali skôr pestovaniu hrozna alebo jeho spracovania na vínko a dali do neho romantickú vsuvku zo sympatickou Terezou by som sa bavil viacej, ale tak čo už keď sa už aj Česko opičí po USA a snažia sa spraviť "úspešnú" romantickú komédiu ....(1.9.2013)

• Gilmour93

Ze snahy vymačkat z Bobulí co nejvíc šťávy vznikl filmový burčák pro Pražáky. Trestuhodně nevyužitý CyRano, nezištný product placement s 2CVéčkem proskakujícím billboardem (ještěže měl jen dvě reklamní plochy) a ryze "kameňácký" rozměr přinášející kreace pánů Krampola a Korna. To aby bylo hned jasné, že veškeré zbytky vtipnosti utonuly v Nových Mlýnech a že během natáčení režisér, ač to není v sekci zajímavostí uvedeno, míchal víno s vodkou. Když pominu bobule slečny Voříškové, vskutku Špatný ročník…(14.11.2011)

• kingik

Typická nenáročná letní pohodovka se stejnou hereckou sestavou z jedničky. Dvojka baví o něco víc svým "akčním" děním, vůbec to ale neznamená, že by pokračování mělo být jakkoliv kvalitní a smysluplné. Vše se tentokrát točí kolem dcery vlivného mafiána (Jiří Krampol), se kterou se zapletl Lukáš Langmajer. Nejlepší volbou, jak se vyvázat ze vztahu, je vzít roha na moravský venkov za svým nerozlučným kamarádem Kryštofem Hádkem a jeho sličnou Terezou Voříškovou, kteří na usedlosti po zesnulém dědovi spravují vinohrad a ještě touží přijít na trh s kvalitní odrůdou vína. Jenže mafián se svou ženou to nehodlají takto nechat a za nevykutáleným playboyem vyšlou nájemného vraha v podání Jiřího Korna. Jsme ovšem v komedii, vše je bráno s komediální nadsázkou, a konec ve znamení svatby obou kamarádíčků to jistí. Přihlouplý děj se snaží vyvažovat početný zástup gagů, které tentokrát nejvíce obstarali Krampol s Táborským, Korn byl v roli nájemného vraha dost trapný. Hlavní trio Hádek, Langmajer a Voříšková trochu zůstalo za očekáváním. Celkově se tato komedie dala přežít jen pokud vypnete mozek. 40%(10.9.2010)

• Bluntman

O 2BOBULÍCH nelze uvažovat jako o filmu, nýbrž komerčním kalkulu a product placementu, u kterého jde o co největší návštěvnost bez ohledu na kvality výsledného díla a následné zakoupení výrobků viděných na plátně. Z tohoto hlediska, vzhledem k návštěvnosti překonávající jedničku a komentářům na různých databázích a sociálních sítích, 2BOBULE plní svůj účel; jako film ovšem selhávají ve všech ohledech, protože na nich nefunguje vůbec nic. Vlastně jde o dokonalý produkt, ve kterém je poklidnost letní atmosféry vyjádřena absencí příběhu, elementární logiky v rámci fikčního světa i jednání postav a mrtvolným tempem, zábavnost prázdninových časů přetavena do kameňákovské nenáročnosti (scény nemají rytmus, vtipy načasování, hlášky jsou vytržené z kontextu, pro jistotu hraje kolovrátková hudba nahrazující sitcomový smích). Z nejhorších letošních pokusů o film - KLÍČEK, ULOVIT MILIARDÁŘE a KNĚŽNA LIBUŠE - jsou 2BOBULE zdaleka tím nejotravnějším. Nejsou tak špatné, až jsou nechtěně zábavné (KLÍČEK, KNĚŽNA LIBUŠE), a nemají žádnou ambici (KNĚŽNA LIBUŠE, ULOVIT MILIARDÁŘE), jen vytahat peníze. A to z papučového diváka bez schopnosti kritického myšlení a nároků alespoň řemeslné zdatnosti ("akční" scény režírované jako novácká silvestrovská estráda) a naplnění konvencí (uspávající crazy komedie bez humoru a zmrtvený slapstick) spojených s komerční kinematografií. Střední generace má LÍBÁŠ JAKO BŮH, ta mladá zase 2BOBULE. U obojího jsem krvácel z očí, uší i ostatních tělních otvorů. 0/10(23.10.2009)

• Fr

Žádnej učenej z nebe nespad..... Tereza se k vínu hodí víc jak na zámek a K. Hádek vytváří na vinici křehkou rovnováhu mezi přírodou a člověkem. Bohužel mezi filmem a divákem nikdo nic nevytváří. Teda nic dobrého. Krampol říká ,,kurva“ a spolu s ostatními se snaží vypadat vtipně. Ach ty český scénáře.... VINNÝ SKLÍPEK S T.VOŘÍŠKOVOU ZA POŘÁDNEJ SCÉNÁŘ!!!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, jak má vypadat sušárna na ,,slámovku“. 2.) Jsem blázen do pytvořících se českých herců.. 3.) J.Korna jsem neviděl od duetů s Vondráčkovou. 4.) Jsem alkoholik a potřebuju si zošklivit víno. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.5.2010)

• - Během natáčení se vypilo 1000 litrů vína, 30 litrů whiskey a 3 litry tuzemského rumu. (zawa)

• - V titulcích na začátku filmu špatně uvedeno Jiří Skopeček místo Jan Skopeček. (hermiona)

• - Natáčení 2Bobulí začalo na přelomu května a června v okolí Prahy. Poté se celý štáb přesunul na stěžejní a velmi očekávanou část natáčení do slunné oblasti vinic a sklípků jižní Moravy, kde se převážná část komedie o víně pochopitelně odehrává. Ke konci se filmaři znovu vrátili do středních Čech, kde v obci Mořinka u Prahy vznikaly některé interiérové záběry a pro velké finálové scény celého filmu se štáb přesunul do lomu. [Zdroj: Bioscop] (POMO)