poster

Český mír

 • anglický

  Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hygienik
  **

  Celý čas projekcie som mal pocit, že to nemá grády. Myslím, že sa na to dá pozrieť z rôznych uhlov: 1. Ako na priemernú paródiu, karikujúcu ľudí z ulice, aktivistov aj politikov (bez poškvrny z toho vyšli snáď len mravce), 2. ako na podpriemerný (90% prezentuje len názory odporcov radaru) nevyvážený dokument - ale som si takmer istý, že spravodajskosť nebola primárnym cieľom autorov alebo 3. ako na priemerný časozberný dokument, do ktorého režisér úmyselne nezasahuje, scenárom, výberom postáv, skrátka ničím. V tomto prípade sa tomu nedá vytknúť nič, okrem faktu, že som sa nudil, čo už ale je len môj problém.(7.11.2010)

 • L-V
  ***

  Na rozdíl od Českého snu, ve kterém Klusák s Remundou vystupovali jako iniciátoři děje, je v Českém míru jejich dokumentaristická role omezena jen na pouhý záznam událostí a mediálního obrazu této kauzy. Právě ta jejich jistá urputnost ve snaze o vlastní neangažovanost v celé věci mě v průběhu sledování dost iritovala, protože se tvůrci (celkem očekávaně) nedokázali zcela zbavit vlastního pohledu na věc a v některých pasážích je to dost znát. Každopádně jako připomínka budoucím generacím, aby věděly, čím se česká společnost zabývala v druhé půli 1. desetiletí 21. století, tento dokument poslouží dobře a já jen doufám, že budoucí generace tu koncentrovanou trapnost a maloměšťáctví ustojí, neboť já sám jsem měl zhruba od poloviny filmu neodbytnou tendenci sledování předčasně ukončit...(17.1.2011)

 • Tosim
  ***

  Fascinovalo mě slovo "přesvědčit," které bylo ve filmu několikrát použité, vypadalo to, jako že ho někteří považují za synonymum k "donutit." Autorské duo tentokrát svět, zobrazený ve filmu, v podstatě nevytváří a je to na intenzitě dopadu na diváka znát. Jinak pro celou tuhle situaci u nás je typická scéna, kdy poněkud unavenému Ivanu Martinovi Jirousovi povídá jeden člověk z hnutí Stop základnám: "Vy jste určitě protestoval proti ruskejm raketám?" Načež ho začnou poučovat o demokracii...a pak si nezkuste přemýšlet o tom Magorovým výroku TENTO NÁROD JE Z OSMDESÁTI PĚTI PROCENT BLBEJ JAK HOVNO. 70%.(3.1.2011)

 • sator
  odpad!

  Politika problémy neřeši, způsobujel je.... Politikaříci nejen této země, se zapříčinili o znechucení politikou a pohrdání politiky. Proč sledovat notoricky známé: Pologramotnost lidí této země a jejich "volených" představitelů. Sledoval jsem 20 minut a do smrti mi to stačilo a to z obou stran názorového spektra.Howgh.(3.2.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Na příkladech těch směšných vidláckých individuí film pěkně popisuje jeden současný (a nikoli jen současný) český nešvar, totiž mít názor na všechno. Každý si o všem něco myslí a halasně o tom mluví, ačkoli ve skutečnosti ... ví prd. Český mír velice sympaticky dává prostor k zesměšnění těm, kteří si jej zaslouží, bohužel jako jeho divák jsem si tou koncentrovanou blbostí spíše zkazil odpoledne. Každopádně povšimnutí hodný kousek.(18.2.2011)

 • - Hudbu k filmu vytvořila kapela Midi Lidi. (POMO)

 • - Prvním podnětem pro natočení dokumentu byla návštěva G. W. Bushe v Praze v květnu 2006. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

 • - Po prezentaci projektu na festivalu v Karlových Varech (roč. 2008) o film projevila zájem selektorka festivalu v Cannes. [zdroj: Arts Marketing] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace