Reklama

Reklama

Český mír

  • USA Czech Peace
Trailer

Obsahy(1)

Pět let od premiéry kultovní dokumentární hyperkomedie ČESKÝ SEN přicházejí její autoři do kin s novým filmem. Po dvou letech natáčení a roce ve střižně představí svůj nový – neméně kontroverzní – film o české, občanské, mediální a politické válce, v níž se svedla bitva o americký radar v Brdech. Autoři film ČESKÝ MÍR ambiciózně nazývají „portrétem české společnosti 20 let od sametové revoluce“. Žánrově ho opět charakterizují jako dokumentární komedii a dodávají, že tentokrát bude navíc napínavá. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (201)

salalala 

všechny recenze uživatele

Myslim, že tohle odráží celou naši společnost. Neschopnost se na něčem dohodnout, předsudky a zobecňování (každý, kdo je pro radar, je zrádce a amerikanofil, kdo naopak proti, je bolševik). Je tam vidět velmi dobře, jak vláda nedokázala nic vyargumentovat, obecný kecy a nic. Nemyslim si, že by to bylo jednostranný, holt vláda a ministři k sobě nikoho nepustěj. Filmařsky to bylo velmi dobrý, je to hodně vtipný a myslim, že to hodně ukazuje o nás, o Češích. Je to samozřejmě kontroverzní a hodně lidem se to líbit nebude, ale myslim, že o tom to je. Diskuze o filmu budou asi delší než film sám. Mě to hodně bavilo a rozhodně to vřele doporučuju. Těm, kterým se líbil Český sen, se bude líbit i tohle. Pro mě je to velmi povedený dokument o boji proti chiméře. 80% ()

Sfinkter 

všechny recenze uživatele

Ať už je pravda kdekoliv, obdivuji všechny, kteří si úsudek udělali po důkladném zhodnocení mnoha informací. Většina tohoto národa není totiž této samozřejmosti schopna. Jako dokument dobře čitelné, forma průhledných paradoxů často vyznívá lehce manipulativně. Velké minus je, že se tvůrci schovali za kameru a nebyli vůbec vidět, vše podali jakoby z dálky - bližší, "mooreovský" přístup k divákovi by pravděpodobně oslovil více. Technicky i myšlenkově se však Český mír jako celek nachází o řád jinde než Český sen. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Lehce zaujatý pohled na dva zcela protichůdné názory na stavbu, či nestavbu radaru, kde se autoři smějí pouze z pozadí. Více prostoru dostali lidé, kteří byli proti. Zřejmě proto, že jich bylo více. Všichni na to asi pamatujeme. Nejlepší částí filmu je rozhodně vysvětlování svého pohledu na svět Ivana Martina Jirouse, kterému se ne nadarmo přezdívá Magor. Dalším pěkným momentem je výprava do nitra vojenské zóny, kterou vede neohrožený lesník. Místy to vtipné rozhodně je, to nemohu říct. Všude jsou spousty hádek, velmi příjemní vojáci a členové Greenpeace, či obyvatelé Peacelandu, vyberte si sami. Jako komedie dvou téměř amatérů je to více než vydařené, i když celý film za ně oddřeli jiní. Vydařená komedie o Česku ze života. 3* ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Fascinovalo mě slovo "přesvědčit," které bylo ve filmu několikrát použité, vypadalo to, jako že ho někteří považují za synonymum k "donutit." Autorské duo tentokrát svět, zobrazený ve filmu, v podstatě nevytváří a je to na intenzitě dopadu na diváka znát. Jinak pro celou tuhle situaci u nás je typická scéna, kdy poněkud unavenému Ivanu Martinovi Jirousovi povídá jeden člověk z hnutí Stop základnám: "Vy jste určitě protestoval proti ruskejm raketám?" Načež ho začnou poučovat o demokracii...a pak si nezkuste přemýšlet o tom Magorovým výroku TENTO NÁROD JE Z OSMDESÁTI PĚTI PROCENT BLBEJ JAK HOVNO. 70%. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Koncepce: Vít Klusák, Filip Remunda .. Dnes (2011) už mi to celé působí dojmem „s křížkem po funuse“ a nějaký hodnotně informační dojem to nezanechá. Jen potvrzení, že exotů je u nás stále dostatek... _ Tak jen dodám, že jsem byl zastáncem radaru v ČR. Dodávat detaily by bylo na dlouhou a asi už zbytečnou diskuzi (do doby než nám nějaká raketa proletí nad hlavou..). ()

Galerie (15)

Zajímavosti (8)

  • Prvním podnětem pro natočení dokumentu byla návštěva G. W. Bushe v Praze v květnu 2006. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)
  • V počátcích se tvůrci rozhodovali, zda budou točit film o radaru nebo o kauze Kuřim. Z důvodu časové náročnosti nemohli nebylo možné točit dva filmy najednou, a tak se rozhodli pro tu příjemnější variantu. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)
  • Natáčení dokumentu začalo již 1. 7. 2007. Premiéra byla původně plánována na podzim 2008, avšak protáhla se až do roku 2010. (ČSFD)

Související novinky

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)

Reklama

Reklama