Český mír

Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

• wosho

Tak toto rozhodbě ne!!!!! Remunda s Klusákem podle mě šáhli po geniálním námětu na dokument, který by dokázal oslovit všechny lidi na celé planetě. Jen to nesměli takto debilně uchopit a pokurvit to. Narozdil od humorně pojaté mistifikace http://www.csfd.cz/film/158202-cesky-sen/ , která si dělala legraci z naší malosti a požitkářského způsobu života, se tady utápějí v černobílém pojetí světa. Přibližně 90% dokumentu je o lidech, kteří jsou proti radaru a je to výběr opravdu pestrý. Zbytek dokumentu je obsazen buď trapnými přívrženci z okruhu celebrit (http://www.csfd.cz/tvurce/20130-jiri-krytinar/ se zde zcela znemožnil se svým opodstaněním radaru) , či pomatenci (opilej http://www.csfd.cz/tvurce/53472-ivan-martin-jirous/ s falšku tvrdýho v kapse, či děda s infarktem). Oba dokumentaristi jasně stavějí dokument na stranu opomentů, pohrávají si s fakty a celý dokument je zcela straným jedné straně. A to je špatně!!!! Namísto toho se měli pokus ukázat komplexní problém radaru v Brdech, se vším co k tomu patří. A obě strany nechat podat pádné argumenty proč ano, či proč ne!Což bohužel neučinili, raději se sklouzli po jednoduší formulaci a zcela šli na ruku populistickému liberalismu. A s tím pánové oba dva jděte do prdele za panem http://www.csfd.cz/tvurce/5087-michael-moore/.(17.6.2011)

Samotné téma mě sice nijak nezajímalo, ale cením si nesmírně lidí, kteří dokážou takhle hezky zaznamenat, jaký jsme byli blbci. Všichni ti, kteří něco v životě takhle horlivě prožívají, by se měli natočit a pak se na sebe kouknout. Za pár měsíců totiž bývá většino všechno jinak a pak si drbou hlavu. Díky za tu reflexi!(23.1.2011)

Dokument se nakonec ukázal býti mnohem lepším, než jak ho popisují jeho odpůrci. Prostor dostaly obě strany sporu, včetně pošuků z obou nesmiřitelných táborů. Přitom šlo o prachobyčejný kšeft s obvyklým následným vrtěním psem. Firmy spřízněné s Bushevikem potřebovaly prachy a proto bylo rozhodnuto o jakémsi protiraketovém systému. Šíření demokracie, obrana proti terorismu, závazky vůči NATO...jasně a mouchy serou. Bohužel milý Bushevik přivedl Ámu totálně na buben a chicagský mulat jedině správně usoudil, že další ztráty nyní věru nejsou žádoucí. Role Topolánka, Parkanové, Klvani a dalších tragikomických loutek nebyla v celé kauze snad ani kosmetická. Znovu chválím autory projektu, zejména za bravurní odhad při dávkování satiry a demagogie.(19.6.2011)

Remunda s Klusákem mají, kromě talentu filmařského, nadání ukazovat blbost českého národa v celé jeho nedozírné slávě a v plné parádě. Jestli je 70% lidí proti radaru, pak je minimálně i 70% národa tupých jak poleno. Zaprotestovat si jen tak z hecu, že máme proti čemu, to nám jde. Díky, páně Remnudo a Klusáku, ačkoliv koukat na vaše filmy mě vždycky dost vytočí:-)(4.11.2010)

Dokumentární film o výstavbě radaru v Čr v Brdech natočený režiséry Vítem Klusákem a Filipem Remundou. Pravda o tom jak nás český stát klame a obchází. Pravda o tom co si o nás myslí Amerika. A v neposlední řadě, pravda o „pravdě“! PS: Nej. hláška z filmu (u které jsem si musel jít vyměnit plínu), kterou z huby vypustil Kalvaňa, při rozhovoru s lidem: O stavbě nebudete rozhodovat vy (lid), ale nýbrž parlament a prezident. 80%(20.6.2011)

• - Hudbu k filmu vytvořila kapela Midi Lidi. (POMO)

• - Prvním podnětem pro natočení dokumentu byla návštěva G. W. Bushe v Praze v květnu 2006. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

• - Vedle aktivistů a odpůrců radaru musel čelit zásahu vojenské policie i štáb. (hippyman)