poster

Český mír

 • anglický

  Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  *****

  Pánové Klusák / Remunda jsou zkrátka lidmi, kteří jsou mi svou tvorbou blízcí. Ano, přestože do natáčení dokumentu jakoby nezasahují a nabízejí nám pohled z obou stran - umějí to tak, že zcela určitě divákovi podbízejí tu pravdu, kterou oni považují za správnou, čímž porušují žánr dokumentu. Někomu by to mohlo vadit, já - protože oba dva pány považuji za inteligentní a poměrně se s jejich názory ztotožňuji - s tím problém nemám a velice se u jejich filmů bavím. Styl, jakým natáčí, bych nazval jako "dokumedie". :)(3.5.2011)

 • igi B.
  *

  Hm, Jarda s Fildou na píssu... Řekl bych to slovy starých dobrých Dg307 - "Hrdinové s páskou, hrdinové s maskou..." . . . A jaký je teda vy klucí konceptualistický VÁŠ NÁZOR? . . . Já vím, zase hovno z hovna vzešlo a nezachyceno ni radary ni chachary na úrodnou půdu jak vidno dopadlo. Ale tak aspoň jsme se zase jednou bobavili na cizí účet... Tak za to je ta jedna hvězda... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 21.6.2011 na >českém prostoru< , hodnocení 1159., komentář zde jako stotřicátýšestý - 21.6.2011)(21.6.2011)

 • Arbiter
  ***

  Tak nějak jsem si těch přespříliš dlouhých a na informace přecejen chudých 100 minut smutně (všeznale) kýval hlavou a vlastně měl problém i dokoukat. Tak, jako na zdi místní zastávky žhnuly a posléze vybledly umělecky vyvedené a fikaně promyšlené revoluční nápisy, tak žhnula a vybledla trapná chvilka slávy spousty blbců, kteří měli tu smůlu, že je v jejich blbosti zachytila kamera na časy útrpně věčné. Ať už je to blbec v sáčku a s Mercedesem nebo v teplákový soupravě se štípačkama. Udivilo mě, jak moc se k dané tématice snaží vyjádřit lidi, kteří ví hovno obalený v novinových titulcích. Ale ono je to logické. Lidé znalí a moudřejší si dokáží spočítat předem, jaká groteska se bude odehrávat a zdaleka se tomu vyhnou. Jak záběry na anketu ze školky. Všichni se tváří tak bojovně a chytře a mají tak jasnou zástavu pravdy ve svých rukou. Achjo. Jeden řve 76%, druhej řve zájmy státu, třetí suverenita a já mám chuť jim vydloubat oči. Stěžovat bych si mohl ještě dlouho. Vondra měl pravdu, když říkal, že o určitých věcech by masa lidí opravdu rozhodovat neměla. Ještě když se ta masa vzteká, že za peníze z daní se je stát snaží (nutno samozřejmě podotknout, že standartně blbě) o potřebě jejich kroků přesvědčit. Lidé si zvolili představitele státu a tím jim toto právo propůjčili. Pravda ale také bohužel je, že češi si jako všude jinde volí vládu, kterou si zaslouží.. což zní doufám dost výmluvně. A to nemluvim o tom, že se opět stejnak v pravdě řešily úplně jiný věci, než radar jako takovej. 3,6* Hlavně kvůli zdlouhavosti (bez 15-20 minut by to dílu slušelo mnohem víc). To, že autoři nenutí vlastní názor, ale chválím.(3.11.2010)

 • hygienik
  **

  Celý čas projekcie som mal pocit, že to nemá grády. Myslím, že sa na to dá pozrieť z rôznych uhlov: 1. Ako na priemernú paródiu, karikujúcu ľudí z ulice, aktivistov aj politikov (bez poškvrny z toho vyšli snáď len mravce), 2. ako na podpriemerný (90% prezentuje len názory odporcov radaru) nevyvážený dokument - ale som si takmer istý, že spravodajskosť nebola primárnym cieľom autorov alebo 3. ako na priemerný časozberný dokument, do ktorého režisér úmyselne nezasahuje, scenárom, výberom postáv, skrátka ničím. V tomto prípade sa tomu nedá vytknúť nič, okrem faktu, že som sa nudil, čo už ale je len môj problém.(7.11.2010)

 • Cimr
  ****

  Opravdu spíš komedie, než dokument. Na celou problematiku vyslechneme jen málo zasvěcených názorů, většinu tvoří ,,lidé z davu", lidé, kteří čím méně vědí, o čem mluví, tím víc křičí a tím víc se vztekají. Režiséři tentokrát s realitou moc nemanipulují, jen staví zapnutou kameru před lidi a spoléhají na to, že se ztrapní sami. A vychází jim to perfektně. Z pestré plejády české trapnosti (lecos by snad ani Forman nevymyslel) vybírám jen to, co mě pobavilo (a vytočilo) nejvíc: Muž při krájení špeku: ,,Joo, až bude radar, takhle dobře se mít nebudeme!", ,,Greenpeace jsou dobrý lidi, bojujou proti velrybám.", ,,Amí gó homé - ty americký filmy, to je jako když kráva sere do vody a dělá to plesk plesk plesk. To řikali u nás na vsi!", ,,Tady je Peaceland, tady se nikdo nemusí legitimovat!"(18.6.2010)

 • - Téma písně "Rozvíjej se poupátko" bylo zvoleno jako metafora "pohádky" o radaru. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

 • - Vedle aktivistů a odpůrců radaru musel čelit zásahu vojenské policie i štáb. (hippyman)

 • - Prvním podnětem pro natočení dokumentu byla návštěva G. W. Bushe v Praze v květnu 2006. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace