Beyond the Dunwich Horror

všechny plakáty

Kenny Crawford (Michael Reed) přijíždí do Dunwiche poté, co se doslechl, že jeho bratr Andrew (Jason McCormick) byl přijat na psychiatrické oddělení a obviněn z řady zmizení lidí ve městě. S pomocí místní reportérky Marshy Calloway (Ruth Mahala Sullivan) a excentrického Uptona Armitage (Jeff Dylan Graham) prozkoumá několik posledních týdnů života svého bratra. Přitom odhalí, že v Dunwichi se děje něco mnohem zlověstnějšího. (Pan.Antonin)

Shanen29

Vzkřísit své předky se zřejmě nevyplácí.Začínají mizet lidé a obviněn je jeden z bratrů a zavřen do psychiatrického zařízení.Je vidět, že rozpočet nebyl velký a tím se to odráží i na kvalitě samotných trikových scén .Sice oko v ůstech a vytřeštěné oči jsou fajn,ale určité scény bohužel nejsou dotaženy a divák o hodně přichází .Věřím tomu,že nápady Griffina byly o hodně propracovanější,ale bez většího rozpočtu.........(.Lovencraftuv ) sequel by si to zasloužil. ()

Pan.Antonin

S povídkou Hrůza v Dunwichi to nemá příliš společného, řadí se to do skupiny filmů, které se Lovecraftem pouze inspirují a pracují se stejnými motivy, ale přímo jej neadaptují. Na první pohled si můžete všimnout nízkého rozpočtu, který je vidět hlavně v práci s kamerou, a v efektech krve (goreorové scéna s okem). Na hercích je vidět, že to nejsou úplní amatéři, zároveň ale žádné extra výkony také nepodávají. Co bylo hodně dobré, byla hudba, která pomohla vytvořit dobrou atmosféru a nese hlavní podíl na mém hodnocení. Chvíli jsem přemýšlel i o třech hvězdách, protože režisér v rámci možností vytvořil koukatelný snímek, nicméně udělal jej příliš dlouhý a málo přehledný, a vzhledem k tomu, že mnohem lepšímu Dagonovi jsem dal tři, tomuhle dám jenom dvě. P.S. Režisér Richard Griffin se stejně jako Lovecraft narodil v městečku Providence na Rhode Islandu. ()