Výlety v pamäti (TV film)

Výlety v pamäti

Komedie

Slovensko, 1993, 69 min

Juraj Nvota

Opravdu velmi pestré a odvážné pásmo (možná malinko cimrmanovského ražení). Krásná slovenština!(24.10.2010)

• Mylouch

Filmové zpracování hry Loď Svet (premiéra 1988). Radošinská, mile stylizovaná poetika s dobrým Štepkou, obohacená kamerou a ♫ nevtíravou náladovou hudbou. Dojem občas mohou kazit technické nedokonalosti, někomu poloprofesionální herecké výkony bez výrazných vrcholů nebo marné čekání na tradiční pointy. Hezké užití nářečí. "Pol dediny ti nerozumi a pol dediny te, Števa, nenávidí" ... "To by človek nesmel myslieť na ledačiny"..:(16.5.2012)

Smiem Vám hovoriť Števko? No keď mi predtým poviete pán Banič. Pán Banič Števko ? Áno, aby to znelo ako Elena Maróthy Šoltéšová, no čo som ja sprostejší ? Vo vás čosi je, pán Banič Števko. Noo je, napr. kapusta, fazuľa..(22.10.2010)

• Snorlax

Radošínske naivné divadlo se mi líbívalo, jejich humor nebyl fekální, nebyl podbízivý, ale přesto byl vtipný. No, není každý den posvícení. Kdyby byl autorem této taškařice Zdeněk Troška, nedivila bych se tomu, že po vzoru stupidních sitcomů přimíchává smích a absenci humoru nahrazuje přebytkem obnažených ňader. Jenže tohle prý spáchal na podivného dědu namaskovaný Štěpka.(6.7.2013)