Při příležitosti zahájení vysílání norské televize v roce 1960 je vyhlášena hudební soutěž talentů, jejíž vítěz získá 50.000 korun a zahraje živě při prvním televizním přenosu. Egon, který má zrovna domácí vězení, sedí v dětském domově a přemýšlí, jaké by to bylo, kdyby byl známou rockovou hvězdou; žádná škola, žádný dětský domov a taky žádné domácí vězení. Rychle se domluví s kamarády, vytvoří hudební skupinu „Dynamiti" a přihlásí se do soutěže. Harry hraje na bicí, Kjell, Benny a Egon na kytary. Z Kjell se navíc stává dvorní textařka skupiny, jejím debutem je píseň „Valborg, oh, oh, yeah, yeah!"

Po několika týdnech zkoušení konečně přichází tolik očekávaný den soutěže. Z celé země se sjelo spousty hudebníků, ne všichni však hrají fair. Jedna z konkurenčních skupin se snaží zkazit „Dynamitům" jejich vystoupení a tak do jejich nástrojů umístí výbušnou látku. Ta ale exploduje právě když „Dynamiti" předvádějí svoje umění na pódiu, a tak to vypadá, že vše je součástí programu. Porota je pyrotechnickou show uchvácena a Dynamiti vítězí, získávají vysněných 50.000 korun a začínají se připravovat na televizní show. Po vyhlášení vítězů přijde za Olsenovou bandou legendární manažer Pop-Johansen, který dětem nabídne, že z nich v Americe udělá rockové hvězdy. Obrovský sen o americké slávě a penězích je na dosah a tak parta s nadšením souhlasí.

Ale Pop-Johansen a jeho společnice Doly jen chtěli získat peníze, které „Dynamiti" vyhráli. A tak začíná série dalších patálií a napínavých dobrodružství. Když prchající podvodníci chytí a zajmou Egona, dopadne to ještě dobře, protože se ho partě povede zachránit. Ale když se je podvodníci snaží chytit všechny čtyři, nezbývá Olsenově bandě nic jiného než uprchnout v malém letadle, které však nikdo z nich neumí pilotovat. (oficiální text distributora)

Rodriguez odpad!

Druhý díl byl o něco lepší, díky rockń rollové písničce ústřední partičky. Nicméně nemohu zkritizovat film jako takový, hlavně tomu, že zpěv vůbec neseděl "klapání úst". O letadlu a dabingu už nemluvě :-( Prostě tahle "série" mě moc nenakopla nebo vlastně ano, abych se příště tomuto se širokým obloukem vyhnul! *** Za zmínku stojí značka klavíru PETROF. *** 0% ()

borohub odpad!

Ne to je moc, takovou pičovinu jsem už dlouho neviděl. Ostatně co jsem mohl čekat od Norského filmu. Konec filmu kdy ani ne dvanáctiletý parchant pilotuje s dvojplošníkem je fakt lahůdka. Nechápu, že tento film není v top 100 nejhorších filmů, protože rozhodne bych to hodil do stejného pytle jako malí géniové či herkules 3D. SRAČKA!!! ()