V. V. Štech vypravuje a vzpomíná

Československo, 1965, 11–33 min

Výjimečný znalec českých dějin a umění, profesor V. V. Štech vypráví o řadě témat. (Česká televize)

Karlos80

Tak tohodle starého pana profesora můžu naprosto kdekoliv a kdykoliv, to je nepřeberná historická studnice informací všecho druhu. Člověk se vždy něco nového dozví a něco nového objeví...Jeho vyjadřování a poutavý projev (pozn. dobou) dnes už málokdo napodobý a stěží někdo ví tolik jako věděl on, tím se však nechci dotknou všech jeho pokračovatelů. Tohle se musí dělat s láskou a dlouhodobě, tak jako všechno..Jednoznačené hodnocení.. ()

sportovec

Mediální hvězda Pražského jara byla nesmírně populární už tenkrát. V době různých blábolů je tento erudovaný, kultivovaný vlastenec, evropsky a světově rozhleděný spolupracovník Masarykův a Benešův (působil r. 1919 na versailleské konferenci v naší československé delegaci) pohlazením na duši. ()

Marze

Shlédl jsem díl o Slavíčkovi, což je taková odborná přednáška u piva. https://www.ceskatelevize.cz/porady/896866-v-v-stech-vypravuje-a-vzpomina/26953130297/ ()

sator

Erudice je zřejmá, provedení tristní... 1. díl: 01. Tváří v tvář 2. díl: O Pražském hradě 3. díl: O hercích 4. díl: O Vyšehradě 5. díl: O J.V. Myslbekovi 6. díl: O svatém Václavu 7. díl: O řece a městě 8. díl: O Žižkově 9. díl: O Praze 10. díl: Štursa: jak jsem jej znal 11. díl: O svatém Václavu ()

curil

"Já jsem znal každého" - odpovídá V. V. Štech na otázku spolubesedníka na heroické osobnosti českého kulturního života. A také o nich zasvěceně vypráví. Vidím cyklus už poněkolikáté a vždy se dozvím něco nového, tolik informací nelze najednou vstřebat. ()

MariusDee

Promluvy pana profesora Štecha vynikají jak svou obsahovou, tak formální bezchybností. Má krásné vyjadřování, které známe ještě z prvorepublikových filmů. Zároveň je jeho projev velmi poutavý a jeho myšlenky ucelené a harmonicky se rozvíjející. Ještě jedna poznámka: Nevím, nakolik by dnešní divák byl schopen překousnout 20minutový rozhovor v jednom až dvou nepřetržitých záběrech, s jediným pohledem stále upřeným na mluvícího starce...a ještě k tomu v černobílém provedení! Jo, jo, člověk si uvědomí o kolik je dnešní kamera, střih a vůbec celá filmařina rychlejší a vůči divákovi mnohdy agresivnější...že by obraz doby? :( ()

LoneGunman

Tohle je ultimátní libůstka, kterou bude malá skupina lidí jako jsem já - obdivovatelů noblesy časů dávno minulých, milovníků historie, zájemců o starou Prahu apod. - milovat, a zbytek nebude schopen jí sledovat déle než 5 minut. ()