poster

Šejdrem (TV film)

Komedie / Psychologický

Česko, 2008, 97 min

 • piskot..
  ****

  Příběh trochu pokulhává (drama z minulosti jsem čekala většího rázu), na stranu druhou napjatá atmosféra, oblast venkova, v níž je lidská nespokojenost a omezenost znatelnější než ve velkoměstě, tento nedostatek dostatečně vyplňují. Sympatické obsazení (mí oblíbení divadelní herci - Trojan, Pleštilová, Dulava) se zajímavou osobností Tomáše Kluse (škoda, že nezazpíval) navrch. Originální prokládání animace (stejně jako u Juna) bylo na místě a děj oživovalo. Celkově velice milý snímek.(12.1.2011)

 • Sandiego
  ***

  Rozhodně nadprůměrný televizní film s trefně napsanými postavami, které uvěřitelně zalidňují typickou vesnici, která se stává Epsteinovou doménou. To je klad snímku, stejně jako animace, které však mnohdy působí samoúčelně, stejně jako retrospektivy a jen rozdrobují příběh do zajímavých scén, které však dohromady nevytvářejí uspokojivý celek na nějž je neuměle navroubováno pochybné poselství. Nepříjemnější part dle mého sehrála chameleonka Doležalová a i Bareš nechal Trojana trochu ve stínu.(18.8.2009)

 • MeaCulpa
  ***

  Ivan Trojan se po Václavovi podruhé vrátil na moderní českou vesnici. Tentokráte však nehraje blázna, ale televizní hvězdu, která se po 25 letech vrací na vesnici z které ho před lety vyhnali. Herci hrají svůj standart tj. Trojan sympaťák, Dulava s Barešem totální kok.ty, dokonce se mihne i vycházející hvězda Tomáš Klus a Comebacková Marie Doležalová. Film neuchvátí, neurazí a za týden si na něj vůbec nevzpomenete, prostě typický nedělní televizní průměr z dílny ČT.(26.4.2009)

 • quasar
  ***

  Herecké výkony mi nepřišly, kromě Trojana, nic moc (Barešovi jsem nevěřil nic). Taky většina dialogů zněla jak na divadle. Moc se mi líbila animace, klidně jí mohlo být o chlup víc. Co mi však vadilo nejvíc, tak to byla nelogičnost hlavní zápletky s májkou. Když se máj po léta stavěla hydraulickou rukou, tak ji ti chlapy vždycky upevnili dobře, ale teď ji stavěli klackama, stali se z nich rázem blbci a zajistili ji proti vyvrácení špatně... Nebo jí dali do mělké díry a na špatné místo... Trochu jako kdyby to stavěli lufťáci.(27.4.2009)

 • blackrain
  ****

  Ivan Trojan nezklamal. Potěšila mě přítomnost Miroslavy Pleštilové. Mohla by se na obrazovce objevovat mnohem častěji. Nepatří totiž k těm příliš okoukaným tvářím, takže působí osvěžujícím dojmem. Postava Jaromíra Dulavy mě docela štvala. V příběhu je plno typických vesnických figurek. Věřím, že v těch filmových se ty skutečné určitě našly..(22.5.2012)

 • - Film se natáčel v obci Sebečice. (R.Drson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace