poster

Šejdrem (TV film)

Komedie / Psychologický

Česko, 2008, 97 min

 • Mylouch
  ****

  Náš "Pražák" a naši furianti na prahu máje. Celebritní návštěvník katalyzátorem dění ve vísce svého mládí, s kterou ho minulost pojí víc, než si přiznával. Slušné režijní zvládnutí málo vídaných a velmi vyrovnaných hereckých výkonů plejády především seriálových herců ("Tady nejsi na divadle, žádný teploušský markýrování"), občas otravné jízdy kamery, nápadité stylotvorné vložky homevidea a kreslených animací, náladové černobílé retro-scény a příhodná většina ♫ kytarové části hudby. Tradice, láska a demence. 3-4*(20.5.2012)

 • DJ Obelix
  ****

  Na to, jak už se mi zdá všude "přetrojanováno," tak v kombinaci s nejlepším současným scénáristou Markem Epsteinem se mi na něj opět dobře koukalo. Taková velmi příjemná nedělní jednohubka. Ovšem více mi toto spojení vyhovovalo v Brainstormu... A Klus by měl skutečně raději hrát, než zpívat. Jeho "debílka" jsem mu věřil...(27.4.2009)

 • rakovnik
  ***

  Tento televizní film je komediální opravdu jen lehce, protože náznaky vtipu a humoru přehlušují konflikty, které vzešly ze starých křivd a na které na vesnici nikdo nezapomněl. Myslím si, že kdyby scénář neměl až tak dramatický náboj, mohl tento film být vtipným pohledem na radosti i strasti dnešního venkova. Mnohé dialogy byly velmi lehké (především mezi teenagery), ale celkové vyznění filmu bylo poněkud rozpačité.(22.4.2012)

 • xladojx
  ***

  Typický český film poslední doby - nic moc scénář, ani režie není bůhvíjak kvalitní, ale s kvalitními hereckými výkony, v čele samozřejmě s Ivanem Trojanem. Ostatní aspekty snímku vidím v rámci průměru většiny poslední tuzemské tvorby. Navíc je tam cítit taková ta pohodička, ideální pro nedělní večer...(26.4.2009)

 • Inozuka
  ****

  Parádní televizní film. Lehce natočený příběh o vážných věcech a navíc demýtizace toho "skvělého komunitního vesnického života". Tedy jednoho velkého intelektuálského omylu z devadesátých let, kdy spoustu lidí utíkalo do vesnic právě za přízrakem milého lidského soužití, aby se o deset let v deziluzi vraceli zpátky do měst. Hvězdné herecké obsazení: oba Trojanové, Dulava, Bareš, Doležalová, Pleštilová ... dokonce i ten Klus ve filmu sedí.(21.1.2018)

 • - Film se natáčel v obci Sebečice. (R.Drson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace