Šejdrem (TV film)

Komedie / Psychologický

Česko, 2008, 97 min

• brrumlaa

Ivan Trojan je sám o sobě skvělým hercem. Ne nadarmo patří k mým nejoblíbenějším. Jak bych tento film zhodnotila... ??? - Byl jak už sám název filmu napovídá "šejdrem". Nejvíc mě dostala hudba z filmu Dovolená s Andělem - "Starý bručoun" - Julius Fučík. K Marvanovi se hodila, ale tady mi do tohoto filmu nějak nezapadala.(26.4.2009)

Díky -nejen- tomu filtru jsem při vší snaze nedokázal odhadnout, ze kterého roku tato pohodová komedie (?) je... Nehledě na dokonale vykreslenou vesnickou atmošku je nutno vypíchnout herecké obsazení. Trojanové samozřejmě tvrdí muziku, ale Klus, Dulava, Příkazký, Bareš i Olda Vlach mají co hrát. Marie "Saša" Doležalová vypadá skoro stejně jako v Comebacku, ale stejně bych jí téměř nepoznal a Mirka Pleštilová, inu tu vidím rád kdykoliv. Zápletka by vydala na jednu slabou anekdotu, ale film přesto nenudí a zejména ti, co odešli z vesnic do města, si rozhodně najdou svoje.(22.1.2018)

• E lan

Ne, tohle i přes zamhouření obou očí nestálo za nic. Trojan hraje dobře, ale když mu chybí dobrá role, tak to už nevytáhne. Scénárista evidentně nevěděl kudy kam a tak z devadesátiminutového sledování zbyla jen hořko-sladká příchuť pocitu, že jsem se mohl radši dívat na něco jiného. Co stojí za zmínku je jedině vcelku zajímavé vizuální pojetí historie a současnosti. To bylo originální.(26.4.2009)

Náš "Pražák" a naši furianti na prahu máje. Celebritní návštěvník katalyzátorem dění ve vísce svého mládí, s kterou ho minulost pojí víc, než si přiznával. Slušné režijní zvládnutí málo vídaných a velmi vyrovnaných hereckých výkonů plejády především seriálových herců ("Tady nejsi na divadle, žádný teploušský markýrování"), občas otravné jízdy kamery, nápadité stylotvorné vložky homevidea a kreslených animací, náladové černobílé retro-scény a příhodná většina ♫ kytarové části hudby. Tradice, láska a demence. 3-4*(20.5.2012)

Ivan Trojan se po Václavovi podruhé vrátil na moderní českou vesnici. Tentokráte však nehraje blázna, ale televizní hvězdu, která se po 25 letech vrací na vesnici z které ho před lety vyhnali. Herci hrají svůj standart tj. Trojan sympaťák, Dulava s Barešem totální kok.ty, dokonce se mihne i vycházející hvězda Tomáš Klus a Comebacková Marie Doležalová. Film neuchvátí, neurazí a za týden si na něj vůbec nevzpomenete, prostě typický nedělní televizní průměr z dílny ČT.(26.4.2009)

• - Film se natáčel v obci Sebečice. (R.Drson)

• - V průběhu filmu mění Týnovo auto registrační značky. Zatímco při příjezdu a odjezdu je značka 5A3 9712, ve scéně u pálení čarodejnic se mění na 2H5 6470. (Mara97)