Šejdrem (TV film)

Komedie / Psychologický

Česko, 2008, 97 min

Díky -nejen- tomu filtru jsem při vší snaze nedokázal odhadnout, ze kterého roku tato pohodová komedie (?) je... Nehledě na dokonale vykreslenou vesnickou atmošku je nutno vypíchnout herecké obsazení. Trojanové samozřejmě tvrdí muziku, ale Klus, Dulava, Příkazký, Bareš i Olda Vlach mají co hrát. Marie "Saša" Doležalová vypadá skoro stejně jako v Comebacku, ale stejně bych jí téměř nepoznal a Mirka Pleštilová, inu tu vidím rád kdykoliv. Zápletka by vydala na jednu slabou anekdotu, ale film přesto nenudí a zejména ti, co odešli z vesnic do města, si rozhodně najdou svoje.(22.1.2018)

Netuším, co tam měly dělat ty animované sekvence a už vůbec netuším, který blbec vymyslel dát tomu podtitul "komedie". Jestli tvůrci prvoplánonově zamýšlely vyrobit komedii, tak se jim to šeredně nepovedlo. Spíš bych to nazval jako drama. A udělat z té holky bulimičku se mi zdálo až moc násilné. Jako by chtěli řešit nějaké "žhavé téma" ze současnosti.(27.4.2009)

Je vidět, že ČT si může dovolit z našich poplatků zaměstnat velké herce i do příběhu, který je o i ničem. Jenže všechno krom příběhu u tohoto filmu ujde. Herci jsou příjemní, vykreslení vztahů na vesnici je podle mě taky celkem přesný a vizuální působení, kdy se přechází z přítomnosti do vzpomínek a nebo do animovaného, docela fajn oživuje celkový dojem z filmu. Zápletka a příběh nic moc, ale dívat se na to dalo v pohodě.(28.4.2009)

Typický český film poslední doby - nic moc scénář, ani režie není bůhvíjak kvalitní, ale s kvalitními hereckými výkony, v čele samozřejmě s Ivanem Trojanem. Ostatní aspekty snímku vidím v rámci průměru většiny poslední tuzemské tvorby. Navíc je tam cítit taková ta pohodička, ideální pro nedělní večer...(26.4.2009)

• brrumlaa

Ivan Trojan je sám o sobě skvělým hercem. Ne nadarmo patří k mým nejoblíbenějším. Jak bych tento film zhodnotila... ??? - Byl jak už sám název filmu napovídá "šejdrem". Nejvíc mě dostala hudba z filmu Dovolená s Andělem - "Starý bručoun" - Julius Fučík. K Marvanovi se hodila, ale tady mi do tohoto filmu nějak nezapadala.(26.4.2009)

• - Film se natáčel v obci Sebečice. (R.Drson)