Da Ren Wu

• USA Big Shot

Yang Fan je poslušným synem svého otce, generála císařské armády. Infiltruje klan Meteoru, aby zjistil, zda je skutečně tak dobročinnou organizací, jak se zdá. Ale Yang Fan má kromě toho další těžký úkol, má si vzít Tian Si Si, jak mu otec nařídil. Ta však nic takového nechce, byť svého budoucího manžela zná z dětství více než dobře. Daleko více ji zajímá známý hrdina klanu Meteoru Qin Ge. Den před svatbou má Yang Fan nehodu, po ní si nepamatuje, co důležitého zjistil o klanu Meteoru, ani si není jistý, kdo vlastně je a co se s ním občas děje. (Vavča)

Vavča

Můj první čínský seriál, který jsem kdy viděl (když pominu opičího krále:)). Je to wu-xia série o světě bojových sekt staré Číny. Tento seriál nabízí košatý příběh, nějaké ty twisty, jistá seriálová klišé že. Vynikající hlavní duo Tian Si Si (Angelica Lee( a Yang Fan (Nicholas Tse), mezi kterým to skutečně jiskří. Rád bych zdůraznil, že díly mají velmi příjemnou minutáž lehce nad čtyřicet minut jeden, je jich celkem 31, ale je to tak napínavé, že za týden jsem to prostě viděl celé. Velmi dobře jsou zde propracovány vedlejší charaktery, které mají dvě třetiny seriálu, skoro stejnou důležitost pro příběh, jako hlavní dvojice. Uvidíte, zlé, dobré i divné, muže se zlatou maskou, záporáka, který je odpornější více, než Gríma červivec a baron Harkonen. Bojová složka je vynikající, kung-fu souboje se zbraněmi i bez nich patří k silným stránkám. Vynikající je i to, že první třetinu seriálu je zde výborný humor, neboť Tian Si Si je Angelicou dokonale zahraná. Je drzá, rozpustilá, ale rozhodně vtipná a svéhou budoucího manžela - Yang Fana zrovna moc nemusí, takže ji baví ho neustále něčím škádlit a provokovat. U některých momentů a hlášek půjdete zaručeně smíchy do kolen, ať už je to kung fu souboj mezi Si Si a krejčovou, která jí chce vzít míry na svatební šaty, nebo Si Si a její putování za dobrodružstvím. Okolo dílu 11 se to už, ale láme a atmosféra houstne a zvážní. Námět je tak trochu Face/Off, nekecám nechci spoilovat podívejte se sami. Jestli jsou i některé další wu-xia série takto kvalitní jako tahle tak už se těším na jejich sledování. ()