Jedno malé sídlisko (TV seriál)

Rodinný

Československo, 1978, 7x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Život medzi skládkami stavebného odpadu. Nemusí sa odohrávať len v sociálnych filmoch, ale aj v mládežníckych seriáloch socialistického Československa. A zároveň na práve postavených betónových sídliskách. Partia šracov z jedného takéhoto si vyrobí sklzavky na kopcoch z piesku, ponechaných stavbármi medzi blokmi domov. Preháňajú sa odloženými betónovými rúrami, odvšadiaľ počúvajú len nadávky dospelých pupkatých robošov, ktorých jediným argumentom je len nasrané kričanie: "Vypadnite!". Mladí chalani v červených napasovaných trenírkach a vzorne do treniek popchaných bielych tričiek a dievčatká s mašľami vo vlasoch dlhých ponožkách a s mini kabelkami, v snahe zakopať si do lopty neváhajú preliezť plot a zahrať si na nedostupnom štadióne. Užitie si mladosti, ignorovanie dospeláckych príkazov a duch prelezenia všetkými tými stavebnými mechanizmami sa odrazil v jednom z najobľúbenejších seriálov môjho detstva.(9.6.2013)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 23.2.1980 --- Ďalšia skvelá ukážka niekdajšej televíznej tvorby pre deti. Dedo Zajko (ĽUDOVÍT GREŠŠO) :-) ktorý vedel všetko opraviť a partia "šrácov" čo sa snažili prežiť v betónovej Petržalke. A nezabudnuteľná epizóda ? Keď buldozérista OLDŘICH VELEN (dabovaný neopakovateľným JULOM SATINSKÝM) chcel deckám zrovnať so zemou pľac na ktorom hrávali futbal. (24.4.2009)(24.4.2009)

Paneláky - kdo v nich nevyrůstal ? Já jo.(5.6.2011)

Tento Slovenský sedem dielny seriál mám rád. Videl som ho prvý krát okolo roku 2000 v televízií. Odvtedy som ho nevedel zohnať a asi tak rok dozadu som si ho opäť pozrel a vôbec ma ani po čase nesklamal. Najviac sa mi pri pozeraní páčilo to, ako vyzerali sídliská v sedemdesiatych rokoch. Celkovo tá stará atmosféra je úžasná. Ešte nezateplené paneláky a pred nimi samé škody embéčky či lady. Ani jeden bavorák, či iné dnešné samozrejmosti. Postavičky sú zaujímavé a každá časť je o niečom inom. Asi najobľúbenejšia časť je posledná, ktorá sa odohráva aj v škole. Na jej interiér je tiež pekný a vtipný pohľad zároveň. Pripomínal mi interiér školy, do ktorej som chodil, ale tie interiéry škôl sa veľmi na Slovensku nelíšili. Všetkých sedem častí si môžem opakovane pozerať a nenudil by som sa pri tom. Je to nenáročný seriál a pohľad na to, ako sme si aj my žili a vystrájali vonku podobné hlúposti, narozdiel od dnešných - technicky vyspelých detí.(16.2.2015)

• Martin741

Kedysi davno som to videl este na CST, ale nenadchlo ma to vobec. A na takych Chalupari alebo Zahadu Hlavolamu to nema ani nahodou. Podpriemerny normalizacny serial, ktorymi sudruhovia krmili ludi, aby nedajboze nezacali zhanat nejaku kvalitu. 30 %(18.5.2013)

Tento seriál som mal rád , lebo aj ja som vyrastal v meste a bol som v podobnej partii chalanov, ktorí mali svoje futbalové mužstvo. Hrávali sme na vysokoškolských internátoch a dobre sa pamätám, že v mužstve chalanov z Hlín hrávali bratia Grigovci. Dušan odišiel zo Žiliny do Slávie a Stano do Sparty. Ja som proti nim hrával ako chlapec, boli to podobné zážitky ako v tomto seriály..... Seriálu dávam 80%.(22.12.2011)

• GIK

Skutečně malé sídlisko. Křečovité příhody dětí na jednom z největších sídlišť na Slovensku.(19.7.2015)

Třetí je za to, že se natáčelo v mně důvěrně známých lokalitách :)(8.8.2014)

Pro každého kdo vyrůstal mezi paneláky :-)) Jinak pohodový a úsměvný seriál pro děti. Žádné současné uchylárny a agresivní hnusy, které rvou do dětí už od malička a pak se diví jejich chování a kriminalitě.(26.2.2012)