Univerzální voják

Universal Soldier

Sci-Fi / Akční / Drama

USA, 1992, 99 min

• WANDRWALL

Vietnam a zase Vietnam. Zdá se, že významější války po II.SV. nebylo. A filmaři si zacházejí s příběhy jak se jim hodí. Univerzální voják a šílený seržant Scott. Navzájem se jim podaří se zabít. Je to možné, i jiné filmy to dokázaly. A nejen filmy, i realita. O 23 let později už univerzální vojáci pochodují po scéně a naviguje je scénář a režisér. Hrrr do příběhu, chlapci***(7.10.2010)(7.10.2010)

První půlhodina je nechtěně směšné, trapně vážné a nezajímavé béčko, které nejenže nebaví, ale skoro až vyloženě nudí. Od chvíle, kdy JCVD nasedne do auta a začne objevovat své staré já, začíná úplně jiný film. Film, který si dělá srandu sám ze sebe, který je místy skutečně vtipný, má sympatického hrdinu a cool záporáka a až do samotného závěru už neztratí tempo. Tak nevím. Za ten začátek slabé dvě, za zbytek pohodové čtyři, ty výsledné tři jsou strašně nicneříkající. Každopádně Emmerich vždycky věděl, jak natočit zábavný film. 70 %(31.10.2013)

Poměrně dobře namíchaný akčňák, kterému hodně svědčí, že jsem ho (nejednou) viděl v kině a velké plátno prostě dělá své. Akce, výprava, humor i na nějaké to dojetí dojde. Vlastně jedinou svou výtku bych směřoval k tomu, že ta nejlepší akce se odehraje v první části filmu, pak už to jen tak dojíždí. Ala pokaždé, když začnu myslet na hodnocení, spatřím před sebou hluboké oči Ally Walker a jsem ztracen.(10.5.2014)

Emmerichova počáteční tvorba nebyla úplně nejhorší... Tady se ještě neoháněl trapným americkým patriotismem a uměl ještě obstojně režírovat.. Univerzální voják je nenáročné akční sci-fi, nic převratného ale pro milovníky žánru určitě zajímavá podívaná! Více než Van Damme se mi tentokrát líbil Švéd Dolph Lundgren, který tady odehrál asi svoji nejlepší roli...(28.1.2006)

Jeden z nejlepších filmů s Van Dammem a nejlepší film s Lundgrenem. Van Damme tam dělá podobný ksichty jak Švarcik v Terminátorovi ale rozhodně neni ani z poloviny tak cool. Dále tam Van Damme běhá s holou prdelí (což je docela prdel). Dolph Lundgren si roli užívá (dělá držky a tak) a neni to zas takovej loser jako v jeho jinejch filmech. Celkem pohodovej film.(23.8.2005)

• - Na filmovém festivalu v Cannes, kde měl snímek premiéru, se do sebe pustili Van Damme a Dolph Lungren. Slovní hádka se málem proměnila ve rvačku. Lungren pak na svých stránkám napsal, že se jednalo o reklamní kampaň. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 47. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Kino upútavka obsahuje prevzatý hudobný motív z filmu Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991) od Brada Fiedela, ktorého rovnako produkovala spoločnosť Carolco Pictures. (Piri)