Reklama

Reklama

Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (476)

nash. 

všechny recenze uživatele

Béčko to bylo tehdy a ještě větší béčko je to dnes. Na souboj dvou tehdejších akčních legend jsem se tehdy těšil, slušný rozjezd navnadil, protože akce na přehradě byla skvělá, nakonec však byl výsledek více méně zklamáním. Tak a nejinak už to ve mně zůstalo. Slabý scénář plný chyb, který nezachrání snaživá režie ani nezajímavý Van Damme. Jedinou výjimkou je Lundgren, takového psychopata jsem od něj nečekal a nutno dodat, že ho zvládl na výbornou. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

U amerických čerpacích stanic se vás obyčejně obsluha ptá, jestli chcete natankovat benzín, naftu a nebo jezdíte na Jeana-Clauda GR44. Dámy si většinou vybírají poslední variantu, neboť za pětidolarovku zastrčenou mezi pevné půlky je schopen ujet až 400 mil.. Mrštnému Belgičanovi hrát polomrtvého evidentně svědčí a předvádí jednu ze svých nejlepších kreací, nicméně pokud vám nostalgie dovolí odložit bílou slepeckou hůl, musíte uznat, že už tehdy se Emmerich notně přehříval a zasloužil si obložit ve vaně pytlíky ledu. Natrvalo.. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Dávam 3 len kvôli Lundgrenovi a že prišla otrasná dvojka. Béčko, ktoré vzniklo len preto, aby Dolpho mohol na Van Damma (ktorý tu vyzerá ako trtko) hádzať trefné hlášky. Finálna bitka v daždi spočíva len v "odhadzovaní sa", ale niekto v tom môže vidieť krásne (na tú dobu) dlhé zabery bez strihu. Ozaj, a spadne tam aj autobus. Emmerich sa skrátka netrafil. Neviem či slogan "Viac ako Terminátor, viac ako Robocop" bol oficiálny, ale ja som od neho čakal niečo iné. PS Original (americký) slogan je taký dobrý, že si ho tento film ani nezaslúži... ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Univerzální voják je klasický příběh postavený na dějové lince Terminátora, zdánlivě bezbranná žena utíká spolu s jedním obrovským silným člověkem (?) před tvorem ještě silnějším, než jsou oba dohromady – v tomto případě pomocí biologickou tkáň upravujícím přípravkům. Universální voják se snaží i pobavit, a co je na tom, že většina gagů jsou jen zoufalé pokusy, u kterých by se nezasmál ani člověk, kterého popadají pravidelné záchvaty smíchu díky požití halucinogenní látky. Většina gagů těží ze situací, kdy se ukazují rozdíly mezi normálním člověkem a „Universálem“, najdeme však i takové, které se pokouší dolovat vtipnost ze vzájemné konfrontace obou odlišných hrdinů, reportérky a vojáka. Podle této osnovy by se nemuselo jednat o špatný snímek, ale to co Emmerichovu pokusu o návrat starých dobrých SCI-FI snímků, v němž se nebrání četnému vykrádání jiných filmů, podtrhává nohy je katastrofální scénář a v mnohém selhávající režie. Dobrá, scénář bych ještě pochopil, tvůrci si totiž myslí, že akční SCI-FI nepotřebuje inteligentní dějovou zápletku a důvtipné dialogy, mýlí se, ale co my s tím naděláme? Horší je to ovšem právě s režií, která vypadá jako by oku vypadla jednomu dílu Walker, Texas, Rangera, zvláště konečná akční sekvence, kdy si konečně oba oponenti stojí „face to face“ a divák netrpělivě očekává, co z toho vzejde. Režisér klame, neumí překvapit a utišit divákovo očekávání, jen se jej snaží odsunou na konec, což je ovšem podvod, kterého by se nikdy neměl dopouštět. Místo temného SCI-FI snímku jsem dostal podivný paskvil, který se snaží tvářit, jako nejlepší film všech dob a přitom selhává v mnoha bodech. I přesto se na něj však dá dívat, pokud neusnete při sledování několika opravdu nudných okamžiků, máte velikou šanci, že přetrpíte až do konce, kde vás opět film zklame... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Každý raz nejak začínal. Emmerich môže byť rád, že dostal príležitosť na relatívne vysokorozpočtové sci-fi, čo bolo vždy jeho snom. Dostal k dispozícii vtedajšie hviezdy akčných filmov a natočil s nimi film, ktorý patrí v ich dávno mŕtvych kariérach k tým naj. V prípade Lundgrena sa jedná o suverénne najlepší film. Emmerich ukázal svoj režisérsky štýl (vôbec nemyslieť a užívať si efekty, ale s nemeckou precíznosťou) a mohol ísť demolovať USA. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (29)

  • V původní verzi byla linka s teroristy na přehradě falešná. V této verzi nemělo jít o teroristy, ale o najaté žoldáky, které následně univerzální vojáci zabijí, spolu se všemi svědky. Vše mělo sloužit k ospravedlnění programu Univerzální voják. Ve výsledném filmu nakonec byla ponechána verze s teroristy. (DEXTER099)
  • Mark Stefanich na filmu pracoval jako kaskadérský dvojník - jeho výpomoc potřeboval Jean-Claude Van Damme (Luc Deveraux). Společně se takto potkali na několika projektech. (Rominator)

Související novinky

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

11.12.2020

V noci na pátek v Lotyšsku nečekaně opustil filmový svět režisér a scenárista Kim Ki-duk. Podle dostupných informací populární a oceňovaný korejský tvůrce zemřel na komplikace spojené s nákazou… (více)

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru

15.04.2014

U Warner. Bros teď frčí obří destrukce. Po květnovém setkání s novou Godzillou se na začátku srpna ocitneme V oku tornáda, nejspíš to ale bude jen předkrm k dalšímu katastrofickému velkofilmu, který… (více)

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)

Reklama

Reklama