Dobře placená procházka (divadelní záznam)

Walk Worthwhile, The

Hudební

Česko, 2009, 85 min

Semafor je moje srdcová záležitost a o tohle představení je pro mne lahůdka. Zpočátku mi trochu chyběli Jiří Šlitr, Hana Hegerová... z verze šedesátých let, ale tahle nostalgie záhy pominula, protože tohle obsazení ja natolik špičkové a absolutně profesionální, že vzpomínky musejí stranou a je třeba uznat, že se zde předvádí dokonalost.(12.1.2012)

Ona ta hra sama o sobě není nic moc, S+Š měli mnohem lepší hry. A jediný důvod, proč tohle mělo být zfilmováno je, aby se to uchovalo pro budoucí generace - budiž, to chápu. A jediný důvod pro to, aby to točil Forman, je pro mě to, že jméno Forman na plakátu zní prostě sexy a když jeho synové za tou inscenací stojí... jinak z Formana to nemá ani zbla, oproti divadlu to nic víc nepřínáší, naopak ubírá atmosféru. Takže průměr - a myslím, že to je až až.(13.7.2009)

Ale popravde z velke miry jde vlastne o hodnoceni samotne inscenace - protoze do zaznamu jako takoveho Forman kdovijakou invenci nevlozil. A jen par prostrihu na publikum a nejaky ty detaily lze tezko povazovat za velkou reziserskou praci. I tak je to ale zazracna hodina a pul, ktera sice nenahradi divadlo, ale prinejmensim da nevedoucim duvod, proc do Narodniho zajit.(13.6.2009)

• ABLABLABLA

Přišlo mi to bohužel jako trapná fraška. Ze začátku jsem moc nechápala, pak bylo pár vtipných okamžiků a potom už jsem se jen modlila ať je konec. Sice jsem původní verzi neviděla, ale předpokládám, že bude určitě lepší, ne tolik... no nenapadá mě to pravé slovo, ale prostě přehrávaná. Nemám nic proti divadlu, ba naopak mám ho moc ráda. Nemám ani nic proti hrám Suchého a Šlitra, ale tahle předělávka mě prostě nechytla. "Ona vás píchla cellem v zad" aneb čeština je krásný jazyk.(5.5.2013)

S přehledem zvládnutá rozsáhlá divadelní forma se stylotvornou scénografií a ♫ bohatou orchestrální hudební partiturou v podání řízeném L.Peškem. Pro mě cenné setkání s dosud neznámou a strhující Terezou Hálovou. Oba hlavní mužské výkony, i přes ocenění jejich dílčích aspektů, posouvají celek kvalitatvně do polohy poloprofesionální scény ( v ND ) především zřetelnou nevyhraností herců. Dobrý srovnávací materiál vůči filmovému zpracování ze 60.let(31.1.2012)

• - Představení Dobře placená procházka pochází z dílny legendární autorské dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Buffopera Dobře placená procházka měla premiéru 15. června 1965 v divadle Semafor a celkem se dočkala 64 repríz a též adaptace v podobě televizního filmu v roce 1966. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Premiéra nové inscenace Dobře placené procházky se konala 22. dubna 2007 v pražském Národním divadle. Poutem mezi „semaforským“ a novým provedením je jednak Jiří Suchý jako autor a představitel Listonoše, ale také režisér Miloš Forman, který spolupracoval na režii televizního filmu společně s Jánem Roháčem. Novou divadelní inscenaci v ND režíroval Miloš Forman společně se synem Petrem, jehož bratr Matěj Forman vytvořil scénu. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Podobně jako při původním uvedení získala i nová divadelní inscenace Dobře placené procházky svou filmovou podobu. Film Dobře placená procházka zamýšleli tvůrci a producenti původně uvést pouze na DVD, vzhledem spokojenosti s výsledkem však nakonec bylo rozhodnuto nabídnout unikátní snímek i divákům v kinech. [Zdroj: Falcon] (POMO)