Dobře placená procházka (divadelní záznam)

A Walk Worthwhile

Hudební

Česko, 2009, 85 min

Ale popravde z velke miry jde vlastne o hodnoceni samotne inscenace - protoze do zaznamu jako takoveho Forman kdovijakou invenci nevlozil. A jen par prostrihu na publikum a nejaky ty detaily lze tezko povazovat za velkou reziserskou praci. I tak je to ale zazracna hodina a pul, ktera sice nenahradi divadlo, ale prinejmensim da nevedoucim duvod, proc do Narodniho zajit.(13.6.2009)

Jsem zmlsaný staromilec, hlasy dam Hegerové a Pilarové jsou natolik výjimečné, že je není možné jen tak překonat. A také se to nepodařilo. Petr Stach nedokázal ani náhodou nahradit šarm René Gabzdyla, takže většina obsazení mi nesedla. Naopak Petr Píša byl vynikající. Okouzlila mě scéna i režijní zpracování Miloše Formana.(27.4.2012)

Ona ta hra sama o sobě není nic moc, S+Š měli mnohem lepší hry. A jediný důvod, proč tohle mělo být zfilmováno je, aby se to uchovalo pro budoucí generace - budiž, to chápu. A jediný důvod pro to, aby to točil Forman, je pro mě to, že jméno Forman na plakátu zní prostě sexy a když jeho synové za tou inscenací stojí... jinak z Formana to nemá ani zbla, oproti divadlu to nic víc nepřínáší, naopak ubírá atmosféru. Takže průměr - a myslím, že to je až až.(13.7.2009)

S přehledem zvládnutá rozsáhlá divadelní forma se stylotvornou scénografií a ♫ bohatou orchestrální hudební partiturou v podání řízeném L.Peškem. Pro mě cenné setkání s dosud neznámou a strhující Terezou Hálovou. Oba hlavní mužské výkony, i přes ocenění jejich dílčích aspektů, posouvají celek kvalitatvně do polohy poloprofesionální scény ( v ND ) především zřetelnou nevyhraností herců. Dobrý srovnávací materiál vůči filmovému zpracování ze 60.let(31.1.2012)

• Vančura

Uvážím-li, že mě neoslovuje ani původní verze, těžko čekat, že to s jejím novým provedením bude jiné. Vysloveně mi zde nesedlo obsazení - a ačkoli jsem jindy na jakékoli ageistické poznámky alergický, zde nemám problém prohlásit, že stařičký Suchý v roli Listonoše je vážně trapas, obzvláště ve scéně, kdy ho Vanilka stáhne do vany a svádí. To je vážně nedůstojná fraška, nehodná toho úctyhodného pána. Celkově se nemohu u tohoto počinu zbavit dojmu strašlivé zbytečnosti, jíž na mě působí - proč jen, proč muselo vzniknout něco takového? Ale co už, své diváky si to jistě našlo, a Formanovi těžko zazlívat jeho chutě vrátit se ke svým uměleckým začátkům ze zlatých šedesátých. Jak už to tak ale bývá, i zde se potvrdilo, že dvakrát do stejné řeky vstoupit nelze.(6.5.2013)

• - Premiéra nové inscenace Dobře placené procházky se konala 22. dubna 2007 v pražském Národním divadle. Poutem mezi „semaforským“ a novým provedením je jednak Jiří Suchý jako autor a představitel Listonoše, ale také režisér Miloš Forman, který spolupracoval na režii televizního filmu společně s Jánem Roháčem. Novou divadelní inscenaci v ND režíroval Miloš Forman společně se synem Petrem, jehož bratr Matěj Forman vytvořil scénu. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Podobně jako při původním uvedení získala i nová divadelní inscenace Dobře placené procházky svou filmovou podobu. Film Dobře placená procházka zamýšleli tvůrci a producenti původně uvést pouze na DVD, vzhledem spokojenosti s výsledkem však nakonec bylo rozhodnuto nabídnout unikátní snímek i divákům v kinech. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Představení Dobře placená procházka pochází z dílny legendární autorské dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Buffopera Dobře placená procházka měla premiéru 15. června 1965 v divadle Semafor a celkem se dočkala 64 repríz a též adaptace v podobě televizního filmu v roce 1966. [Zdroj: Falcon] (POMO)