Reklama

Reklama

Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 628)

Falko 

všechny recenze uživatele

Ano, niektore zabery boli prehnane, ale ked si spomeniem na Tarantinov KILL BILL (2003), kde hektolitre krvi striekali do vsetkych stran a Kill Bill ma u mna plny pocet hviezd, tak tento film ma samozrejme nemohol sklamat. Nie je to sice na plny pocet, ale Machete bol zabavny, akcia paradna, pohlad na Michelle Rodriguez ma vzdy potesi, neviem si ju v inej, ako akcnej ulohe predstavit a vidiet De Nira a Stevena Seagala v rovnakom filme sa moze povazovat za raritu, ale mna to potesilo :-) Uz sa nemozem dockat na pokracovanie. __________ Danny Trejo - (Machete Cortez) +++ Robert De Niro - (Senátor John McLaughlin) +++ Jessica Alba - (Sartana) +++ Steven Seagal - (Rogelio Torrez) +++ Michelle Rodriguez - (Luz) +++ Jeff Fahey - (Michael Booth) +++ Cheech Marin - (Padre) +++ Don Johnson - (Von Jackson) +++ Lindsay Lohan - (April) +++ Produkcia: Robert Rodriguez, Rick Schwartz +++ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Vyber si zbraň!“.....,,Dobrá, jestli s toho chceš udělat brutální jatka“….. Druhá kategorie ,,béčkovejch“ akčních herců, R. de Niro, sexy kočky, dědek Trejo a ,,áčkovej“ režisér, kterej ví, že jeho publikum má nejradši, když je všude hodně mrtvol, krve, končetin a nedělaj se rozdíly, jestli bílej nebo tmavej či těhotná nebo nahá. Tohle funguje na jedničku! Bohužel DESPERADO 2 se nekoná. D.Trejo pro mne (bohužel) nemá tolik charisma, aby utáhl celej film. Naštěstí to často přebíraj jiní a proto je to super akční zábava s dobrejma kecama, který ale chybí něco ,,VÍC“. Něco, co by chytlo za ,,pumpu“ (a nemyslím infarkt!). Něco, o čem by člověk mohl vyprávět vedle ležícím Mexikáncům (nebo kdo to je..). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč by měl být ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny Robert de Niro. 2.) Hledám zbraň, kterou bych ustřelil moskytovi pinďoura na míli daleko. 3.) Chci vidět bungee jumping na lidským střevu. 4.) Stále nechápu, proč lidi choděj nakupovat do Mountfieldu . PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejvíc se mě líbilo jak tam soudruh Mačeta sklátil každou budovatelku, co mu přešla přes cestu. Na to, jak byl hnusnej fakt slušný skore. Celkově by filmu prospěl hlavně jiný režisér, třeba fight Trejo - Seagal by šel natočit mnohem líp. Vzpomínáte třeba na Kill Bill závěr první části a fight nevěsty a O-Ren Ishii, tak něco podobnýho, kdyby bylo i tady, dlouhý závěry, hudba a vychutnávat si každej pohyb. Jo, Tarantule ten měl udělat mačetu a ne Rodriguez, ten mě v poslední době akorát tak těžce nasírá. Zmínil jsem Seagala. Fakt by stálo za pokus zhubnout a zkusit se spojit s režisérem Andrew Davisem. Ten mu jako akčnímu herci rozuměl asi nejlíp a Seagal tady dokázal že pořád to svoje umí, ale nesmí vypadat jak těhotnej dinosaurus . Zmínil jsem Tréja. Ten báječně navázal na svou postavu z reklamy pro Mountfield a využívá zahradnický potřeby, takovým způsobem, že jeho soupeřům nepomůže ani kolo štěstí. Nezmínil jsem Michellku Rodriguezovou a to si nelaoufnu, protože tuhle holku neskutečně žeru, jak její roli tady, tak to napadení fízlů v realu a to už vůbec nemluvím o její prdelce. Když už jsem zmínil Michelle, bylo by ode mě sprostý nezmínit slečnu Albu. Tahle holčina na to, že není přímo můj typ se mě tady docela líbila, když pominu fakt, že občas působila spíš legračně než charismaticky. S De Nira bylo cítit s jakým nadhledem si svou postavu doslova užívá. Ostatně on se celý film nebere příliš vážně a asi proto mě chutnal. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Prvních pět minut jsem si říkala, co mě vlastně donutilo na tenhle film zajít, a teprve stylové úvodní titulky a jméno mého oblíbence Boba De Nira mi prozradily, proč mě v jakémsi slabém okamžiku mé existence napadlo, že tohle je přesně ten film, který musím vidět v kině. Škoda, že se ale tohle procitnutí znovu vytratilo už o několik minut později. Rodriguezově orgasmu nad usekanými částmi lidského těla nerozumím, tedy rozuměla bych mu mnohem více, kdyby Machete měla styl jako Sin City, působila více jako černá komedie nebo aspoň využila svého označení "přístupné od 18 let" i v jiných oblastech než jen v prezentaci délky lidských střev. Nepopírám, že si Machete najde své příznivce (ČSFD je toho důkazem), ale nějak tipuji, že se budou nacházet především v pánské populaci, jelikož šestadevadesáti procentní ženy pravděpodobně nebudou slintat nad Jessicou Albou a Lindsay Lohan a už vůbec ne nad Dannym Trejem. Podobně jako Grindhouse, i Machete pro mě zkrátka zůstane filmem, který možná úplně nezapomenu, ale při jeho sledování si se užírám nudou a říkám si, co v tom kině sakra vůbec dělám. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Sekec mazec a... Yóyóyó - a mačeto ty hraj!!! %-o . . . A nénéné, ač vím, že mr. R. je mistr žánru - ale tohle už byla hloupá parodie (byť chápu, že míněna asi jako pocta) žánru, tohle už byla marná parodie (tvůrčího ducha) mr. R., tohle a takhle tedy prosííím nééé!!! . . . R.R. přetavil svou vlastní stylotvornost v klišé, klišé v manýru, manýru v nudu a nudu v opruz. Do toho ten kvazisociálněpolitickoduchovní podtext a profesní rutinu - a ani ty elegantně vyrobené stylové masakry, vytlemené hlášky a šumné scénky s pussynkami nic nespraví. Chápu za ta vysoká hodnocení skalní fandíky mr. R., nechápu soudné fandíky žánru... A že ze sebe dělá karikaturu sebe sama i Mistr De Niro, to už nechápu vůbec, i když asi scénář mohl vypadat zajímavě a kdo by si nechtěl (znovu) zahrát s legendárními kumpány. Tučňák S.S. mi pak už nestojí ani za ignoroffský úšklebek. Ach jo... - - - P.S. A proč cca v patnácté minutě Machete vleze k zloduchu Boothovi (sic!) do černé S-klasse model >sedmdesátky< (nádherný auťák - to zas proti tomu nic!) a po chvíli plkání vylezou v garage z nového eSmedvěda někdy z přelomu století?!? Ať už to byla zlomyslnost nebo lajdárna (ledaže by to byl doklad >geniality< R.R. a zkouška divácké všímavosti a chápání - jakože přelet coby ona pocta >sedmdesátek< do popkultury současnosti/?/ hmm, já teda nevím...), tak za tohle taky jedna hvězda dolů. O místy lajdáckém až pitomě odflinknutém střihu a divné návaznasti záběrů ani nemluvě. A jestli to mělo být potvrzení jakési žánrové >suprabéčkovosti< celého dílka, na igitátora to teda nezabralo! . . . Y ya basta! - - - P.P.S. A Marku! Uklidni se tedy a nech "exploatace" exploatacemi, ty náš malý exploácači, tolik cizích slůvek v tak krátkém plkáči je k pláči a tvoji postpubertální adoranti toto přece stejně nemůžou pobrat... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 26.6.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 14825., komentář zde notně rozmrzelý jako tisícítřístýsekdmdesátýšestý - 26.6.2012) ()

Galerie (116)

Zajímavosti (46)

  • Poté, co je Machete (Danny Trejo) na začátku filmu postřelen, zanechá na zdi dlouhou krvavou šmouhu. Scéna je odkazem na Rodriguezův film Desperado (1995), ve kterém zanechá Antonio Banderas (El Mariachi) na zdi podobnou šmouhu poté, co je vrhacím nožem zraněn právě postavou Dannyho Treja (Navajas). (Sabiana)
  • Ve scéně, kdy Machete (Danny Trejo) míří na senátora, se v mnoha záběrech objevují krytky optiky v různých polohách, ve spoustě záběrů je dokonce zaklapnuta ta blíže k oku. (necisty)

Související novinky

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (více)

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)

Reklama

Reklama