Nejvíc se mě líbilo jak tam soudruh Mačeta sklátil každou budovatelku, co mu přešla přes cestu. Na to, jak byl hnusnej fakt slušný skore. Celkově by filmu prospěl hlavně jiný režisér, třeba fight Trejo - Seagal by šel natočit mnohem líp. Vzpomínáte třeba na Kill Bill závěr první části a fight nevěsty a O-Ren Ishii, tak něco podobnýho, kdyby bylo i tady, dlouhý závěry, hudba a vychutnávat si každej pohyb. Jo, Tarantule ten měl udělat mačetu a ne Rodriguez, ten mě v poslední době akorát tak těžce nasírá. Zmínil jsem Seagala. Fakt by stálo za pokus zhubnout a zkusit se spojit s režisérem Andrew Davisem. Ten mu jako akčnímu herci rozuměl asi nejlíp a Seagal tady dokázal že pořád to svoje umí, ale nesmí vypadat jak těhotnej dinosaurus . Zmínil jsem Tréja. Ten báječně navázal na svou postavu z reklamy pro Mountfield a využívá zahradnický potřeby, takovým způsobem, že jeho soupeřům nepomůže ani kolo štěstí. Nezmínil jsem Michellku Rodriguezovou a to si nelaoufnu, protože tuhle holku neskutečně žeru, jak její roli tady, tak to napadení fízlů v realu a to už vůbec nemluvím o její prdelce. Když už jsem zmínil Michelle, bylo by ode mě sprostý nezmínit slečnu Albu. Tahle holčina na to, že není přímo můj typ se mě tady docela líbila, když pominu fakt, že občas působila spíš legračně než charismaticky. S De Nira bylo cítit s jakým nadhledem si svou postavu doslova užívá. Ostatně on se celý film nebere příliš vážně a asi proto mě chutnal.(19.10.2010)

"Expendables my ass," křičí El Roberto a já křičím opatrně s ním. Rodriguez si - na rozdíl od často ubuleného a rádoby seriózního Stallona - na nic nehraje a přesně ví, kde postávají žánrové mantinely. Stopáž je sice přepálená, slovní vata občas nekonečná, ale pokaždé, když Machete vytáhne náčiní (od mačety přes strunovou sekačku a křovinořez až po otvírák na víno), anebo je v obraze (stačí i hlava) nadsázkou prošpikovaný Stevie, zábava nebere konce, neboť Rodriguez má trash v malíku a s materiálem se doslova mazlí, uctívá ho a zároveň si z něj i utahuje. Když už nic jiného, Machete je důkaz, že Planeta Teror nebyla náhoda, Bobby De Niro není žádný páprda a Lindsay patří do bordelu. A Cheech Marin je... Ježíš! Tak se nechte zbavit hříchů a táhněte do kina.(10.9.2010)

Film postavený na obsadení a absurdných bojových scénach, na ktorých sa nedá nesmiať. Scenár prostý a rovnako absurdný ako film samotný, no napriek tomu dobrý. Trejo hovoriaci o sebe v tretej osobe ako tarzan... dokonca sa tam v jednej scéne aj húpe na liane ^^ Pre mňa výborná komédia... od žánrov krimi a thriller to má však ďaleko :D(25.4.2011)

No neni to neprerusovana brutalni jizda, kde by neustale pobihal Trejo a usekaval hlavy, ale to jsem ani necekal. Nicmene v ramci zanru se podarilo Rodriguezovi naservirovat solidni pribeh, narvat tam spoustu postav, ktery skutecne zaujmou (a ze se podarilo Rodriguezovi ukecat fakt zajimavy herce, cekal bych, ze spek Seagal bude mit nakej stek a on je hned za drogovyho bosse, De Niroa bych tady uz vubec necekal a takle bych moh pokracovat) a neni to jen nejaky hovado v davu, takze nakonec vubec nevadi, ze tu jsou i klidnejsi pasaze. Ty totiz nijak nezdrzujou, jsou docela svizny a zajimavy a aspon vzdy pripravi pudu pro masakr, kterej si clovek o to vic uzije. Trejo tady totiz dostal zivotni roli a tak radi opravdu ve velkym a mrtvoly jdou do desitek. To vse navic pekne brutalni a krvavy, ale nechybi ani hlasky a sem tam nejakej uchylnej humor. Proste 100 minutova krvava jizda s paradni hudbou a vizualni strankou, skvele vybranejma hercema, ktera rozhodne nesedne kazdymu, ale ja si ji maximalne uzil.(28.9.2010)

• Zeck

Totální nuda. Planetu teror udělala nadsázka, ironie a přehnanost. Vše bylo namícháno tak precizně, že výsledek byl dokonalý. Mačeta, to je úplně jiné kafe, ještě slabší, než Auto zabiják. Jako fiktivní trailer na začátku Planet teror - dokonalé a vtipné. Roztahané do hodiny a půl - totálně nepůsobivé. Danny Trejo je možná cool, ale jen prvních deset minut. Nejzajímavější postava z celého filmu je ta, kterou ztvárnil herec, který neumí hrát - Steven Seagal. Až na závěrečnou trapnost (do které Steven určitě promluvil) se mi záporácký tón jeho postavy nesmírně líbil. Film nemá scénář, což bylo očividně cílem, ale aby celý film stavěl na zběsilém střihu a běhání sem a tam, to už bylo moc. Machete zde není ani vykreslen jako úplný magor, ale jako mexický Robin Hood, který místo šípů tasí křovinořez. Zasmál jsem se třikrát, zbytek jsem těžce protrpěl. Nepovedený příspěvěk do Grindhouse. 40% 28.09. 2010(28.9.2010)

• - Když muži napadnou Mačetova bratra v kostele, první muž, kterého bratr srazí na zem, má kravatu. V další scéně, kdy leží na zemi, však žádnou nemá. (Ruuzha)

• - Booth (Jeff Fahey) nosí hodinky značky Sharp. (dyfur)

• - Danny Trejo většinou používá mačety zvané "kukri". April Booth (Lindsay Lohan) má ve filmu zbraně Ingram MAC 10 ráže .45 ACP a Smith & Wesson Model 500 ráže .500 S&W Magnum. (Ahurmen)