Tentokrát to není žádná áčková óda na grindhouse, ale fakt grindhouse. Takže relativní lacinost, 'mexploitation' špinavost, slušná ale nijak extra zábava. Asi bych to bral víc B a nabitější akcí. I na těch hláškách si mohl Rodriguez dát ještě záležet - vždyť momenty z 3 roky starého fake traileru = nej momenty celého filmu. Spousta toho vyjde do ztracena, schází tu větší drive, Trejo skoro nehne ksichtem... Pochválit ale třeba celý ten mexicko-americký podtón a Bushovsky sympatickýho De Nira - jeho volební TV spoty byly geniální. Zklamání? Jo, čekal jsem prostě víc pecku a la PLANET TERROR. Na případné sequely ale stejně rád podívám! [kino](14.10.2010)

V momentě, kdy Mr. Machete přinesl dvěma bodyguardům zahradnické náčiní, věděl jsem, že Danny Trejo je zpět a že už mu opět můžeme říkat Zahradník. Po takřka trapné roli v Predátorech, kde měl asi hrát nějakého strejdu z Tijuany, kterému kouká z kapsy burrito, se v Machete ukázal jako pěkný bastard, který nemá daleko ke kuchání střev nepřátel, ale i k dobré hlášce. Film je vlastně jen o něm, o comebacku Dannyho Treja. I když se nabízí myšlenka, že těch comebacků je tam poněkud víc. Pár sekanců v tempu příběhu však filmu uzmulo právo na pět hvězd. Update 19.9.13: V mezidobí, kdy lačně čekám na premiéru filmu Machete kills, jsem si na zahnání toho hladu pustil znovu tento snímek a drzostí sobě vlastní měním na pět hvězd své hodnocení. Ten film je koží. Srandy tři prdele, akce taky nechybí, příběh to má jak kráva, nechápu, proč jsem tomu zprvu tak křivdil a dal jen čtyři. Dám to alespoň ještě jednou, to je povinnost.(11.7.2011)

Machete není až takovou zběsilou jízdou, jak by se ze začátku mohlo zdát, přesto je více než důstojnou tečkou za plejádou letošních action-movies ve stylu 80-tek (The Losers, A-Team, Expendables). Danny Trejo tu rozsekává většinu sráčů, co si to zaslouží, pár z nich zase nechá žít, jelikož si useknutí hlavy až tolik nezaslouží, a naopak úplně všechny kočičky tu pěkně z fleku vojede. Rodriguezová a Alba nejsou výjimkou! De Niro nezklamal, Seagal překvapil, Savini potěšil. A hudba mi tam skvěle sedla, Rodriguez se nezapře! Je pouze docela škoda, že si ten úvodní krvavej masakr neudržel až do konce.(11.10.2010)

Machete patří k tomu druhu akčních filmů, které mě neprovokují nebo neuráží, ale po pravdě řečeno mě ani nijak zvlášť nenadchnou. Za to první může nadsázka, která je sympatická a umožňuje odpustit tradiční plytkost scénáře akčního filmu, za to druhé může stereotyp, protože Rodriguez točí pořád totéž a přiznávám, že nejvíc sympatií u mě sklidil svou amatérskou prvotinou natočenou za pár stovek dolarů. Navíc obsadit takového Danny Treja do hlavní role je víc než odvážné, protože to je vyloženě typový herec, který sice ustojí malé role, ale tam, kde má ve velkém partu něco pořádného odvést, troskotá jako spousta jiných akčních herců. Taky scénář je tradičně nehluboký a prostě jenom využívá figurek zavedených akčních schémat, krásné holky, cyničtí zabijáci, neprůstřelný akční hrdina, to všechno tady už tisíckrát bylo. Celkový dojem: 50 %.(8.3.2011)

Dobrých 70%. Prvních 80 minut to jede naprosto bez přestávky a Rodriguez z toho tahá všechno co jde, v závěru ale zaškobrtne a naservíruje svůj typicky přepísklý styl, ve kterém je finále až možná příliš epické, neseriózní (ne že by zbytek byl "seriózní", ale řekněme že v rámci žánru sedí při zemi) a bohužel místy i "komické", což mi obecně přijde jako Rodriguezova nejslabší stránka. Souhlasím s názory, že ze závěrečné šarvátky Trejo vs. Seagal se dalo vytěžit víc. Ale abych nepůsobil přiliš negativně - bavil jsem se celou dobu, je to dobře obsazené a Danny Trejo a kupa buchet udělali svoje.(13.12.2010)

• - Natáčeno v srpnu 2009 ve městě Austin v Texasu. (ssfan)

• - Cheech Marin (Padre) a Don Johnson (por. Stillman) si spolu zahráli v populárním seriálu stanice CBS Detektiv Nash Bridges (1996), stejně jako ve filmu Kevina Costnera Zelený svět (1996). Toto je poprvé po deseti letech, co se spolu objevují na place od konce Detektiva Nashe Bridgese v sezóně 2000/2001. (Caszidy)

• - Když muži napadnou Mačetova bratra v kostele, první muž, kterého bratr srazí na zem, má kravatu. V další scéně, kdy leží na zemi, však žádnou nemá. (Ruuzha)