Rozpočet $20miliónovTržby USA $26,593,646Tržby Celosvetovo $46,370,970Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,199,709 //počet predaných kusov 189,483Tržby za predaj DVD v USA $17,093,040 //počet predaných kusov 891,731 ║ Užil som si to, aj keď to mohlo mať o niečo lepšiu údernosť a menej tej dejovej vaty, akcia dobrá, zábavné to bolo akurát, Jessica Alba a Michelle Rodriguez potešili oči, takže spokojnosť. /videl v kine: 80%/(17.11.2010)

Tak se zase všichni uklidníme, ano? Nemůžu se zbavit dojmu, že výrazně nadprůměrná až absolutní hodnocení jsou od lidí, kteří nikdy žádnou rasovou/národnostní exploataci neviděli, ale představují si, že takové byly. Inu, milé děti, ony takové nikdy nebyly. Rodriguez nenapsal a nenatočil vyvážené žánrové dílo, které umně balancuje na hraně mezi pastiší (stylová nápodoba, která se snaží překonat své předobrazy) a persifláží (stylová nápodoba, která je vůči svým předobrazům výsměšná), ale exploataci exploatace (co zde dělá lucha libre?). Při snaze o sérii ikonických scén zcela opomíjí to, co bylo pro dané typy filmů příznačné, tj. pozvolnější temporytmus a nudnou, zato dobově specifickou výplň mezi jednotlivými výjevy, které křičí po zkultovnění. Nevzniklo tak soběstečná dílo, které by se řadilo mezi kanonická díla nacionální exploatace, jakými jsou SWEETSWEETBACK´S BAADASSSSS SONG či THRILLER - EN GRYM FILM, ale jde spíše o vyplňování mezer z faketraileru, u kterých je zábavné, nakolik jsou stavěny do nových významových rámců. MACHETE obstojí při srovnání falešná upoutávky - výsledný film, dokonce i jako autorský biják, kterým se Rodriguez re-etabluje jako tvůrce nezávislých mexických revolučních počinů, i když ty by si mohly ujasnit, kdy se odehrávají, když se chtějí vyjadřovat k dnešku (sedmdesátkový styl, ve kterém jsou mobilní telefony, notebooky, kompaktní disky ad.). Jako exploatace jde o významově chytrý počin, který kritizuje kapitalistický systém nábožensky založené Ameriky, jenž je postaven na imigrační síle, ale jinak neuspokojivý pro žánrově obeznámeného a sběhlého diváka. V podstatě Rodriguez udělal pro exploatace to, co svým SIN CITY pro adaptace komiksů - zvýraznil signifikantní prvky, ale přitom umrtvil potenciál dané látky směrem k ;) médiu.(23.9.2010)

• Zeck

Totální nuda. Planetu teror udělala nadsázka, ironie a přehnanost. Vše bylo namícháno tak precizně, že výsledek byl dokonalý. Mačeta, to je úplně jiné kafe, ještě slabší, než Auto zabiják. Jako fiktivní trailer na začátku Planet teror - dokonalé a vtipné. Roztahané do hodiny a půl - totálně nepůsobivé. Danny Trejo je možná cool, ale jen prvních deset minut. Nejzajímavější postava z celého filmu je ta, kterou ztvárnil herec, který neumí hrát - Steven Seagal. Až na závěrečnou trapnost (do které Steven určitě promluvil) se mi záporácký tón jeho postavy nesmírně líbil. Film nemá scénář, což bylo očividně cílem, ale aby celý film stavěl na zběsilém střihu a běhání sem a tam, to už bylo moc. Machete zde není ani vykreslen jako úplný magor, ale jako mexický Robin Hood, který místo šípů tasí křovinořez. Zasmál jsem se třikrát, zbytek jsem těžce protrpěl. Nepovedený příspěvěk do Grindhouse. 40% 28.09. 2010(28.9.2010)

• Radek99

Los stupidos... Tak třeba scéna s vozíkem a následnými střevy místo lana překonala hranici stupidnosti snad většiny béček, co jsem kdy viděl. Už ,,herecká" účast obézního Stevena Seagala mne měla varovat. Robert Rodriguez zjevně točí po lobotomii mozku...kdeže jsou časy jeho raných sofistikovaných snímků...(22.11.2010)

"Právě jsi nasral nesprávnýho Mexičana." Mám slabost pro charismatické zabijáky. Co na tom, že tenhle měří jen metr a nepatrný kousek, když zarputilost jeho výrazu je nekonečná, nabroušenost mačety maximální a průměry hlavní jeho zbraní jsou ještě o kousek širší než ropovodní potrubí. Mně zkrátka stačí, že se přitom auta staví na zadní, stříkající krev vyvolává spontánní pochechtávání, sexuální hrátky spolehlivě vyloudí úsměv na tváři a kdyby se od akce a sexu občas zbytečně neodbočovalo, tak bych si dovolil vyjádřit absolutní spokojenost.(13.6.2012)

• - Danny Trejo se po úspěchu původně falešného traileru na natáčení filmu tolik těšil, že Rodriguezovi stále volal. Rodriguez však řekl: „Každý, kdo mě zná, ví, že telefon málokdy zvedám. Proto mi každý píše raději sms." Na to však Trejo odpověděl: „Machete nepíše smsky". Tato hláška se Rodriguezovi natolik líbila, že ji zařadil i do filmu. (toomm)

• - Když muži napadnou Mačetova bratra v kostele, první muž, kterého bratr srazí na zem, má kravatu. V další scéně, kdy leží na zemi, však žádnou nemá. (Ruuzha)

• - O tom, že by Macheta měl hrát právě Danny Trejo, se Rodriguez přesvědčil při obsazování rolí pro Desperada. Právě obsazoval postavu jménem Navajas. Konkurzu se účastnil i Danny Trejo. Jakmile Rodriguez viděl jeho obličej, tak mu jen podal nože a řekl: „OK. Ty máš tu roli." (pk1w5)