Rozpočet $20miliónovTržby USA $26,593,646Tržby Celosvetovo $46,370,970Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,199,709 //počet predaných kusov 189,483Tržby za predaj DVD v USA $17,093,040 //počet predaných kusov 891,731 ║ Užil som si to, aj keď to mohlo mať o niečo lepšiu údernosť a menej tej dejovej vaty, akcia dobrá, zábavné to bolo akurát, Jessica Alba a Michelle Rodriguez potešili oči, takže spokojnosť. /videl v kine: 80%/(17.11.2010)

• StarsFan

Prvních pět minut jsem si říkala, co mě vlastně donutilo na tenhle film zajít, a teprve stylové úvodní titulky a jméno mého oblíbence Boba De Nira mi prozradily, proč mě v jakémsi slabém okamžiku mé existence napadlo, že tohle je přesně ten film, který musím vidět v kině. Škoda, že se ale tohle procitnutí znovu vytratilo už o několik minut později. Rodriguezově orgasmu nad usekanými částmi lidského těla nerozumím, tedy rozuměla bych mu mnohem více, kdyby Machete měla styl jako Sin City, působila více jako černá komedie nebo aspoň využila svého označení "přístupné od 18 let" i v jiných oblastech než jen v prezentaci délky lidských střev. Nepopírám, že si Machete najde své příznivce (ČSFD je toho důkazem), ale nějak tipuji, že se budou nacházet především v pánské populaci, jelikož šestadevadesáti procentní ženy pravděpodobně nebudou slintat nad Jessicou Albou a Lindsay Lohan a už vůbec ne nad Dannym Trejem. Podobně jako Grindhouse, i Machete pro mě zkrátka zůstane filmem, který možná úplně nezapomenu, ale při jeho sledování si se užírám nudou a říkám si, co v tom kině sakra vůbec dělám.(1.12.2010)

• sniper18

Je to podpriemerný film od Roberta Rodrigueza. Má celkom dobrý príbeh o bývalom mexickom policajtovi, ktorý žije nelegálne v USA a prijme ponuku zabiť senátora. Je ale zradený a tak sa rozhodne pomstiť všetkým, čo za to môžu a zároveň pomôcť všetkým ilegálnym prisťahovalcom. Na moje prekvapenie je aj celkom dosť prepracovaný, očakával som podstatne jednoduchší priebeh, ale filmu to skôr uškodilo, vôbec ma toto spracovanie nezaujalo a tak som sa väčšinu času nudil. Tešil som sa na další Grindhouse film na spôsob Planéty teror, ktorá sa ako pocta určitému tupu filmu veľmi vydarila a zároveň to bol mimoriadne zábavný a nápaditý film, ale to som vôbec nedostal. Väčšina tohto filmu na mňa pôsobí úplne normálne, ako bežný film a to sa teda určite stať nemalo. Aj toho humoru, na ktorý som sa tak tešil je tu veľmi málo. Akcie tu je dosť, ale veľmi ma sklamala. Páčil sa mi iba úvod, akcia v nemocnici a v kostole a zvyšok ma skôr nudil. A súboj Treja so Seagalom dopadol presne podľa mojich očakávaní. Moc nezaujme, ale kvôli typu súboja už o moc lepšie ani dopadnúť nemohol. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Trejo je presne taký, aký má byť, Seagal odviedol svoj štandard, ale mnohokrát zahral aj lepšie, Cheech Marin ako farár bol výborný, ale nemal moc priestoru a zo ženského obsadenia ma potešili hlavne Jessica Alba a Michelle Rodriguez. Zvyšok obsadenia už nie je moc výrazní. Réžia ma tu mierne sklamala, ale technická stránka sa vydarila. Ani dialógy nie sú zlé. Som veľmi sklamaný, film dopadol úplne inak, ako som čakal a chcel. 47%(28.9.2010)

• Zeck

Totální nuda. Planetu teror udělala nadsázka, ironie a přehnanost. Vše bylo namícháno tak precizně, že výsledek byl dokonalý. Mačeta, to je úplně jiné kafe, ještě slabší, než Auto zabiják. Jako fiktivní trailer na začátku Planet teror - dokonalé a vtipné. Roztahané do hodiny a půl - totálně nepůsobivé. Danny Trejo je možná cool, ale jen prvních deset minut. Nejzajímavější postava z celého filmu je ta, kterou ztvárnil herec, který neumí hrát - Steven Seagal. Až na závěrečnou trapnost (do které Steven určitě promluvil) se mi záporácký tón jeho postavy nesmírně líbil. Film nemá scénář, což bylo očividně cílem, ale aby celý film stavěl na zběsilém střihu a běhání sem a tam, to už bylo moc. Machete zde není ani vykreslen jako úplný magor, ale jako mexický Robin Hood, který místo šípů tasí křovinořez. Zasmál jsem se třikrát, zbytek jsem těžce protrpěl. Nepovedený příspěvěk do Grindhouse. 40% 28.09. 2010(28.9.2010)

Je fakt, že doslova Danny nikomu koule za celou stopáž neutrhne, ale co se týče metafory - ani v relativně požehnané stopáži se nikde nezpomaluje. Béda Trávníček by čuměl, jak to jeho kolega z reklamy umí natočit, když Robert Rodriguez zavzpomíná na sladké guerillové začátky z Desperada. Tohle se bere trochu míň vážně, ale ještě pořád to není parodie - jen velká a upřímná zábava, ve které Robert De Niro, Steven Seagal nebo Lindsay Lohan nepůsobí nepatřičně... spíš naopak. Dost možná by se měli sebrat a seknout s kariérou, protože končit se má v nejlepším. Lindsay se konečně svlékla, De Niro si ze sebe udělal větší srandu než v Hvězdném prachu a Seagal to vzal na lehkou váhu... ano, to je taky jenom metafora. Bohužel. Je jasné, že tihle tři už to dál nedotáhnou, ale tahle série přímo kypí fajnovými postavami, hláškami, useknutými hlavami a nadšeneckou energií, kterou by od místních veteránů těžko někdo očekával. Klobouk dolů před touhle tex-mexploitation, která se netopí ve vlastním egu ani nás nemáchá v neohrabaném parodování a pomrkávání. Zlatá střední cesta je zbrocená tělesnými tekutinami a mohla by i mezi mládeží znovu dostat do módy křovinořezy, strunové sekačky nebo hadr na podlahu. To samo o sobě je přece úžasně dobrá zpráva, no ne? Tak popadněte kýbl a hybaj do kina... někdo ten krvavej bordel po Mačetovi uklidit musí.(10.9.2010)

• - Quentin Tarantino se na projektu podílí jako producent. (Teodorik)

• - Po filmu Na pokraji smrti (2002) se jedná o první snímek po 8 letech, ve kterém se objevuje Steven Seagal a který byl distribuován také do kin. (Gerret)

• - Všetky scény, v ktorých si zahrala Rose Mcgowan, boli tesne pred premiérou vystrihnuté. (mr.matt)