Reklama

Reklama

Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 628)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Rodriguezovo mexploitation videocvičení, ve kterém je humoru (zjevného i potutelného) i na slabých 96 minut proklatě málo. Kamennými ksichty, obrovskými gejzíry krve nebo otřesnými vizuálními efekty se to zachránit nedá ani když máte Stevena Seagala v evidentně velmi dobré náladě. Rodriguez jen vrší jeden absurdní žánrový obrázek na druhý, a na to, aby mě to dokázalo zabavit a pobavit, jsem příliš malý videogeek. Takže vidím jen naschvál co nejamatérštěji splácanou asi parodii na dementní videofilmy, tentokrát o "jak prdel drsných" Mexikánech. A u téhle někdo přecenil svoje síly. 50% ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Hviezdou Machete nie je Danny Trejo – Mačeta, a dokonca ani Danny Trejo – záhradník :-) Ten týpek, hoci naňho čoby skultovnenú hereckú legendu jedného subžánru nedám dopustiť, proste nevie hrať – vie sa iba xichtiť. Hviezdou Machete je početná skupinka prďácky obsadených záporákov, medzi ktorými si každý divák nájde toho „svojho“ bad-ass-mother-fuckera. Pre mňa je ním za veľkými slnečnými okuliarmi sa skrývajúci Don Johnson. Hoci i Seagal si svoj part vychutnáva každým dúškom. Rok 2010 je holt filmovým rokom starých dobrých, dnes už zašlých akčných hrdinov... Rodriguez pojal jeho „flick“ Machete orgasticky štýlovo a pravdepodobne si z neho zapamätáte viacej scénok než z Planéty Teror. Ale chýbajú mu dialógové perly s potenciálom skultovnenia a chýba mu tiež prítomnosť ďalšej pošahanej postavičky s tvárou pána veľkého, Q. T.. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Po dlouhých pěti letech nastal znovu Úsvit ve Městě hříchů a pan Rodriguez je zase chytlavý jako mexická chřipka! Navíc se strýček Danny konečně doasociáloval k hauptce, která mu sedla jako hispánský mukl do San Quentinu a neexistuje snad slušivější doplněk k jeho obvyklému outfitu, než šedesáticentimetrová mačeta. Nezbývá, než doufat, že se v roce 2015 po Spy Shits VI Bobo zase vrátí ke kořenům a pan Trejo nebude zrovna zaneprázdněn šikanováním drogových dealerů v nějakém útulném korekčním zařízení . ()

Matty 

všechny recenze uživatele

–Kuba? –Mexiko. Jaká škoda, že Rodriguez neměl koule natočit celý svůj mexploitation stejně humpolácky jako natočil übermuthafucka prolog… litoval jsem až do scény se střevem. Povrchová uhlazenost totiž jenom odvádí pozornost od sebevědomého (a sebe-uvědomělého, jak dokazuje zapojení necenzurovatelného internetu) pohrdání zdravým rozumem, dobrým vkusem a všemi myslitelnými druhy korektnosti. Je to taková exploatace pro multikina, což ale neznamená, že by v ní chyběly mačety, kulomety, prsa, gore, sexy sestřičky, vraždící jeptiška, jednooká mstitelka, Steven Seagal, Tom Savini a nasraný Mexikánec se strunovou sekačkou. Buď film ve vší jeho prostotě a namachrovanosti přijměte a užijte si bezohlednou zábavu, nebo se poohlédněte po komplikovanějším pohledu na svět. Ode mne protentokrát silné čtyři hvězdičky a přízemní otázka: proč věci pořád komplikovat? 85% Zajímavé komentáře: Bluntman, FlyBoy, ScarPoul, mcb, Trustme, F.W.Colqhoun ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Machete je svižnou a chytře natočenou žánrovou hříčkou, která baví neutuchajícím tempem, pravidelným přísunem hlášek, nekompromisní akcí a perfektním obsazením všech rolí. Jediné výraznější zaváhání vidím v závěrečném souboji Trejo vs. Seagal, ze kterého šlo filmařsky určitě vytěžit více. Jinak nemám proč remcat a osobně doufám, že ten závěrečný vtip v podobě titulku slibujícího další dvě pokračování dojde naplnění. Tahle mačeta je dostatečně ostrá, aby utáhla vlastní sérii. Ruku na to! ()

Galerie (116)

Zajímavosti (45)

  • Postava Machete (Danny Trejo) se objevila již v Rodriguezově filmové sérii Spy Kids. (Dreadd)
  • Ve filmu si střihne malou roli i náklaďák El Wraye z Planety Teror (2007). (Brousitch)
  • První hlavní role Dannyho Treja. (Chrustyn)

Související novinky

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a…

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu…

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.…

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už…

Reklama

Reklama