• Zeck

Totální nuda. Planetu teror udělala nadsázka, ironie a přehnanost. Vše bylo namícháno tak precizně, že výsledek byl dokonalý. Mačeta, to je úplně jiné kafe, ještě slabší, než Auto zabiják. Jako fiktivní trailer na začátku Planet teror - dokonalé a vtipné. Roztahané do hodiny a půl - totálně nepůsobivé. Danny Trejo je možná cool, ale jen prvních deset minut. Nejzajímavější postava z celého filmu je ta, kterou ztvárnil herec, který neumí hrát - Steven Seagal. Až na závěrečnou trapnost (do které Steven určitě promluvil) se mi záporácký tón jeho postavy nesmírně líbil. Film nemá scénář, což bylo očividně cílem, ale aby celý film stavěl na zběsilém střihu a běhání sem a tam, to už bylo moc. Machete zde není ani vykreslen jako úplný magor, ale jako mexický Robin Hood, který místo šípů tasí křovinořez. Zasmál jsem se třikrát, zbytek jsem těžce protrpěl. Nepovedený příspěvěk do Grindhouse. 40% 28.09. 2010(28.9.2010)

Machete je svižnou a chytře natočenou žánrovou hříčkou, která baví neutuchajícím tempem, pravidelným přísunem hlášek, nekompromisní akcí a perfektním obsazením všech rolí. Jediné výraznější zaváhání vidím v závěrečném souboji Trejo vs. Seagal, ze kterého šlo filmařsky určitě vytěžit více. Jinak nemám proč remcat a osobně doufám, že ten závěrečný vtip v podobě titulku slibujícího další dvě pokračování dojde naplnění. Tahle mačeta je dostatečně ostrá, aby utáhla vlastní sérii. Ruku na to!(10.9.2010)

No neni to neprerusovana brutalni jizda, kde by neustale pobihal Trejo a usekaval hlavy, ale to jsem ani necekal. Nicmene v ramci zanru se podarilo Rodriguezovi naservirovat solidni pribeh, narvat tam spoustu postav, ktery skutecne zaujmou (a ze se podarilo Rodriguezovi ukecat fakt zajimavy herce, cekal bych, ze spek Seagal bude mit nakej stek a on je hned za drogovyho bosse, De Niroa bych tady uz vubec necekal a takle bych moh pokracovat) a neni to jen nejaky hovado v davu, takze nakonec vubec nevadi, ze tu jsou i klidnejsi pasaze. Ty totiz nijak nezdrzujou, jsou docela svizny a zajimavy a aspon vzdy pripravi pudu pro masakr, kterej si clovek o to vic uzije. Trejo tady totiz dostal zivotni roli a tak radi opravdu ve velkym a mrtvoly jdou do desitek. To vse navic pekne brutalni a krvavy, ale nechybi ani hlasky a sem tam nejakej uchylnej humor. Proste 100 minutova krvava jizda s paradni hudbou a vizualni strankou, skvele vybranejma hercema, ktera rozhodne nesedne kazdymu, ale ja si ji maximalne uzil.(28.9.2010)

Přesně to, co má exploatace být - okatě laciná divoká jízda s vyhraněným postojem. Film grandiózně kumuluje prvky mexické identity (od pověr přes domácí kuchyni po mačety i lowridery) a přináší politickými postoji sálající alegorii na současnou situaci mexické diaspory v USA a otázku ilegální imigrace. A vedle toho skýtá nevázanou zábavu, jejíž přímočarost je stejně trefná a bezelstná jako zdejší ideologie.(19.11.2010)

• StarsFan

Prvních pět minut jsem si říkala, co mě vlastně donutilo na tenhle film zajít, a teprve stylové úvodní titulky a jméno mého oblíbence Boba De Nira mi prozradily, proč mě v jakémsi slabém okamžiku mé existence napadlo, že tohle je přesně ten film, který musím vidět v kině. Škoda, že se ale tohle procitnutí znovu vytratilo už o několik minut později. Rodriguezově orgasmu nad usekanými částmi lidského těla nerozumím, tedy rozuměla bych mu mnohem více, kdyby Machete měla styl jako Sin City, působila více jako černá komedie nebo aspoň využila svého označení "přístupné od 18 let" i v jiných oblastech než jen v prezentaci délky lidských střev. Nepopírám, že si Machete najde své příznivce (ČSFD je toho důkazem), ale nějak tipuji, že se budou nacházet především v pánské populaci, jelikož šestadevadesáti procentní ženy pravděpodobně nebudou slintat nad Jessicou Albou a Lindsay Lohan a už vůbec ne nad Dannym Trejem. Podobně jako Grindhouse, i Machete pro mě zkrátka zůstane filmem, který možná úplně nezapomenu, ale při jeho sledování si se užírám nudou a říkám si, co v tom kině sakra vůbec dělám.(1.12.2010)

• Jeff Fahey

• - Ve scéně, kdy Machete (Danny Trejo) míří na senátora, se v mnoha záběrech objevují krytky optiky v různých polohách, ve spoustě záběrů je dokonce zaklapnuta ta blíže k oku. (necisty)

• - Jedného z bodyguardov si zahral Nimród Antal, režisér filmu Predátori (2010), ktorý produkoval Robert Rodriguez. (yatan)

• - První hlavní role Dannyho Treja. (Chrustyn)