• sniper18

Je to podpriemerný film od Roberta Rodrigueza. Má celkom dobrý príbeh o bývalom mexickom policajtovi, ktorý žije nelegálne v USA a prijme ponuku zabiť senátora. Je ale zradený a tak sa rozhodne pomstiť všetkým, čo za to môžu a zároveň pomôcť všetkým ilegálnym prisťahovalcom. Na moje prekvapenie je aj celkom dosť prepracovaný, očakával som podstatne jednoduchší priebeh, ale filmu to skôr uškodilo, vôbec ma toto spracovanie nezaujalo a tak som sa väčšinu času nudil. Tešil som sa na další Grindhouse film na spôsob Planéty teror, ktorá sa ako pocta určitému tupu filmu veľmi vydarila a zároveň to bol mimoriadne zábavný a nápaditý film, ale to som vôbec nedostal. Väčšina tohto filmu na mňa pôsobí úplne normálne, ako bežný film a to sa teda určite stať nemalo. Aj toho humoru, na ktorý som sa tak tešil je tu veľmi málo. Akcie tu je dosť, ale veľmi ma sklamala. Páčil sa mi iba úvod, akcia v nemocnici a v kostole a zvyšok ma skôr nudil. A súboj Treja so Seagalom dopadol presne podľa mojich očakávaní. Moc nezaujme, ale kvôli typu súboja už o moc lepšie ani dopadnúť nemohol. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Trejo je presne taký, aký má byť, Seagal odviedol svoj štandard, ale mnohokrát zahral aj lepšie, Cheech Marin ako farár bol výborný, ale nemal moc priestoru a zo ženského obsadenia ma potešili hlavne Jessica Alba a Michelle Rodriguez. Zvyšok obsadenia už nie je moc výrazní. Réžia ma tu mierne sklamala, ale technická stránka sa vydarila. Ani dialógy nie sú zlé. Som veľmi sklamaný, film dopadol úplne inak, ako som čakal a chcel. 47%(28.9.2010)

U podobně laděných retro snímků bývá problém najít rozumnou hranici mezi pietou, parodií a vážností, Budu-li parafrázovat slova jedné z hrdinek: Machete hranici nepřekročil, to hranice překročila jeho. Tenhle film je tou nejzábavnější a nejtupější podívanou, jakou si v mantinelech žánru umím představit. Mít ho v 80. letech na VHS, mám nepochybně dlouhé vlasy, černý knír a nabroušenou mačetu. A holku s jedním okem. [85%](10.9.2010)

„Mačeta SMS neposiela.“ Pre mňa najlepší Rodriguezov film od DESPERADA z deväťdesiateho piateho. Schválne brakový scenár s neuveriteľnými hereckými kreáciami (kebyže mi pred dvoma rokmi niekto povie, že sa v jednom filme budú šermovať Danny Trejo a Steven Seagal, pomyslím si o ňom, že to asi nebol jeho najlepší vtip v živote) mu umožnil konečne sa uvoľniť a tak, ako v začiatku svojej kariéry, netrápiť sa tým, čo si o ňom kto pomyslí. Naplno sa odviazal a len tak si s chalanmi (a babami, ale tie vzal do bandy, len ak mali obrovské prsia, aspoň 70% času chodili po scéne len v nohavičkách a držali guľomety a samopaly) zablbol. Chechtal som sa. A bol spokojný. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/394-machete-8o-(12.10.2010)

• StarsFan

Prvních pět minut jsem si říkala, co mě vlastně donutilo na tenhle film zajít, a teprve stylové úvodní titulky a jméno mého oblíbence Boba De Nira mi prozradily, proč mě v jakémsi slabém okamžiku mé existence napadlo, že tohle je přesně ten film, který musím vidět v kině. Škoda, že se ale tohle procitnutí znovu vytratilo už o několik minut později. Rodriguezově orgasmu nad usekanými částmi lidského těla nerozumím, tedy rozuměla bych mu mnohem více, kdyby Machete měla styl jako Sin City, působila více jako černá komedie nebo aspoň využila svého označení "přístupné od 18 let" i v jiných oblastech než jen v prezentaci délky lidských střev. Nepopírám, že si Machete najde své příznivce (ČSFD je toho důkazem), ale nějak tipuji, že se budou nacházet především v pánské populaci, jelikož šestadevadesáti procentní ženy pravděpodobně nebudou slintat nad Jessicou Albou a Lindsay Lohan a už vůbec ne nad Dannym Trejem. Podobně jako Grindhouse, i Machete pro mě zkrátka zůstane filmem, který možná úplně nezapomenu, ale při jeho sledování si se užírám nudou a říkám si, co v tom kině sakra vůbec dělám.(1.12.2010)

Hviezdou Machete nie je Danny Trejo – Mačeta, a dokonca ani Danny Trejo – záhradník :-) Ten týpek, hoci naňho čoby skultovnenú hereckú legendu jedného subžánru nedám dopustiť, proste nevie hrať – vie sa iba xichtiť. Hviezdou Machete je početná skupinka prďácky obsadených záporákov, medzi ktorými si každý divák nájde toho „svojho“ bad-ass-mother-fuckera. Pre mňa je ním za veľkými slnečnými okuliarmi sa skrývajúci Don Johnson. Hoci i Seagal si svoj part vychutnáva každým dúškom. Rok 2010 je holt filmovým rokom starých dobrých, dnes už zašlých akčných hrdinov... Rodriguez pojal jeho „flick“ Machete orgasticky štýlovo a pravdepodobne si z neho zapamätáte viacej scénok než z Planéty Teror. Ale chýbajú mu dialógové perly s potenciálom skultovnenia a chýba mu tiež prítomnosť ďalšej pošahanej postavičky s tvárou pána veľkého, Q. T..(2.10.2010)

• - Herečka Lindsay Lohan měla natočenou svou roli za pouhé tři dny. (Ahurmen)

• - Poté, co je Machete (Danny Trejo) na začátku filmu postřelen, zanechá na zdi dlouhou krvavou šmouhu. Scéna je odkazem na Rodriguezův film Desperado (1995), ve kterém zanechá Antonio Banderas na zdi podobnou šmouhu poté, co je vrhacím nožem zraněn právě postavou Dannyho Treja. (Sabiana)

• - Michele Rodriguez se nejprve zdráhala a obávala se odvážnějších scén mezi její postavou a Machetou (Danny Trejo). Když však zjistila povahu své postavy, obavy rázem všechny zmizely. (JARDAHONDA)