Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Právě jsi nasral nesprávnýho Mexičana." Mám slabost pro charismatické zabijáky. Co na tom, že tenhle měří jen metr a nepatrný kousek, když zarputilost jeho výrazu je nekonečná, nabroušenost mačety maximální a průměry hlavní jeho zbraní jsou ještě o kousek širší než ropovodní potrubí. Mně zkrátka stačí, že se přitom auta staví na zadní, stříkající krev vyvolává spontánní pochechtávání, sexuální hrátky spolehlivě vyloudí úsměv na tváři a kdyby se od akce a sexu občas zbytečně neodbočovalo, tak bych si dovolil vyjádřit absolutní spokojenost.(13.6.2012)

 • Bloody13
  ****

  Machete není až takovou zběsilou jízdou, jak by se ze začátku mohlo zdát, přesto je více než důstojnou tečkou za plejádou letošních action-movies ve stylu 80-tek (The Losers, A-Team, Expendables). Danny Trejo tu rozsekává většinu sráčů, co si to zaslouží, pár z nich zase nechá žít, jelikož si useknutí hlavy až tolik nezaslouží, a naopak úplně všechny kočičky tu pěkně z fleku vojede. Rodriguezová a Alba nejsou výjimkou! De Niro nezklamal, Seagal překvapil, Savini potěšil. A hudba mi tam skvěle sedla, Rodriguez se nezapře! Je pouze docela škoda, že si ten úvodní krvavej masakr neudržel až do konce.(11.10.2010)

 • Malarkey
  ****

  Machete, Machete, Machete, Machete! Pořád si vybavuju tu scénu, jak Machete zbouchá ochranku před barákem, vleze do baráku, a následně v bazéně vojede manželku a dceru jeho nepřítele a do toho hraje naprosto boží muzika. Ono vlastně Machete ojede všecko na co příjde, takže to občas vypadá jako nějakej náběh na porno, nakonec to ale vždycky vyhodí nějakej akční spád a člověk se vůbec nenudí. Já jsem se osobně tohodle filmu dost bál. Nemám rád tyhle rádoby komedie na téma starý osmdesátkový akčňáky. Jenže tenhle je jinej. Je jinej v hlavní roli, ve vedlejších rolích, v muzice, samotných nápadech...Ve všech těhlech ohledech je to bomba. Konečně jsem mohl koukat v klidu na film, který mě bavil, i přesto, že jsem věděl, jaká je to všecko obrovská ptákovina. A ještě mě to bavilo. Bavilo mě to pokaždý, kdy se Danny Trejo objevil na obrazovce, pokaždý, kdy se tam objevil v péřový bundě Steven Seagal (nebo to spíš byl pupek) a taky mě to bavilo, když tam naskočila Jessica Alba a Michelle Rodriguez. Prostě to mělo spád a jako akce to v žádným případě nenudilo. Robert Rodriguez točí bejkoviny, ale tahle má pro mě styl. Věděl jsem přesně, co od toho chci a díky celý várce sympatických herců a dobré muzice tomu ty čtyři hvězdy dám.(6.11.2010)

 • Bluntman
  ***

  Tak se zase všichni uklidníme, ano? Nemůžu se zbavit dojmu, že výrazně nadprůměrná až absolutní hodnocení jsou od lidí, kteří nikdy žádnou rasovou/národnostní exploataci neviděli, ale představují si, že takové byly. Inu, milé děti, ony takové nikdy nebyly. Rodriguez nenapsal a nenatočil vyvážené žánrové dílo, které umně balancuje na hraně mezi pastiší (stylová nápodoba, která se snaží překonat své předobrazy) a persifláží (stylová nápodoba, která je vůči svým předobrazům výsměšná), ale exploataci exploatace (co zde dělá lucha libre?). Při snaze o sérii ikonických scén zcela opomíjí to, co bylo pro dané typy filmů příznačné, tj. pozvolnější temporytmus a nudnou, zato dobově specifickou výplň mezi jednotlivými výjevy, které křičí po zkultovnění. Nevzniklo tak soběstečná dílo, které by se řadilo mezi kanonická díla nacionální exploatace, jakými jsou SWEETSWEETBACK´S BAADASSSSS SONG či THRILLER - EN GRYM FILM, ale jde spíše o vyplňování mezer z faketraileru, u kterých je zábavné, nakolik jsou stavěny do nových významových rámců. MACHETE obstojí při srovnání falešná upoutávky - výsledný film, dokonce i jako autorský biják, kterým se Rodriguez re-etabluje jako tvůrce nezávislých mexických revolučních počinů, i když ty by si mohly ujasnit, kdy se odehrávají, když se chtějí vyjadřovat k dnešku (sedmdesátkový styl, ve kterém jsou mobilní telefony, notebooky, kompaktní disky ad.). Jako exploatace jde o významově chytrý počin, který kritizuje kapitalistický systém nábožensky založené Ameriky, jenž je postaven na imigrační síle, ale jinak neuspokojivý pro žánrově obeznámeného a sběhlého diváka. V podstatě Rodriguez udělal pro exploatace to, co svým SIN CITY pro adaptace komiksů - zvýraznil signifikantní prvky, ale přitom umrtvil potenciál dané látky směrem k ;) médiu.(23.9.2010)

 • Zeck
  **

  Totální nuda. Planetu teror udělala nadsázka, ironie a přehnanost. Vše bylo namícháno tak precizně, že výsledek byl dokonalý. Mačeta, to je úplně jiné kafe, ještě slabší, než Auto zabiják. Jako fiktivní trailer na začátku Planet teror - dokonalé a vtipné. Roztahané do hodiny a půl - totálně nepůsobivé. Danny Trejo je možná cool, ale jen prvních deset minut. Nejzajímavější postava z celého filmu je ta, kterou ztvárnil herec, který neumí hrát - Steven Seagal. Až na závěrečnou trapnost (do které Steven určitě promluvil) se mi záporácký tón jeho postavy nesmírně líbil. Film nemá scénář, což bylo očividně cílem, ale aby celý film stavěl na zběsilém střihu a běhání sem a tam, to už bylo moc. Machete zde není ani vykreslen jako úplný magor, ale jako mexický Robin Hood, který místo šípů tasí křovinořez. Zasmál jsem se třikrát, zbytek jsem těžce protrpěl. Nepovedený příspěvěk do Grindhouse. 40% 28.09. 2010(28.9.2010)

 • - Ve chvíli, kdy si Machete prohlíží na lavičce fotky své ženy s dcerou těsně před tím, než vstane a odnese peníze Luz, má v puse cigaretu, ale jakmile se zvedne, má ji najednou v ruce. (KangKun)

 • - Herec Chris Cooper roli ve filmu odmítl se slovy "To je nejabsurdnější věc, kterou jsem kdy četl" poté, co se mu dostal do rukou scénář. (Ahurmen)

 • - Michele Rodriguez se nejprve zdráhala a obávala se odvážnějších scén mezi její postavou a Machetou (Danny Trejo). Když však zjistila povahu své postavy, obavy rázem všechny zmizely. (JARDAHONDA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace