• Radek99

Los stupidos... Tak třeba scéna s vozíkem a následnými střevy místo lana překonala hranici stupidnosti snad většiny béček, co jsem kdy viděl. Už ,,herecká" účast obézního Stevena Seagala mne měla varovat. Robert Rodriguez zjevně točí po lobotomii mozku...kdeže jsou časy jeho raných sofistikovaných snímků...(22.11.2010)

• igi B.

Sekec mazec a... Yóyóyó - a mačeto ty hraj!!! %-o . . . A nénéné, ač vím, že mr. R. je mistr žánru - ale tohle už byla hloupá parodie (byť chápu, že míněna asi jako pocta) žánru, tohle už byla marná parodie (tvůrčího ducha) mr. R., tohle a takhle tedy prosííím nééé!!! . . . R.R. přetavil svou vlastní stylotvornost v klišé, klišé v manýru, manýru v nudu a nudu v opruz. Do toho ten kvazisociálněpolitickoduchovní podtext a profesní rutinu - a ani ty elegantně vyrobené stylové masakry, vytlemené hlášky a šumné scénky s pussynkami nic nespraví. Chápu za ta vysoká hodnocení skalní fandíky mr. R., nechápu soudné fandíky žánru... A že ze sebe dělá karikaturu sebe sama i Mistr De Niro, to už nechápu vůbec, i když asi scénář mohl vypadat zajímavě a kdo by si nechtěl (znovu) zahrát s legendárními kumpány. Tučňák S.S. mi pak už nestojí ani za ignoroffský úšklebek. Ach jo... - - - P.S. A proč cca v patnácté minutě Machete vleze k zloduchu Boothovi (sic!) do černé S-klasse model >sedmdesátky< (nádherný auťák - to zas proti tomu nic!) a po chvíli plkání vylezou v garage z nového eSmedvěda někdy z přelomu století?!? Ať už to byla zlomyslnost nebo lajdárna (ledaže by to byl doklad >geniality< R.R. a zkouška divácké všímavosti a chápání - jakože přelet coby ona pocta >sedmdesátek< do popkultury současnosti/?/ hmm, já teda nevím...), tak za tohle taky jedna hvězda dolů. O místy lajdáckém až pitomě odflinknutém střihu a divné návaznasti záběrů ani nemluvě. A jestli to mělo být potvrzení jakési žánrové >suprabéčkovosti< celého dílka, na igitátora to teda nezabralo! . . . Y ya basta! - - - P.P.S. A Marku! Uklidni se tedy a nech "exploatace" exploatacemi, ty náš malý exploácači, tolik cizích slůvek v tak krátkém plkáči je k pláči a tvoji postpubertální adoranti toto přece stejně nemůžou pobrat... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 26.6.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 14825., komentář zde notně rozmrzelý jako tisícítřístýsekdmdesátýšestý - 26.6.2012)(26.6.2012)

• Zeck

Totální nuda. Planetu teror udělala nadsázka, ironie a přehnanost. Vše bylo namícháno tak precizně, že výsledek byl dokonalý. Mačeta, to je úplně jiné kafe, ještě slabší, než Auto zabiják. Jako fiktivní trailer na začátku Planet teror - dokonalé a vtipné. Roztahané do hodiny a půl - totálně nepůsobivé. Danny Trejo je možná cool, ale jen prvních deset minut. Nejzajímavější postava z celého filmu je ta, kterou ztvárnil herec, který neumí hrát - Steven Seagal. Až na závěrečnou trapnost (do které Steven určitě promluvil) se mi záporácký tón jeho postavy nesmírně líbil. Film nemá scénář, což bylo očividně cílem, ale aby celý film stavěl na zběsilém střihu a běhání sem a tam, to už bylo moc. Machete zde není ani vykreslen jako úplný magor, ale jako mexický Robin Hood, který místo šípů tasí křovinořez. Zasmál jsem se třikrát, zbytek jsem těžce protrpěl. Nepovedený příspěvěk do Grindhouse. 40% 28.09. 2010(28.9.2010)

Exploatační béčko bez výraznějších pasáží nudy + akce 80. let, která potenciálně stupidní momenty zručně transformuje v parodii...Přesto však film ve svém celku není nostalgickou vzpomínkou, funkční parodií ani svébytnou, oslnivou akcí. Je to zábavná hříčka na odreagování - hračka, kterou si nadšeně ohmatáte, ale po chvíli odložíte a ani nevíte proč. Expendables byli prožitější a Planeta Terror originálnější. Na druhou stranu Machete má neoddiskutovatelný styl a hlavně je zajímavé, že ji v ničem nelze označit jako selhání. Možná nevoní prvotřídností, ale pro méně náročné zůstává zatraceně uspokojivá... 6/10(5.10.2010)

–Kuba? –Mexiko. Jaká škoda, že Rodriguez neměl koule natočit celý svůj mexploitation stejně humpolácky jako natočil übermuthafucka prolog… litoval jsem až do scény se střevem. Povrchová uhlazenost totiž jenom odvádí pozornost od sebevědomého (a sebe-uvědomělého, jak dokazuje zapojení necenzurovatelného internetu) pohrdání zdravým rozumem, dobrým vkusem a všemi myslitelnými druhy korektnosti. Je to taková exploatace pro multikina, což ale neznamená, že by v ní chyběly mačety, kulomety, prsa, gore, sexy sestřičky, vraždící jeptiška, jednooká mstitelka, Steven Seagal, Tom Savini a nasraný Mexikánec se strunovou sekačkou. Buď film ve vší jeho prostotě a namachrovanosti přijměte a užijte si bezohlednou zábavu, nebo se poohlédněte po komplikovanějším pohledu na svět. Ode mne protentokrát silné čtyři hvězdičky a přízemní otázka: proč věci pořád komplikovat? 85% Zajímavé komentáře: Bluntman, FlyBoy, ScarPoul, mcb, Trustme, F.W.Colqhoun(18.11.2013)

• - Tetovanie ženy, ktoré má Danny Trejo vo filme na hrudi, je pravé. (ash99)

• - Keď si Sartana (Jessica Alba) prezerá Mačetovu zložku na notebooku, je možné okrem iného vidieť aj dátum jeho narodenia. Ten sa zhoduje s dátumom narodenia Dannyho Treja. (m.a.t.o.)

• - Herečka Lindsay Lohan měla natočenou svou roli za pouhé tři dny. (Ahurmen)