,,Vyber si zbraň!“.....,,Dobrá, jestli s toho chceš udělat brutální jatka“….. Druhá kategorie ,,béčkovejch“ akčních herců, R. de Niro, sexy kočky, dědek Trejo a ,,áčkovej“ režisér, kterej ví, že jeho publikum má nejradši, když je všude hodně mrtvol, krve, končetin a nedělaj se rozdíly, jestli bílej nebo tmavej či těhotná nebo nahá. Tohle funguje na jedničku! Bohužel DESPERADO 2 se nekoná. D.Trejo pro mne (bohužel) nemá tolik charisma, aby utáhl celej film. Naštěstí to často přebíraj jiní a proto je to super akční zábava s dobrejma kecama, který ale chybí něco ,,VÍC“. Něco, co by chytlo za ,,pumpu“ (a nemyslím infarkt!). Něco, o čem by člověk mohl vyprávět vedle ležícím Mexikáncům (nebo kdo to je..). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč by měl být ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny Robert de Niro. 2.) Hledám zbraň, kterou bych ustřelil moskytovi pinďoura na míli daleko. 3.) Chci vidět bungee jumping na lidským střevu. 4.) Stále nechápu, proč lidi choděj nakupovat do Mountfieldu . PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(25.10.2010)

Že ma Machete zaujme príbehom, presvedčivými hereckými výkonmi (absolútne všetkých zúčastnených) a atmosférou v neakčných scénach, to som teda fakt nečakal. Len škoda, že mu chýba svižnejšie tempo a testosterónový dôraz Expendables. Gore výživné, no akčné scény poslabšie a nájdu sa aj otravné zbytočnosti (šaškovanie Nimróda Antala v úlohe bodyguarda). Planéta Teror bola rozhodne zábavnejšia, ale napr. Predators to suverénne zadupáva do zeme. Príjemných 7/10.(14.9.2010)

Grindhouse v Brutálním Vydání! Danny Trejo je Mega FRajer!! Kosí drtí Ničí vše, co se mu postaví do cesty.. Dokonce měl v posteli za jeden pouhý den Dvě Sexy Čičiny! Film jsem si užil, a Připadal jsem si, jako bych Jedl Trenčianský Párek s Fazolouu!(24.6.2012)

Je to takové podivné. A Seagalova smrt je té podivnosti vrchol.(18.10.2010)

Hviezdou Machete nie je Danny Trejo – Mačeta, a dokonca ani Danny Trejo – záhradník :-) Ten týpek, hoci naňho čoby skultovnenú hereckú legendu jedného subžánru nedám dopustiť, proste nevie hrať – vie sa iba xichtiť. Hviezdou Machete je početná skupinka prďácky obsadených záporákov, medzi ktorými si každý divák nájde toho „svojho“ bad-ass-mother-fuckera. Pre mňa je ním za veľkými slnečnými okuliarmi sa skrývajúci Don Johnson. Hoci i Seagal si svoj part vychutnáva každým dúškom. Rok 2010 je holt filmovým rokom starých dobrých, dnes už zašlých akčných hrdinov... Rodriguez pojal jeho „flick“ Machete orgasticky štýlovo a pravdepodobne si z neho zapamätáte viacej scénok než z Planéty Teror. Ale chýbajú mu dialógové perly s potenciálom skultovnenia a chýba mu tiež prítomnosť ďalšej pošahanej postavičky s tvárou pána veľkého, Q. T..(2.10.2010)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herečka ve vedlejší roli - Jessica Alba. (Pepinec)

• - Ve scéně, kdy Machete (Danny Trejo) míří na senátora, se v mnoha záběrech objevují krytky optiky v různých polohách, ve spoustě záběrů je dokonce zaklapnuta ta blíže k oku. (necisty)

• - Danny Trejo se po úspěchu původně falešného traileru na natáčení filmu tolik těšil, že Rodriguezovi stále volal. Rodriguez však řekl: „Každý, kdo mě zná, ví, že telefon málokdy zvedám. Proto mi každý píše raději sms." Na to však Trejo odpověděl: „Machete nepíše smsky". Tato hláška se Rodriguezovi natolik líbila, že ji zařadil i do filmu. (toomm)