Po dlouhých pěti letech nastal znovu Úsvit ve Městě hříchů a pan Rodriguez je zase chytlavý jako mexická chřipka! Navíc se strýček Danny konečně doasociáloval k hauptce, která mu sedla jako hispánský mukl do San Quentinu a neexistuje snad slušivější doplněk k jeho obvyklému outfitu, než šedesáticentimetrová mačeta. Nezbývá, než doufat, že se v roce 2015 po Spy Shits VI Bobo zase vrátí ke kořenům a pan Trejo nebude zrovna zaneprázdněn šikanováním drogových dealerů v nějakém útulném korekčním zařízení .(24.9.2010)

Přesně to, co má exploatace být - okatě laciná divoká jízda s vyhraněným postojem. Film grandiózně kumuluje prvky mexické identity (od pověr přes domácí kuchyni po mačety i lowridery) a přináší politickými postoji sálající alegorii na současnou situaci mexické diaspory v USA a otázku ilegální imigrace. A vedle toho skýtá nevázanou zábavu, jejíž přímočarost je stejně trefná a bezelstná jako zdejší ideologie.(19.11.2010)

Ano, niektore zabery boli prehnane, ale ked si spomeniem na Tarantinov KILL BILL (2003), kde hektolitre krvi striekali do vsetkych stran a Kill Bill ma u mna plny pocet hviezd, tak tento film ma samozrejme nemohol sklamat. Nie je to sice na plny pocet, ale Machete bol zabavny, akcia paradna, pohlad na Michelle Rodriguez ma vzdy potesi, neviem si ju v inej, ako akcnej ulohe predstavit a vidiet De Nira a Stevena Seagala v rovnakom filme sa moze povazovat za raritu, ale mna to potesilo :-) Uz sa nemozem dockat na pokracovanie. __________ Danny Trejo - (Machete Cortez) +++ Robert De Niro - (Senátor John McLaughlin) +++ Jessica Alba - (Sartana) +++ Steven Seagal - (Rogelio Torrez) +++ Michelle Rodriguez - (Luz) +++ Jeff Fahey - (Michael Booth) +++ Cheech Marin - (Padre) +++ Don Johnson - (Von Jackson) +++ Lindsay Lohan - (April) +++ Produkcia: Robert Rodriguez, Rick Schwartz +++(23.10.2013)

„Mačeta SMS neposiela.“ Pre mňa najlepší Rodriguezov film od DESPERADA z deväťdesiateho piateho. Schválne brakový scenár s neuveriteľnými hereckými kreáciami (kebyže mi pred dvoma rokmi niekto povie, že sa v jednom filme budú šermovať Danny Trejo a Steven Seagal, pomyslím si o ňom, že to asi nebol jeho najlepší vtip v živote) mu umožnil konečne sa uvoľniť a tak, ako v začiatku svojej kariéry, netrápiť sa tým, čo si o ňom kto pomyslí. Naplno sa odviazal a len tak si s chalanmi (a babami, ale tie vzal do bandy, len ak mali obrovské prsia, aspoň 70% času chodili po scéne len v nohavičkách a držali guľomety a samopaly) zablbol. Chechtal som sa. A bol spokojný. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/394-machete-8o-(12.10.2010)

V momentě, kdy Mr. Machete přinesl dvěma bodyguardům zahradnické náčiní, věděl jsem, že Danny Trejo je zpět a že už mu opět můžeme říkat Zahradník. Po takřka trapné roli v Predátorech, kde měl asi hrát nějakého strejdu z Tijuany, kterému kouká z kapsy burrito, se v Machete ukázal jako pěkný bastard, který nemá daleko ke kuchání střev nepřátel, ale i k dobré hlášce. Film je vlastně jen o něm, o comebacku Dannyho Treja. I když se nabízí myšlenka, že těch comebacků je tam poněkud víc. Pár sekanců v tempu příběhu však filmu uzmulo právo na pět hvězd. Update 19.9.13: V mezidobí, kdy lačně čekám na premiéru filmu Machete kills, jsem si na zahnání toho hladu pustil znovu tento snímek a drzostí sobě vlastní měním na pět hvězd své hodnocení. Ten film je koží. Srandy tři prdele, akce taky nechybí, příběh to má jak kráva, nechápu, proč jsem tomu zprvu tak křivdil a dal jen čtyři. Dám to alespoň ještě jednou, to je povinnost.(11.7.2011)

• - Tetovanie ženy, ktoré má Danny Trejo vo filme na hrudi, je pravé. (ash99)

• - Mačeta zabil ve filmu celkem 31 lidí. (Ruuzha)

• - Keď si Sartana (Jessica Alba) prezerá Mačetovu zložku na notebooku, je možné okrem iného vidieť aj dátum jeho narodenia. Ten sa zhoduje s dátumom narodenia Dannyho Treja. (m.a.t.o.)