Zázraky přírody (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2009, 74 min

Adam Rezek

Jan Matiášek

Vladimír Kořen, Maroš Kramár, Marcela Augustová, Iva Pazderková, Vojtěch Kotek, Yvonne Přenosilová, Zdeněk Izer, Bohumil Klepl, Nora Fridrichová, Štěpán Mareš, Ester Kočičková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jitka Čvančarová, Jan Čenský, Halina Pawlowská, David Suchařípa, Tereza Kostková, Jitka Zelenková, František Ringo Čech, Kateřina Bláhová, Lucie Výborná, Vilém Čok, Libor Bouček, Aleš Cibulka, Eva Holubová, Jitka Asterová, Josef Alois Náhlovský, Milan Šteindler, Dana Batulková, Aleš Háma, Vojtěch Bernatský, Ewa Farna, Josef Mladý, Ilona Csáková, Jaromír Bosák, Pavel Šporcl, Josef Vojtek, Alexander Hemala, Alice Bendová, Jakub Vágner, Karel Hynek, Jan Pokorný, Oldřich Vízner, Antonín Procházka, Zdeněk Srstka, Zdeněk Junák, Luděk Sobota, Dalibor Gondík, Jakub Kohák, Lumír Olšovský, Petr Bende, Monika Absolonová, Daniel Nekonečný, Václav Moravec, Zbigniew Czendlik, Veronika Freimanová, Robert Záruba, Sandra Pogodová, Diana Kobzanová, Miloš Čermák, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Ondřej Hejma, Petr Vondráček, Jakub Wehrenberg, Martin Stropnický, Zdeněk Chlopčík, Lukáš Pavlásek, Klára Vytisková, Daniela Písařovicová, Richard Tesařík, Marta Jandová, Tomáš Jirman, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Zdeněk Žák, Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Ivo Jahelka, Richard Nedvěd, Tomáš Zástěra, Tomáš Novotný, Leona Machálková, Michal Novotný, Petr Šmolka, Sámer Issa, Lucie Benešová, Tomáš Matonoha, Igor Bareš, Lenny Trčková, Petr Nasty Cerha, Aleš Valenta, Václav Kopta, Leoš Noha, Pavel Zedníček, Otakar Brousek ml., Saša Rašilov nejml., Josef Carda, Barbora Munzarová, Martin Trnavský, Ivo Šmoldas, Radim Uzel, Miroslav Donutil, Patrik Hezucký, Martin Procházka, Roman Šmucler, Miloš Knor, Martin Zounar, Petr Janda, Jan Saudek, Petr Rychlý, Milan Bahúl, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Radoslav Banga, Adam Mišík, Ota Jirák, Petr Novotný, Matěj Ruppert, Taťána Kuchařová, Ondřej Ruml, Jiří Mádl, Lenka Krobotová, Jan Potměšil, Ivan Vodochodský, Václav Noid Bárta, Robert Vano, Patrik Kytka, Jan Pirk, Jan Onder, Dana Morávková, Eva Pilarová, Jakub Pok, Mahulena Bočanová, Květa Fialová, Petr Fejk, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Jakub Štáfek, Radek Jaroš, Martina Pártlová, Michaela Maurerová, Ladislav Županič, Vladimír Polívka, Martin Písařík, Michal Pavlata
  • Snorlax

Zázrak je, že tohle si dovolí vysílat televize placená povinnými koncesionářskými poplatky a nebojí se, že zákonodárci tento poplatek za takové paskvily zruší. Přiblbé otázky pokládá přiblblým soutěžícím přiblble se tvářící Kramár. A to ještě ke všemu mluví česky, sice dobře, ale sapristi proč Slovák mluví česky! Tvůrci pořadu se možná oprávněně domnívají, že cílová skupina by se svými mnoha mentálními poruchami nebyla schopna pochopit cizí jazyk.(19.1.2013)

Pořad z hlediska poznávání fyzikálních zákonů je jistě velmi poučný a poutavý. Vladimír Kořen a Maroš Kramár ve svém pořadu dokáží upoutat pozornost mnoha diváků. Z tohoto pohledu bych hodnotil pořad velmi pozitivně. Horší roli v tomto pořadu hrají někteří hosté v pozicích soutěžících. Ne snad ani z hlediska soutěže, ale z hlediska jejich někdy nevhodných komentářů a osobních životních zážitků. Snaha zakrýt své neznalosti bývá občas ze strany některých soutěžících poněkud trapně zahrávána "pod stůl" ještě trapnějšími sebevědomými vyjádřeními, což alespoň mě osobně ujišťuje, že ten konkrétní host (soutěžící) toho v hlavě opravdu moc nemá. Obvykle to bývají různé neprávem sebevědomé herecké "celebrity". Nikdo nezná všechno. Samozřejmě ani já. Ale, když už něco neznám (nevím), tak se k tomu bez obav přiznám a "nemlžím" tak, jak je tomu v dnešní době bohužel zvykem. (Hlavně nepřiznat, že něco nevím, přiznat se k nevědomosti , to je přece považováno v dnešní době za slabost jednotlivce. Všechno vím, všechno znám a všechno dokážu, jsem prostě takový obyčejný nafouknutý brouk Pytlík). Poslouchat některé hosty je mi doslova utrpením a Maroš Kramár má občas co dělat, aby jejich příliš otevřená a přitroublá, i někdy i za hranou slušnosti pronášené slova "ukočíroval". To v mých očích tento pořad hodně degraduje. Bohužel Vladimíre a Maroši, asi by bylo vhodné lépe vybírat své hosty. Přeji vám oběma více úspěchů při vybírání soutěžících.(21.9.2013)

• Zemi11

To si inteligentní český chlapec myslí, že ČT už vyčerpala zásobárnu exkluzivních nápadů. O poklad Anežky české už se dobojovalo, soutěž blbečků o maďarsko-tatarské slovníky běží dál (dokonce dvakrát denně - dopoledne repríza, to kdyby divák propásl...), ale ČT to nestačí. Tihle mástři jsou prostě k nezastavení a já už napjatě čekám s čím přijdou příště.(9.9.2009)

• klúčik

Zábavna relácia, ktorá nieje zábavná. V niečom je poučná to uznám, ale je umelá a neprirodzená. A osobne, tá Kramárová čeština musí píliť uši nielen čechom, ale aj slovákom. V relácii boli dvaja slováci Nagy a Kramár, jeden hovoril slovensky , druhý sa snažil po česky. Myslím si , že Nagyovi rozumeli, alebo nie??? Ale späť k relácii - dávam 25%.(11.1.2015)

Koncepce pořadu není tak špatná, člověka, co se aspoň trochu zajímá o zvířata, potěší a ještě se dozví zajímavé věci. Úroveň pořadu ale VÝRAZNĚ snižuje Maroš Kramár, který je v roli moderátora fakt na facku. V. Kořen je sympaťák a taky trochu blázen, ale rozhodně mě jeho pokusy a nápady baví. ...a taky hodně záleží na hostech, které zrovna pozvou. Někdy se sejde dobrá skupina, ale když tam sedí Mádl,který prohlásí, že zvířata nesnáší stejně jako ony jeho, tak je to potom spíš fraška...(29.5.2011)