Zázraky přírody (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2009, 74 min

Adam Rezek

Jan Matiášek

Vladimír Kořen, Maroš Kramár, Marcela Augustová, Iva Pazderková, Vojtěch Kotek, Yvonne Přenosilová, Zdeněk Izer, Bohumil Klepl, Nora Fridrichová, Štěpán Mareš, Ester Kočičková, Ondřej Brzobohatý, Jitka Čvančarová, Jan Čenský, Halina Pawlowská, David Suchařípa, Tereza Kostková, Jitka Zelenková, František Ringo Čech, Kateřina Bláhová, Lucie Výborná, Vilém Čok, Libor Bouček, Aleš Cibulka, Eva Holubová, Jitka Asterová, Josef Alois Náhlovský, Milan Šteindler, Dana Batulková, Aleš Háma, Vojtěch Bernatský, Ewa Farna, Josef Mladý, Ilona Csáková, Jaromír Bosák, Pavel Šporcl, Josef Vojtek, Alexander Hemala, Alice Bendová, Jakub Vágner, Karel Hynek, Jan Pokorný, Oldřich Vízner, Antonín Procházka, Zdeněk Srstka, Zdeněk Junák, Luděk Sobota, Dalibor Gondík, Jakub Kohák, Lumír Olšovský, Petr Bende, Monika Absolonová, Daniel Nekonečný, Václav Moravec, Zbigniew Czendlik, Veronika Freimanová, Robert Záruba, Sandra Pogodová, Diana Kobzanová, Miloš Čermák, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Ondřej Hejma, Petr Vondráček, Jakub Wehrenberg, Martin Stropnický, Zdeněk Chlopčík, Lukáš Pavlásek, Klára Vytisková, Daniela Písařovicová, Richard Tesařík, Marta Jandová, Tomáš Jirman, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Zdeněk Žák, Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Ivo Jahelka, Richard Nedvěd, Tomáš Zástěra, Tomáš Novotný, Leona Machálková, Michal Novotný, Petr Šmolka, Sámer Issa, Lucie Benešová, Tomáš Matonoha, Igor Bareš, Lenny Trčková, Petr Nasty Cerha, Aleš Valenta, Václav Kopta, Leoš Noha, Pavel Zedníček, Otakar Brousek ml., Saša Rašilov nejml., Josef Carda, Barbora Munzarová, Martin Trnavský, Ivo Šmoldas, Radim Uzel, Miroslav Donutil, Patrik Hezucký, Martin Procházka, Roman Šmucler, Miloš Knor, Martin Zounar, Petr Janda, Jan Saudek, Petr Rychlý, Milan Bahúl, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Radoslav Banga, Adam Mišík, Ota Jirák, Petr Novotný, Matěj Ruppert, Taťána Kuchařová, Ondřej Ruml, Jiří Mádl, Lenka Krobotová, Jan Potměšil, Ivan Vodochodský, Václav Noid Bárta, Robert Vano, Patrik Kytka, Jan Pirk, Jan Onder, Dana Morávková, Eva Pilarová, Jakub Pok, Mahulena Bočanová, Květa Fialová, Petr Fejk, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Jakub Štáfek, Radek Jaroš, Martina Pártlová, Michaela Maurerová, Ladislav Županič, Vladimír Polívka, Martin Písařík
  • Snorlax

Zázrak je, že tohle si dovolí vysílat televize placená povinnými koncesionářskými poplatky a nebojí se, že zákonodárci tento poplatek za takové paskvily zruší. Přiblbé otázky pokládá přiblblým soutěžícím přiblble se tvářící Kramár. A to ještě ke všemu mluví česky, sice dobře, ale sapristi proč Slovák mluví česky! Tvůrci pořadu se možná oprávněně domnívají, že cílová skupina by se svými mnoha mentálními poruchami nebyla schopna pochopit cizí jazyk.(19.1.2013)

Jeden z nejlepších pořadů České televize. V dnešní době je to bohužel jeden z mála pořadů, který se dá sledovat ... Vtipný, zajímavý, nijak se neopakující, prostě pořad, který sleduju opravdu hodně ráda. Díky tomuto pořadu jsem se o přírodě dozvěděla hodně zajímavých věcí, které mě často docela překvapily. Přesto, že nejsem žádný přírodovědec, mě baví 'soutěžit' s ostatníma a počítat si své vlastní body za každý díl :)(3.3.2014)

• loveless

Televizní šou, která se snaží propagovat přírodu? Hm, ne tak úplně. Nejdřív se totiž musíme všichni náležitě přivítat a nejvíc tleskat, když přichází moderátor Maroš. Potom se jedná o jakousi "soutěž", kde soutěžícími jsou pozvané osobnosti, kteří hlasují o výsledku dané přírodní otázky ze tří možností. Po odhlasování si povíme, kdo jak hlasoval a proč, načež se podíváme, jak nám Vladimír ukáže či poví, jak to správně bylo. O výhru vlastně nejde, což se v podstatě čeká, takže jakékoliv napětí nehrozí. V každém díle se Vladimír a často i Maroš snaží předvést nějakou zajímavou/neobvyklou/extrémní věc, což tentokrát může vést k napětí, jak to asi dopadne, ale většinou to vede k trapné, nebo ke vtipné situaci, kdy se můžete i zasmát. Některá témata jsou docela zajímavá, občas se podívám, ale ke svým oblíbeným pořadům určitě nezařadím.(1.2.2014)

Pokud by v kategoriích pro udílen cen Zlaté maliny byl tupovtip (což ani není slovo), Maroš Klamár by byl žhavým kandátem na zisk téhle trofeje i v celosvětovém měřítku. Zvídavý člověk by rád věděl, jestli by se našel ještě jeden levnější česky/slovensky mluvící moderátor. Tipovací soutěž hostů je samoúčelná až zbytečná. Některé informace jsou opravdu zajímavé a i reportáže a vstupy s tym kořeňom ucházející.(**) Bohužel jsou informace občas chrleny druhou kosmickou rychlostí a člověk je rozhodně neudrží déle než moč po 18 pivech. Hosti jsou vtipní nebo ne, každopídně za hit Luďka Sobota Z Opavy, z Opavy, jede rychlík do Prahy, nikdo nemá obavy... online jednu rozskotačenou * navrch.(21.4.2012)

Dívím se, jaké to má negativní ohlasy, ale hodně diváků už je tak zmagořených všemi těmi střílečkami, že tohle pro ně musí být opravdu odpad. Já jsem za tento pořad velice ráda. Vždy se dozvím spoustu nových zajímavých věcí a skvěle se pobavím. Doufám, že bude ještě spoustu dalších dílů. Koněčně je v té televizi něco, na co se dá dívat.(12.5.2012)