Zázraky přírody (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2009, 74 min

Adam Rezek

Jan Matiášek

Účinkují:

Vladimír Kořen (mod.), Maroš Kramár (mod.), Marcela Augustová, Iva Pazderková, Vojtěch Kotek, Yvonne Přenosilová, Zdeněk Izer, Bohumil Klepl, Nora Fridrichová, Štěpán Mareš, Ester Kočičková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jitka Čvančarová, Jan Čenský, Halina Pawlowská, David Suchařípa, Tereza Kostková, Jitka Zelenková, František Ringo Čech, Kateřina Bláhová, Lucie Výborná, Vilém Čok, Libor Bouček, Aleš Cibulka, Eva Holubová, Jitka Asterová, Josef Alois Náhlovský, Milan Šteindler, Dana Batulková, Aleš Háma, Vojtěch Bernatský, Ewa Farna, Josef Mladý, Ilona Csáková, Jaromír Bosák, Pavel Šporcl, Josef Vojtek, Alexander Hemala, Alice Bendová, Jakub Vágner, Karel Hynek, Jan Pokorný, Oldřich Vízner, Antonín Procházka, Zdeněk Srstka, Zdeněk Junák, Luděk Sobota, Dalibor Gondík, Jakub Kohák, Lumír Olšovský, Petr Bende, Monika Absolonová, Daniel Nekonečný, Václav Moravec, Zbigniew Czendlik, Veronika Freimanová, Robert Záruba, Sandra Pogodová, Diana Kobzanová, Miloš Čermák, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Ondřej Hejma, Petr Vondráček, Jakub Wehrenberg, Martin Stropnický, Zdeněk Chlopčík, Lukáš Pavlásek, Klára Vytisková, Daniela Písařovicová, Richard Tesařík, Marta Jandová, Tomáš Jirman, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Zdeněk Žák, Roman Vojtek, Andrea Růžičková, Ivo Jahelka, Richard Nedvěd, Tomáš Zástěra, Tomáš Novotný, Leona Machálková, Michal Novotný, Petr Šmolka, Sámer Issa, Lucie Benešová, Tomáš Matonoha, Igor Bareš, Lenny Trčková, Petr Nasty Cerha, Aleš Valenta, Václav Kopta, Leoš Noha, Pavel Zedníček, Otakar Brousek ml., Saša Rašilov nejml., Josef Carda, Barbora Munzarová, Martin Trnavský, Ivo Šmoldas, Radim Uzel, Miroslav Donutil, Patrik Hezucký, Martin Procházka, Roman Šmucler, Miloš Knor, Martin Zounar, Petr Janda, Jan Saudek, Petr Rychlý, Milan Bahúl, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Radek Banga, Adam Mišík, Ota Jirák, Petr Novotný, Matěj Ruppert, Taťána Gregor Brzobohatá, Ondřej Ruml, Jiří Mádl, Lenka Krobotová, Jan Potměšil, Ivan Vodochodský, Václav Noid Bárta, Robert Vano, Patrik Kytka, Jan Pirk, Jan Onder, Dana Morávková, Eva Pilarová, Jakub Pok, Mahulena Bočanová, Květa Fialová, Petr Fejk, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Jakub Štáfek, Radek Jaroš, Martina Pártlová, Michaela Maurerová, Ladislav Županič, Vladimír Polívka, Martin Písařík, Michal Pavlata, Jan Maxián, Filip Sajler, Ondřej Slanina, Petr Urban, Míra Nosek, Jan Smetana, Petra Nesvačilová

Tohle by byl bezchybný pořad, kdyby tam byl jen Vladimír Kořen a kdyby se Maroš Kramár přestal snažit o vtipy. Bohužel z nějakého důvodu pan Kramár pořád nějaké frky produkuje, navíc tam pořád zve hosty, kteří zdržují od zajímavých pokusů. I když musím přiznat, že nedávno jsem viděla díl s hosty Moravec, Czendlik, Nekonečný a to byla pecka. Škoda, že ČT nemá koule udělat z toho plnokrevný vzdělávací pořad plný pokusů a tlačí to furt do kolotočářského bahna.(20.9.2015)

Po dlouhé době zábavný a zároveň naučný pořad. Kdy se dozvíme spousta zajímavého z přírody. A ještě nám je řada věcí názorně předvedeno. Hosté kteří soutěží kdo uhádne správnou odpověd. Byt tam to soutěžení je jen pro pobavení a nemá to žádný význam. Jen doufám, že pořad po čase neskončí jak je poslední dobou zvykem.(27.6.2009)

Pokud by v kategoriích pro udílen cen Zlaté maliny byl tupovtip (což ani není slovo), Maroš Klamár by byl žhavým kandátem na zisk téhle trofeje i v celosvětovém měřítku. Zvídavý člověk by rád věděl, jestli by se našel ještě jeden levnější česky/slovensky mluvící moderátor. Tipovací soutěž hostů je samoúčelná až zbytečná. Některé informace jsou opravdu zajímavé a i reportáže a vstupy s tym kořeňom ucházející.(**) Bohužel jsou informace občas chrleny druhou kosmickou rychlostí a člověk je rozhodně neudrží déle než moč po 18 pivech. Hosti jsou vtipní nebo ne, každopídně za hit Luďka Sobota Z Opavy, z Opavy, jede rychlík do Prahy, nikdo nemá obavy... online jednu rozskotačenou * navrch.(21.4.2012)

Pořadů popularizujících vědu je jako hub po dešti, ale nutno uznat, že Vláďa Kořen je borec. V jednom díle se nechal zašmodrchat pouze do středověkého brnění a rubnout do sebe obrovský elektrický výboj, spoléhaje se jen na faradayovu klec (a resuscitační jednotku v rohu místnosti). V kontextu těchto zajímavých prvků lze s přimhouřením oka přehlédnout i ubohoučké moderování Maroše Kramára.(28.4.2009)

• blackrain

Se zajímavostmi z přírody by šlo zcela určitě naložit i jiným a já věřím, že i zajímavějším způsobem. Tohle, co nám předkládá ČT o sobotním večeru je strašně málo a bohužel je to i velmi nudné. To už by bylo asi lepší, kdyby se jednotlivé zajímavosti vybraly a používaly se jako krátká výplň mezi jednotlivými pořady. Moderátorská dvojice mohla být taky zvolená jiná.(20.2.2012)

• - Krom klasických dílů je každoročně vysílán i Silvestrovský speciál. (fabecc1222)