poster

Zázraky přírody (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2009, 74 min

Režie:

Adam Rezek

Kamera:

Jan Matiášek

Hrají:

Vladimír Kořen, Maroš Kramár, Marcela Augustová, Iva Pazderková, Vojtěch Kotek, Yvonne Přenosilová, Zdeněk Izer, Bohumil Klepl, Nora Fridrichová, Štěpán Mareš, Ester Kočičková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jitka Čvančarová, Jan Čenský, Halina Pawlowská, David Suchařípa, Tereza Kostková, Jitka Zelenková, František Ringo Čech, Kateřina Bláhová, Lucie Výborná, Vilém Čok, Libor Bouček, Aleš Cibulka, Eva Holubová, Jitka Asterová, Josef Alois Náhlovský, Milan Šteindler, Dana Batulková, Aleš Háma, Vojtěch Bernatský, Ewa Farna, Josef Mladý, Ilona Csáková, Jaromír Bosák, Pavel Šporcl, Josef Vojtek, Alexander Hemala, Alice Bendová, Jakub Vágner, Karel Hynek, Jan Pokorný, Oldřich Vízner, Antonín Procházka, Zdeněk Srstka, Zdeněk Junák, Luděk Sobota, Dalibor Gondík, Jakub Kohák, Lumír Olšovský, Petr Bende, Monika Absolonová, Daniel Nekonečný, Václav Moravec, Zbigniew Czendlik, Veronika Freimanová, Robert Záruba, Sandra Pogodová, Diana Kobzanová, Miloš Čermák, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Ondřej Hejma, Petr Vondráček, Jakub Wehrenberg, Martin Stropnický, Zdeněk Chlopčík, Lukáš Pavlásek, Klára Vytisková, Daniela Písařovicová, Richard Tesařík, Marta Jandová, Tomáš Jirman, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Zdeněk Žák, Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Ivo Jahelka, Richard Nedvěd, Tomáš Zástěra, Tomáš Novotný, Leona Machálková, Michal Novotný, Petr Šmolka, Sámer Issa, Lucie Benešová, Tomáš Matonoha, Igor Bareš, Lenny Trčková, Petr Nasty Cerha, Aleš Valenta, Václav Kopta, Leoš Noha, Pavel Zedníček, Otakar Brousek ml., Saša Rašilov nejml., Josef Carda, Barbora Munzarová, Martin Trnavský, Ivo Šmoldas, Radim Uzel, Miroslav Donutil, Patrik Hezucký, Martin Procházka, Roman Šmucler, Miloš Knor, Martin Zounar, Petr Janda, Jan Saudek, Petr Rychlý, Milan Bahúl, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Radoslav Banga, Adam Mišík, Ota Jirák, Petr Novotný, Matěj Ruppert, Taťána Kuchařová, Ondřej Ruml, Jiří Mádl, Lenka Krobotová, Jan Potměšil, Ivan Vodochodský, Václav Noid Bárta, Robert Vano, Patrik Kytka, Jan Pirk, Jan Onder, Dana Morávková, Eva Pilarová, Jakub Pok, Mahulena Bočanová, Květa Fialová, Petr Fejk, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Jakub Štáfek, Radek Jaroš, Martina Pártlová, Michaela Maurerová, Ladislav Županič, Vladimír Polívka, Martin Písařík, Michal Pavlata
 • Sinn

  Vypnuto po půl hodině a klepu si na rameno, jak jsem statečná, že jsem vydržela tak dlouho. Miloš Kramár je skvělý charismatický herec, ale moderování mu tedy jde jako psovi pastva. Tomu druhýmu jelitu, Vladimíroj Kořenoj, bych nejradši šlápla do toho jeho nechutně umělýho a nehynoucího úsměvu. Jako pardon, ale jsou Češi totální kreténi? Nebo jsem se spletla a v sobotu od osmi běží poučný pořad věnovaný dětem? Neříkám, že pořad o přírodě je něco špatnýho, já bych to jen uvítala, ale rozhodně v kvalitnější nebo alespoň zábavnější formě. Dnešní hosté, to byla tragédie vedle tragédie. Vyčpělá prasečí hlava Vojtek s dementním Novotným, který na ČT nezměnil jak svůj buranský novácky projev, tak ani pak ty jeho stokrát omletý a předvídatelný historky. Jestli on měl vést dnešní večer komiku, to potěš koště! Klárka Vytisková by měla raději jen zpívat. A Táborský hrát, i když ten zas tak špatný host nebyl, aspoň má něco v hlavě. MARNOST NAD MARNOST!(12.2.2011)

 • Gemini
  **

  Zázraky Přírody jsou pro mě neuchopitelný fenomén vysílání ČT - téměř pokaždé tomu dám šanci, téměř pokaždé se pak stydím, že jsem to zase udělal, a stejně se nedokážu donutit říct, že je to špatný pořad. Co je na pěst, to jsou hosté, jejich historky rádobysouvisející se "soutěžními" otázkami a experimenty, a bohužel i Maroš Kramár, který je s tím materiálem nucený pracovat a vytvářet oslí můstky, bez nichž by se nedal pořad vydávat za celek. Tragédie je, že se nevysílá živě, a přesto to vypadá tak jako to vypadá. Kde je ale naopak dobře, že to vypadá tak jako to vypadá, je ta část Zázraků Přírody, v nichž se obvykle Vladimír Kořen podrobuje nějakému ne zrovna příjemnému/bezpečnému testování nějakého toho Zázraku. Velmi oceňuji to, že je vidět, jakou práci si s tímto segmentem Česká Televize dává, a že je vidět, jak "to" funguje. Celkový výsledek je ale bohužel neuspokojivý a nefunguje ani omylem tak dobře, jak by měl, a jak fungují obdobné zahraniční pořady. Úplné dno v tomto "žánru" představuje novácky (Maxi)Clever, to ale neznamená, že bychom měli Zázraky Přírody kdovíjak velebit. Nutno ovšem říct, že je to lepší náplň vysílacího času než Hodina Pravdy a podobné rodinněsoutěžní zrůdnosti. 50%(12.9.2014)

 • josieaddms
  ***

  Všichni jsou dost negativní, ale mě osobně nepřijde tento televizní pořad až tak špatný. Mám Maroše Kramára ráda, a myslím že moderování této soutěže zvládá celkem obstojně. Otázky jsou zajímavé, a divák se trošku baví, a trošku se i něco naučí. A zejména kluky ve věku 0 až 99 s nějakým zájem a zvířata a přírodu to neskutečně baví. Jinak vždycky záleží na tom, co přijde za hosty, jak jsou inteligentní, jak vtipný a jak pohotový. To by se musel každý díl hodnotit extra. Je to takový ten slušnější průměr.(28.12.2011)

 • Kimon
  ***

  Pořad z hlediska poznávání fyzikálních zákonů je jistě velmi poučný a poutavý. Vladimír Kořen a Maroš Kramár ve svém pořadu dokáží upoutat pozornost mnoha diváků. Z tohoto pohledu bych hodnotil pořad velmi pozitivně. Horší roli v tomto pořadu hrají někteří hosté v pozicích soutěžících. Ne snad ani z hlediska soutěže, ale z hlediska jejich někdy nevhodných komentářů a osobních životních zážitků. Snaha zakrýt své neznalosti bývá občas ze strany některých soutěžících poněkud trapně zahrávána "pod stůl" ještě trapnějšími sebevědomými vyjádřeními, což alespoň mě osobně ujišťuje, že ten konkrétní host (soutěžící) toho v hlavě opravdu moc nemá. Obvykle to bývají různé neprávem sebevědomé herecké "celebrity". Nikdo nezná všechno. Samozřejmě ani já. Ale, když už něco neznám (nevím), tak se k tomu bez obav přiznám a "nemlžím" tak, jak je tomu v dnešní době bohužel zvykem. (Hlavně nepřiznat, že něco nevím, přiznat se k nevědomosti , to je přece považováno v dnešní době za slabost jednotlivce. Všechno vím, všechno znám a všechno dokážu, jsem prostě takový obyčejný nafouknutý brouk Pytlík). Poslouchat některé hosty je mi doslova utrpením a Maroš Kramár má občas co dělat, aby jejich příliš otevřená a přitroublá, i někdy i za hranou slušnosti pronášené slova "ukočíroval". To v mých očích tento pořad hodně degraduje. Bohužel Vladimíre a Maroši, asi by bylo vhodné lépe vybírat své hosty. Přeji vám oběma více úspěchů při vybírání soutěžících.(21.9.2013)

 • v.indruchova
  ****

  Zajímavé otázky alespoň se člověk něco přiučí. Některé díly jsou slabší, ale vždy si pořad drží svoji úroveň. Pěkný díl s Radimem Uzlem. Moc pěkné záběry zpomalený čas.. tříštící se sklo padající voda a podobně. Chybí by to, více těchto vzdělávacích pořadů. Pořady stojí peníze, tak radši nakoupí levné filmy a pořady z ameriky a je vymalované. Bohužel na úkor vzdělanosti národa. Škoda, že hrubá zábava má ještě přednost.(20.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace