Krvavé vykoupení (TV film)

• Česko

Zapadákov

Backwoods

Zapadákov

Horor / Thriller

USA, 2008, 85 min

• TERRORDROME

Veľmi dôkladná vykrádačka filmov ako Texas Chainsaw Massacre či Wrong Turn. Aj tie postavičky vražedných kreténov ( obrovský dementný vidlák, šerif-vodca bandy ) sú odtiaľ brutálne obšľahnuté. Istú dávku napätia to má, ale inak je to priemerná nuda o paintballistoch ktorých zajme dáka pošahaná sekta pretože si myslia že sú od FBI. Nasleduje nejaké to pobehovanie lesom, strieľanie, pasce a tak... Tvorcovia filmu sa evidentne snažili aby ich výtvor bol čo možno najštandardnejší a bez akejkoľvek invencie či nedajbože vlastných nápadov. A Bisťu, podarilo sa.(17.1.2011)

Televízny klon Pach krvi o zamestnancoch jednej firmy, ktorí pri teambuildingu v lese natrafia na partiu zaostalých a izolovane žijúcich ľudí. Je pravda, že originalita je na bode 0 a Zapadákov len kombinuje scény a motívy, ktoré sme už videli vo viacerých známejších hororoch. Na druhej strane, atmosféra nebola na zahodenie, herci tiež nehrali tak katastrofálne ako niektorí píšu a celkovo to za hodinu dvadsať utieklo celkom rýchlo. Keď prepáčim pár nelogickostí a dier v scenári, zostáva mi priemerná lesná vyvražďovačka (hixploitation), ktorá podľa mňa nebola vôbec tak tragická a katastrofálna, ako nazančuje hodnotenie 32%. Priemer a slabé 3*. 50%(18.3.2021)

• tron

„Je to nejaký kult alebo sekta. Myslia si, že ich chceme zrušiť.“ – „Tak ich zrušíme.“ Mám rád staré hixploitation klasiky (VYSLOBODENIE, STRAW DOGS). Z tých novších sa mi prekvapivo páčil aj prvý PACH KRVI. Televízny ZAPADÁKOV sa k nemu síce hlási miestami VEĽMI otvorene („lesný šerif“), ale s jeho kvalitou nemá veľa spoločného – a už samotný PACH KRVI nebol zázrak. ZAPADÁKOV ale (ne)kvalitou pripomína skôr jeho dve pokračovania. Pritom výprava je fajn, zo začiatku sa tvorcom podarilo vystihnúť solídnu atmosféru, panoptikum „hviezd nižšej svietivosti“ poteší každého, pre koho „herec“ nezačína Bradom Pittom a nekončí Anthonym Hopkinsom (Ryan Merriman z KRUHU 2 resp. kraťasu KRUHY, Mark Rolston alias Drake z VOTRELCOV, Danny Nucci zo SKALY) a minutáž je rozumná, ani hodina a pol. Bohužiaľ, scenár je riadne, riadne ale fakt riadne neoriginálny. Mal som pocit, že snáď každú scénu som už videl v aspoň desiatich iných hororoch.(28.5.2011)

• giovanni3

Tak u tohoto ,,hororu,, jsem se vůbec nebál a to je chyba. Co zde bylo děsivého? Občas se někdo proběhl v lese, nešlo nastartovat auto a největší zlo bylo, že si dělali vlastní crack a znásilňovaly ženy víc nic.... Bylo zde i několik komediálních vložek - viz nabodnutý střelec, který z 5 kulek zabije 5 lidí a jak mu dojdou náboje, tak má v očích výraz typu ,,Já nechci zemřít.,, , ač to má tak jako tak spočítané a smrt je ta nejlepší volba v jeho situaci. Fakt to byla bída, ale byla tu alespoň krásná Haylie Duff, ač Hilary se mi líbila vždy o něco víc, tudíž dávám 1z5.(24.3.2012)

• tomas15

Ze začátku to vypadalo nadějně aspoň na jednu hvězdu. Čekal jsem ultimátní "paintball" bitvu architekti vs. vidláci. Dokonce se architektům podařilo zastřelit jednoho nepřítele kuličkovkou a to se jen tak nevidí, potom už to bylo hrozný. Existuje spousta fakt špatnejch horrorů a tohle je jeden z nejhorších z této kategorie.(14.3.2013)