Reklama

Reklama

Krvavé vykoupení

(TV film)
všechny plakáty
Trailer

Producent videohier Johnny Dash (Craig Zimmerman) nahovorí svojich zamestnancov Adama (Ryan Merriman), Lee (Haylie Duff), Maggie (Mimi Michaels), Perryho (Danny Nucci), Bassa (Troy Winbush), Paula (Jonathan Slavin) a Mikea Chena (Jamison Yang) na spoločný teambuilding do lesov v severnej Kalifornii, s poetickým názvom Jasper Park. Plánuje zorganizovať „kráľovskú bitku“ s paintballovými pištoľami, aby vo svojich podriadených prebudil zmysel pre boj. Nik z nich však nerátal s tým, že zábavná adrenalínová hra sa zakrátko zmení na krvavý boj o život na nepriateľskom území, ktoré evidentne obývajú duševne úplne vyšinutí maniaci! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Ajeje tohle je ukázka jak v dnešní době udělat sračkovou "hilbillies" slasher. Tohle je prostě špatnej film. Nejenom že je nudnej, ale samotný vraždy, jsou tak směšné a trapné že mi cukalo oko. Nečekal jsem ani originalitu ale aspon něco co mě udrží na židli. A ono prd. Herci jsou příšerní, jediný kdo mi trochu utkvěl v paměti je Merriman ale taky žádná sláva. Mutanti jsou naprosto špatně namaskovaní, to by ani nevadilo(oni to mutanti ani tak nejsou), ale jejich způsoby vražd jsou uděsné. To samé ty jejich ubohé dialogy. No těšil jsem se na pohodové krvavé béčko ale dostal jsem trapnou rádoby vyvražďovačku, kdybych tyhle sračky nesbíral už by letěla oknem. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Je to nejaký kult alebo sekta. Myslia si, že ich chceme zrušiť.“ – „Tak ich zrušíme.“ Mám rád staré hixploitation klasiky (VYSLOBODENIE, STRAW DOGS). Z tých novších sa mi prekvapivo páčil aj prvý PACH KRVI. Televízny ZAPADÁKOV sa k nemu síce hlási miestami VEĽMI otvorene („lesný šerif“), ale s jeho kvalitou nemá veľa spoločného – a už samotný PACH KRVI nebol zázrak. ZAPADÁKOV ale (ne)kvalitou pripomína skôr jeho dve pokračovania. Pritom výprava je fajn, zo začiatku sa tvorcom podarilo vystihnúť solídnu atmosféru, panoptikum „hviezd nižšej svietivosti“ poteší každého, pre koho „herec“ nezačína Bradom Pittom a nekončí Anthonym Hopkinsom (Ryan Merriman z KRUHU 2 resp. kraťasu KRUHY, Mark Rolston alias Drake z VOTRELCOV, Danny Nucci zo SKALY) a minutáž je rozumná, ani hodina a pol. Bohužiaľ, scenár je riadne, riadne ale fakt riadne neoriginálny. Mal som pocit, že snáď každú scénu som už videl v aspoň desiatich iných hororoch. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Klasika. Šílená sekta buranů vládne v jinak opuštěných lesích a její členové páchají svinstva na (kom jiném, než) nevinných návštěvnících z civilizace. Aktuální partou obětí je sedm kolegů z práce, kteří si sem spolu s šéfem přijedou zahrát paintball jako bonus za dobře odvedenou práci. Ano, BACKWOODS se podobá tuně dalších filmů, namátkou ROVDYR, JUST BEFORE DAWN, WRONG TURN 2, TIMBER FALLS... Ale na to bych nenadával, být zastáncem originality, vyberu si jiný žánr. Tady je na škodu poměrně amatérské vzezření, žádný kozy ani odvážnější scény, žádný (nebo jen minimální) gore. Zápletku se sektou a závěrečnou honičku bych taky radikálně překopal, ale co, není to žádná katastrofa. Jen průměr. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Svého času jsem měl lesní survivaly docela rád, stejně jako všechny ty buranské, geneticky zdegenerované rodinky jako tomu bylo třeba v Pachu krve nebo Hory mají oči a jim podobných. Režisér Marty Weiss byl zřejmě podobný fanda, jenomže na rozdíl ode mě se rozhodl natočit vlastní televizní horor a jelikož nikdy nepatřil mezi machry ve svém oboru, tak to podle toho bohužel i dopadlo. Backwoods totiž rozhodně nepatří mezi ty filmy, na které bude vzpomínat v dobrém a příliš záživné podívané vám rovněž nenabídne.   Svým způsobem se tu totiž čerpala inspirace z kdečeho a vykrádalo se tu opravdu ve velkém. Jenomže v dosti mrzkém a ne moc kvalitním provedení. Což se taky projevilo na celkových ohlasech diváků i kritiků, které byli v drtivé většině velmi negativní. Žádná pořádná hororová podívaná tu na nás nečeká, tedy alespoň taková, která by se vám nesmazatelně vryla do paměti. Pár slibných momentů – smrtí by se tu sice našlo (především pak ve scénách, ve kterých úřaduje luk a šípy), ale divák si bude neustále říkat „tohle jsem už viděl někde jinde a mnohem lépe zpracované…“. Pár náznaků zajímavé atmosféry by se tu taky našlo, jenomže to dost zabíjeli i nepřesvědčivé herecké výkony většiny zúčastněných. Prostě jim to zděšení, bolest a zoufalost moc věřit nebudete.   To samé platí i o buranské sektě. Strach z ní rozhodně nešel – kromě hlavního přerostlého magora tu ani není pokus o nějaké masky, nebo deformace. Spíš mi přišlo, že šlo o zašpiněnou partičku výrobců drog, kde to největší hovado mělo privilegium, že znásilňovalo zajaté ženy a dívky. Spousta scén navíc vypadala směšně...30% ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

(Paintball nehraju a do téhle krávoviny bych cíleně nešel, ale dávali to v televizi, tak jsem to holt měl puštěné jako křoví). Když zlý manager dostane od ještě zlejšího managementu firmy za úkol snížit stavy zaměstnanců, ovšem nějak nenápadně, aby nenasral odbory, jde na to fikaně... od lesa. Vyselektuje pár přebytečných zaměstnanců a pozve je... kam jinam, než do lesa. Tedy, řeknu vám, že coby obchodník jsem pěkných pár teambuildingů už taky zažil, ale takovéhle fatální ztráty na lidech jsme nemívali! Většina z nás to přežila. Ovšem v tomhle Trtkavém vykoupení managerských prémií se stmelování kolektivu moc nepovedlo. A film už vůbec ne. Jedna věc je naplánovat teambuilding-slasher, který zaměstnance nejen stmelí a proklepne, ale i vyklepne slabší mužské kusy a spolupracovnicím zajistí dostatek sexuálního harašení, druhá věc je pak realizace. Uděluji jednu firemní hvězdu – za tu trefu do oka kuličkou z paintballové zbraně. Náš borec sestřelil krvelačného domorodce ze stromu jak veverku! (nikoli však šavlozubou ;-) A ať nežeru, přihodím i prémie a hvězdu navíc pro přeživší – za to, jak mě film motivoval k sepsání ALTERNATIVNÍHO SCÉNÁŘE. Můj čtyřhvězdičkový remake Krvavého vykoupení bude trochu jiný žánr - DOKUMENTÁRNÍ SLASHER, který pojednává podrobně o běžném pracovním dni, drobných radostech, starostech i láskách v jedné zajímavé komunitě retardovaných a stihomamem trpících sadistických vidláků. Zatímco jejich nešťastné oběti (muži na maso, ženy na chov) jsou tam jen do počtu a jako kompars dělají těm úchylům jen křoví. V lese i u nich doma, v tom jejich prakticky a vkusně zařízeném bunkru. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama