poster

Bengálský tygr

 • USA

  Burning Bright

Thriller / Horor

USA, 2010, 86 min

Režie:

Carlos Brooks

Hudba:

Zack Ryan

Producenti:

Mark Amin

Střih:

Miklos Wright

Scénografie:

Mark Garner

Kostýmy:

Beverly Safier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  ***

  Docela sympatická jednohubka která je natočená s minimem CGi, kdy převážnou část produkce opravdu používá živé zvíře a všechno je upravený geniálním střihem, podobný animal horor byl už úžasný Útes smrti.Burning Bright má skvělé momenty a místy hodně dobrou atmosféru, ale scénář je zívačka průhledná jak řízek v nádražním bufáči a postavy jsou bytostně nesympatické.Divácky mnohem příjemnější by bylo, kdyby ten malej zmrd měl třeba nemocný srdce nebo tak a nebyl to posraný retard.Pokaždý když začal hučet skopnul bych ho ze schodů přímo tygrovi pod nohy.Hlavní hrdinka byla hodně mizerná herečka a její emocionální reakce odpovídali tak postaršímu alkáčovi po třech panákách Tuzemáku.Ale byla to aspoň prcinka co skoro celej film běhá po baráku spocená a polonahá, tak se to dalo přežít, ale když si v čase 1 hodina a 7 minut oblékla na spoďáry ty kamaše, bylo po srandě.55%.(22.2.2015)

 • heyda
  ****

  Solidní naháněčka s parádní kočičkou Brianou a tygřicí, která si své oběti velmi pečlivě vybírá :-D. No je pravda, že chování toho tygra je docela prapodivné a biologové asi budou nevěřícně kroutit hlavou. Nicméně napětí bylo solidní a jako thriller to funguje skvěle. Avšak do hororu to řadit nebudu, proto nebudu Burning Bright ani umisťovat do topky. 70%(28.5.2011)

 • Pítrs85
  **

  Tak nevím, kdo byl víc blbější, jestli tygr anebo ta holka. Už vím- scénárista. Chápu, že kdyby se chtěli držet realističtějšího podání, tak do dvaceti minut nemaj o čem točit, ale tady ta logika dostává fakt těžce na pr... A přitom to mohla být docela fajnová taková home invasion, jen namísto nějakého maníka tu po baráku pobíhá proužkovanej kočičák. Každopádně být tou holkou, tak tomu tygrovi dám nažrat hned, jak vlezl do domu, sice bych pak byl jedináček, ale... :-)(8.4.2014)

 • MartinezZ
  *

  Neuvěřitelně béčkový rádoby horor, u nějž se úplně bez problému můžete klidně koukat i na jiný film a požitek z Burning Bright to nijak nezmenší. Prostě jim po baráku běhá tygr. Až se divím, že si toho úžasného námětu nevšiml Hollywood a nenatočil o tom alespoň tří dílnou hororovou ságu, ve které by se na konci hlavní hrdinka a tygr do sebe zamilovali a měli by spolu tucet malých mikrovlnek - co to plácám za blbosti? No alespoň by to o něčem bylo!(16.7.2011)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Kelly sa po tragickej smrti matky stará o svojho autistického brata Toma. Žijú spolu v jednej domácnosti s otčimom, ktorý však má svoje vlastné starosti. Zlú finančnú situáciu rodiny rieši po svojom. Namiesto zaplatenia štipendia na VŠ pre Kelly, alebo lepšej starostlivosti o nevlastného syna, kúpi bengálskeho tigra. Do oblasti kde všetci spolu žijú sa blíži hurikán. Divoká šelma sa dostáva z klietky a v dome už nie je veľa možností na úkryt. Boj o život sa môže začať. Som milo prekvapený. Toto nie je moja obľúbená parketa a preto dávam palec hore. Atmosféra sa miestami dala krájať, pointa príbehu celkom slušná, rozuzlenie a záver potešili nadovšetko, takže silno silné tri hviezdičky - 65%.(16.1.2013)

 • - Herečka Kelly (Briana Evigan) nikdy nepřišla do styku se skutečným tygrem. (ARI50)

 • - Film je založen na básni „The tyger“ z 19. století básnika Williama Blakese. (ARI50)