Bengálský tygr

• USA Burning Bright
všechny plakáty
Trailer

Napínavý film o mladé ženě a jejím autistickém bratříčkovi, kteří jsou během hurikánu uvězněni v domě společně s hladovým tygrem. (Filmbox)

Trailer

Slasher

Tygr v domě. Zatímco vyhladovělý kočičák postupně vyráží všechny dveře nahoře i dole, sexy na spaní oblečená Briana Evigan a její iritujícně problémový mladší bratr se mu snaží neskončit v chřtánu. Má to svoje blbosti (i takovou tu celkovou), nudnější začátek a ne až tak povedený konec, ale místy to bylo i docela dost napínavý, na hlavní hrdinku se dalo koukat a mělo to Meat Loafa, takže budiž odpuštěno. 6,5/10. ()

J*A*S*M

Ještě před dvěma hodinami by mě ani v nejbláznivějším snu nenapadlo, že se někomu podaří natočit kvalitní horor s tygrem v hlavní roli, natož opravdu hodně napínavý a strašidelný (maximálně bych uvěřil v nějakou zábavnou béčkovou blbinu). Burning Bright je zkrátka příjemné překvapení takřka grandiózních rozměrů. A to přitom prvních cca dvacet minut nic nenapovídá tomu, jaká hororová paráda se bude odehrávat dál. Jakmile se totiž sympatické hrdinka, její autistický bratr a hladová šelma ocitnou společně uzavřeni v domě, nastane taková jízda, že si až do titulků nevydechnete. S naprostou jistotou můžu prohlásit, že takto strhující žánrový napínák tu letos ještě nebyl. V momentálním nadšení jsem v pokušení dát dokonce plné hodnocení, no nicméně s ním pár dnů počkám, abych si ověřil, zda onen zážitek příliš rychle nevyšumí. Každopádně doporučuju. Edit po pár dnech: Tak na pět to fakt není, ale solidní čtyři nechám. Dějové piškuntálie mi nevadily, protože ta atmosféra tam prostě je :) ()

Zeck

Skvělý film! Po všech směrech perfektně zmáknutý. Sázka na kombinaci krásné šelmy a krásné ženy se vyplatila. Sledovat hlavní představitelku, jak se po baráku prohání ve spodním prádle nejprve upocená, později mokrá, nebylo vůbec špatné. Naopak, tohle je jeden z nejsilnějších zážitků z filmu. :-) Nechci tím snižovat kvalitu ostatního, režie byla výtečná, vynikala hlavně při akčních scénách s tygrem. Právě práce se zvířetem je na celém filmu asi nejzajímavější. Tvůrci měli po ruce skvěle vycvičené zvíře, které musel doprovázet skvělý cvičitel. Počítačové efekty jsou občas znát, ale všechny záběry kde se vyskytují jsou tak dobře sesříhané, že divák nemá téměř čas je rozpoznat. Dobré herecké výkony, dobrá režie, dobrý střih a dobře vycvičené zvíře. Doufám, že hodnocení půjde jenom nahoru, protože tento film si to zaslouží! 70% 23.08. 2010 ()

Bloody13

Tak nevim, jestli tahounem filmu byl pěkně nasranej tygr (bodejť by ne, když 14 dní nežral), nebo propocená stehna hlavní hrdinky. Její bratr autista (toho bych nechtěl mít doma) mě svym řvaním a puntičkářstvím docela iritoval, ještě že sestra je celkem k nakousnutí, bohužel rozumu moc nepobrala. Vždyť jí absolutně nevadí ani to, že je před vlastníma očima jejich nevlastní fotr odřízne v rodinném domku od světa, a udělá tak z komplexu hotovou past. Ze začátku se to trochu vleče a párkrat po cestě zakopne, ale když naběhne do domu tygr, už se to nezastaví. Jo a vedlejší roličku si tu střihne zpěvák Meat Loaf, bez kterého bych se ale klidně obešel. Tak či onak, i přes tu pěknou kočičku nemůžu hodnotit víc jak za 50%. ()

tron

No tak tiger v dome tu fakt asi ešte nebol. A v tom dome je hlavná hrdinka a jej malý bráško. Takže nejde o tupý slasher, ale hrá sa na atmosféru, herecké výkony a napätie. Film napriek tomu ponúka zopár krvavejších detailov, keďže tigra nezastavia žiadne dvere a občas sa so súrodencami dostane do prílišného blízkeho kontaktu. Finále už je troška vykonštruované (tiger skočil práve na tú postavu, na ktorú nakoniec skočil a nie na nejakú úplne inú, pritom všetky stáli tesne pri sebe). No vzhľadom na pomerne logické jednanie hrdinov mu to odpúšťam. Neviem síce, či by použitie voňaviek aj v skutočnosti fungovalo, ale tvorcovia to nakrútili tak, že som tomu veril. ()

• Film je založen na básni „The tyger“ z 19. století básnika Williama Blakese. (ARI50)