Burning Bright

Scénografie:

Mark Garner

Kostýmy:

Beverly Safier

Kdo by to řekl? Vůbec jsem tohle nečekal. Kočička uvnitř domu, nemožnost utéct a řádně vygradovaná hra, na kočku a myš. Pokud se přenesete přes pár blbostí, jako tygrovo nadprůměrné IQ viz. akce s mobilem, nadzvířecí sílu atd. zatímco Kelly není schopna sundat pofidérní destičky z oken, tak vám dojem už nic nenaruší. Přesto věřte, že budete napnutí jak kšandy.(15.3.2015)

• Ramirez85

Tak nevím, kdo byl víc blbější, jestli tygr anebo ta holka. Už vím- scénárista. Chápu, že kdyby se chtěli držet realističtějšího podání, tak do dvaceti minut nemaj o čem točit, ale tady ta logika dostává fakt těžce na pr... A přitom to mohla být docela fajnová taková home invasion, jen namísto nějakého maníka tu po baráku pobíhá proužkovanej kočičák. Každopádně být tou holkou, tak tomu tygrovi dám nažrat hned, jak vlezl do domu, sice bych pak byl jedináček, ale... :-)(8.4.2014)

• Xmilden

Překvapení se nekonalo, ač mi film utekl celkem v pohodě (pocit nudy se nedostavil), úroveň filmu je hodně na pováženou. Tygr pobíhá po domě a shání něco k snědku. Filmu kromě tygra vládnou nesympatičtí herci, divný scénář a krásná Briana Evigan. U filmu mě nejvíce zajímalo jak s daným tématem tvůrci naloží, lépe řečeno, co se dá vše vymyslet v jasně daných mantinelech. Výsledek není nic moc, Hadi v letadle byli určitě lepší než Tygr v domě.(13.1.2011)

Příjemné překvapení, Burning Bright patří mezi nejlepší zvířecí horory. Tygr je jen z menší časti digitální, čehož si velice cením. Film má sympatickou hlavní postavu, která to nemá díky bratrovi ( je autista ) vůbec lehké. Dočkáme se sice pár stupidit ( tygr+mobil, šatna ), ale je to ještě v mezích snesitelnosti. BB je navíc i vcelku napínavý. Mohu doporučit.(17.10.2010)

Jeden z mála filmů, který nechce děsit metafyzickým zlem číhajícím v nejtemnějších zákoutích zčeřelých domů (či lidských důší) nebo explicitně znázorněnou brutalitou. Otázka byla, zda není námět přece jenom malinko přitažený za vlasy a tvůrci jej budou schopni naservírovat s přijatelnou dávkou motivační logiky. To se víceméně povedlo a z některých scén navíc velmi příjemně mrazí. Taky vám to nesežere kus života přebytečnou stopáží, takže ve výsledku, který zohledňuje i zdejší až příliš nízké hodnocení, musím jít do vysokého počtu hvězd. 70%(17.9.2012)

• - Herečka Kelly (Briana Evigan) nikdy nepřišla do styku se skutečným tygrem. (ARI50)

• - Film je založen na básni „The tyger“ z 19. století básnika Williama Blakese. (ARI50)