Burning Bright

Scénografie:

Mark Garner

Kostýmy:

Beverly Safier

Príbeh sa zdal byť totálne dementným ale ako prišlo vysvetlenie v tej chvíli som bol spokojnejší,nemôžem povedať,že to vysvetlenie malo niečo z logikou ale určite bolo hodnejšie ako to ktoré sa tam najprv pýtalo.Koncept filmu bol veľmi schopný a keď začala veľká mačka pobehovať po dome,tak som len žasol aké silné pocity vyvoláva vo mne tento film. Pozitivné pre silné napätie,ktoré hustlo každou minútou a negatívne pre nespočetne veľa náhôd a nedomyslených situácii,ktoré mi prekážali si užiť tento film na plno.Ale aj tak som z filmu veľmi prekvapený v dobrom,keby tu bol väčší masaker dávam z určitosťou 4* ale aj takto veľmi silné 3*.(6.4.2015)

• Dellamorte

Oceňujem snahu o oživenie žánru " ANIMAL TERROR ". Ale nič viac. Urobiť z tigra blbca , ktorý v umne nasnímaných prestrihoch terorizuje 2-člennú rodinku v 2-poschodovom domčeku...to ee ! Bez tigra a s ďaleko silnejším " strangerom " si poradila v časoch minulých J.Foster . Podplachtová záležitosť na nedeľný večer.(16.8.2010)

Zpočátku to moc na horor ani nevypadá. Máme tu náhle osiřelé sourozence, z nichž jeden je dobře vypadající bruneta Briana Evigan a druhý je její mladší, autistický bráška. A pak je zde jejich nevlastní otec a parchant v jedné osobě, co sprovodil jejich matku kvůli tučné pojistce ze světa a za tyhle peníze si pořídil agresivního tygra z cirkusu, který záhy uteče z klece a začne v domě sourozence ohrožovat na životě. A protože je dům kvůli blížícímu se hurikánu zabedněn, mobily ani internet nefungují a otec někde nasává, není tím pádem z domu úniku a zběsilá naháněčka s tygrem v hlavní roli může začít. Je dobře, že po všech těch nadpřirozených monstrech a šílených zabijácích, je zde zase jeden film o reálné hrozbě, která tentokrát pochází ze zvířecí říše. Natáčelo se se skutečnými tygry, a to konkrétně se třemi a film nevypadá úplně nerealisticky, ačkoliv nedokážu přesně posoudit chování tygra v takovéto vypjaté situaci, protože na to nejsem odborník, ale měl jsem pocit, že tady nebyly žádné do očí bijící logické lapsy (tedy jeden výrazný tam byl, a to scéna, kdy tygr jakoby úmyslně rozšlápne mobil, který hrdince vypadl na zem) a režisér Carlos Brooks udržel film v mezích uvěřitelnosti. Film asi úplně originální nebyl, protože myslím, že existuje jeden starší film s podobným tématem, ale to je celkem jedno. V okamžiku, kdy tygr uteče z klece, film odsýpal a Briana Evigan většinu filmu pobíhala po domě v negližé.(20.9.2010)

• Davies182

Klasický nízkorozpočtový horor. Podprůměrné herecké osazenstvo, laciná kamera, úsměvné efekty, celková stylizace projektu dekádu pozadu... Začátek, než se začne něco dít, je vážně katastrofální. A ani s tygrem v domě nepříchází výraznější zlepšení. Měl jsem se bát, ale místo toho jsem to téměř prozíval. Příště Brianu na půlku filmu svlékněte, nechte jí pruhovanou kočkou pomalu sežrat jedno prso, a přidám hvězdičku. Přesto to uteklo zázračně rychle...(2.11.2010)

Zní t skoro neuvěřitelně, ale snímek „Burning Bright“ není hloupý film, jak y se mohl tvářit, ale jedná se o snímek, který je velmi dobře vystavěný, má skvělou atmosféru a je výborně budovaný. A přitom jde opravdu jenom o to, že se holka snaží přežít ve společnosti tygra. Šílený nápad, ale povedlo se ho velmi dobře zpracovat, za což si tvůrci rozhodně zaslouží pochvalu.(30.1.2018)