Live Freaky Die Freaky

USA, 2006, 76 min

John Roecker

John Roecker

Dean Gonzalez

Totálny úlet pre uletených. Asia A / Henry R /Kelly.O ...to je snáď džoking. Splatter / gore / harcore / psykoweird / .. a je mi uvoľnené, či je to polystyrén / plastelína / modurit / stop motion / a iné freaky hoc aj drevené srandičky. Prípadným záujemcom snáď názov napovie viac. Ultraspokojná.(20.11.2014)

• George Stobbart

Podivná, animovano-plastelínová muzikálová haluz z postapokalyptickej budúcnosti, kedy je Zem už spustošená a obyvatelia očakávajú návrat Charlesa Mansona, ktorý ich má spasiť. Áno, čítate dobre a pokiaľ sa vám to zdá až prehnane čudné, tak presne taký tento kúsok aj je. Bohužiaľ to pre mňa však hraničilo až s pubertálne blbou prehnanosťou, ktorá v konečnom dôsledku pôsobila už nezaujímavo. Filmík sa snažil byť ultra drsne cool vtipný, vulgárne originálny a predvádzal veci, ktoré v podobných počinoch bežne nevidieť, no na druhej strane som zase cítil tú komerčnú zameranosť, postavenú na množstve známych pop / punk / rock hudobníkoch, ktorí sa na tom podieľali a ktorých tu vypisovať nemienim, keďže ich hrdo vychrlí ktorákoľvek stránka o filme. S tým súvisiaca hudobná stránka bola pre mňa tak pol na pol; niektoré úseky fajnové a chytľavé, iné zase otravné a trápne. Do toho podivný dej a celkový rozporuplný, nekompaktný dojem, vďaka čomu môžem s určitosťou povedať, že už to nikdy viac pozerať nebudem. To je všetko ale iba môj subjektívny názor a je to film taký čudný, že závisí len od diváckeho vkusu, či sa pre niekoho stane kultom, alebo bude problém ho dopozerať.(13.11.2011)

Jedna z tech veci, ktere jsou tak mimo, ale tak ultra mimo, az to nuti realne uvazovat nad tim, jestli dana kombinace leku drog a alkoholu vubec je lidsky snesitelna. Je. Zcela zjevne. A presne v tom nejvyssim peaku vlivu koktejlu nekdo zahlasil "delej si prdel z plasteliny". Voila. Ostatnim muze chvili trvat, nez si zvyknou, ale kdyz uz se na to nutite soustredit dostatecne dlouho, ono to i zacne vlastne bavit. Proste psilocyn podavany audiovizualne.(1.2.2017)