Peep Show - Season 9 (2015) (série)

Zvládneme to? (S09E06)

(epizoda)
  • Velká Británie Are We Going to Be Alright?

Říká se, že život začíná ve čtyřiceti, Jeremy, jehož se tento věk začíná bezprostředně týkat, si to ale rozhodně nemyslí. A už vůbec se to nesmí dozvědět Joe, který žije v domnění, že jeho milenec nazítří oslaví sladkých devětatřicet. Mark mezitím, navzdory výslovnému Jeremyho zákazu, chystá pro kamaráda překvapivou narozeninovou party. Sám ovšem mnoho důvodů k radosti nemá. April mu důsledně nezvedá telefon a Sophiina nabídka též dávno pozbyla platnosti. A to ještě netuší, že ho čeká narychlo svolaná schůzka v práci, která zásadním způsobem zamíchá kartami jeho života. Její dozvuky patřičně zahustí i atmosféru doma, přimějí však Jeremyho k poslední heroické akci. Na zmíněné překvapivé party k Jeremyho čtyřicátinám pak naši hrdinové stanou tváří v tvář svému osudu. Dopadne to s nimi dobře? (Česká televize)

honajz2

Jestli je tohle skutečně závěrečná epizoda (jako že nejspíš jo), tak jsem čekal důstojnější zakončení. Třeba finále 4.série by podle mě bylo důstojnější a působilo víc uzavřeně. Většina epizody je skvělá, ale stejně jsem čekal, že se tady objeví víc postav napříč seriálem (třeba Nancy nebo Toni, u které dodnes nevím kde jí je konec). Ale tak třeba tvůrci chtěli, ale účast potvrdil málokdo. Tím pádem bych si asi neměl na co stěžovat, ale když neznám podrobnosti, stěží budu nadšený. Ale i tak to byl skvělý seriál a jsem rád, že jsem na něj narazil, ačkoli ten mdlý pilot mě málem odradil už na začátku. Naštěstí se tak nestalo a já si tak mohl užít osm skvělých sérií (a jedné slabší). 4* ()