To, že je téma podané jednoduše, jakoby z pohledu dítěte, je zcela v pořádku. Filmy na tohle téma se dlouho netočily, určitě nemůžeme očekávat, že tupý český národ by chodil do kina na sebevíc kvalitní nelítostný film z historie Česka jako to dělají Němci s Baader Meinhof Complex a Životy těch druhých. Na co si stěžovat? Klasicky kvalitní televizní inscenace.(3.5.2009)

Zajímavé téma, které by si určitě zasloužilo delší stopáž, na zážitku mi skoky v ději a velké množství postav nepřídaly, ale i tak je prostředí vykresleno věrohodně, herecké výkony nepůsobí křečovitě a hlavně události těsně po válce působí docela silně a konečně se alespoň na chvíli dostáváme pod povrch postav.(3.5.2009)

• genetique

Film až nechutne dopláca na žalostne priemerné televízne spracovanie, zápletka filmu - židovská otázka - neprináša tiež žiadne prevratné myšlienky. Dialógy, napätia a zdramatizovanie sú s výnimkou posledných pätnástich minút na zaplakanie. Prekvapením boli herci, okrem mladého predstaviteľa Pavla, ktorého rola mi trhala nervy nielen herecky, ale aj scenáristicky. 40%.(4.5.2009)

• WANDRWALL

Kdyby dali ty peníze na dokument a v něm byli reálné příběhy lidí, tak to by bylo správné, ale tohle je o ničem, zbytečné, neb proč se koukat na ohrané tváře, na nudné zpracování, a celé to stojí víc, než dokument, který by byl hodnotnější. navíc je to nepřesvědčivé, jako by se ti herci stále pokoušeli přesvědčit sami sebe, že jsou herci, že hrát umí, a koho to má zajímat? Jen slepce.(10.4.2011)

Všechny zápory televizních inscenací k vidění během jedné hodiny. Nosné téma slušně napsané (více by mu slušel celovečerní film), ale to zpracování. Hrozný dětský herecký výkon, napulírované "divadelní" kulisy včetně exteriérů, prázdná symbolika kamery a rozpačitá režie. Takhle jste si to představoval, pane Uhde?(4.5.2009)