Všeumělka víla Zvonilka dostane od královny za úkol zhotovit žezlo pro obřad zahájení podzimu. Musí do něj zasadit modrý měsíční kámen, aby na slavnosti vyráběl kouzelný prášek. Pomáhá jí elf Terínek, ale Zvonilka je netrpělivá, dokonce se na něj rozzlobí a pak vlastní neopatrností modrý kámen rozbije. Aby situaci zachránila, rozhodne se vypravit na tajuplný ostrov, na němž údajně piráti kdysi ukryli kouzelné zrcadlo, které plní každé přání. (TV Nova)

Hellouh09

Kolikrát v životě se zase můžete stát dítětem? Tento díl Zvonilky říká, že minimálně 2x určitě. Je naprosto jasné, že tento snímek od Disneyho je určen pro děti určitě mladší než 20 let. A ne každý dospělý člověk by dokázal triviálnost některých napínavých scén hltat jako malé dítě, ale když pominu trochu lehčí příběh a předem jasné rozuzlení, výborně se bavím a to i při druhém shlédnutí. To co mě na tomto díle naprosto baví je malý světlušák Blik. Je to přesně ten druh vtipu a animace, který mám ráda - beze slov pobavit už se totiž moc nedaří ani Pixaru. Chválím i dokonale zpracovanou animaci, která dodává této pohádce určitou dávku realističnosti, takže si při sledování skoro až přeji, aby se víla objevila za mým oknem. Takže ať je ti 6 nebo 20 let, doporučuji shlédnutí minimálně tohoto dílu ze série 4 celovečerních a 1 krátkometrážního. Ode mě 90%. ()

KiJi

Zde platí to, co jsem psal u prvního filmu – Zvonilka. Jen téma se změnilo – nemyslet jen sám na sebe. ()

Vilda

Další pokračování Tinker Bell, které rozhodně nic neztratilo oproti prvnímu dílu. Příběh hlavně o přátelství. A opět jako i první díl doporučuji všem dětem a nejen jim :-) ()

Dadaa

Nevěřila bych, že můžu být napjatá i u kreslené pohádky, ale opravdu jsem byla. Od chvíle, co víla Zvonilka rozbila měsíční kámen jsem byla doslova jako na trní. Nakonec všechno samozřejmě dobře dopadne. Z pohádky zároveň plyne ponaučení, a to takové, že nejdříve se máme zamyslet nad sebou samým, než začneme hledat chyby u ostatních. ()

Stephora

tehle prášek štěstí si nenechám nikdy ujít - Zvonilka je sice "jen" optimistický příběh, ale dobro, šlápnutí vedle, náprava a pochopení je tak brilantně vyváženo, že máte na konci moc dobrý pocit z toho, jak to dopadlo. Něco si na jejích příbězích vezmou jak děti, tak dospělí - ti trochu poučení a trochu naděje na lepší svět :) Animace na 1*, příběh nikde nedře, nenudíte se a na konci máte pocit, že to všechno nějak rychle uteklo... % přidávám i za světlušku Blik - úžasná postava! ()

Dominique55

Už dlouhou dobu jsem chtěla vidět všechny díly Zvonilky. Předevčírem jsem si tedy zkoukla Zvonilku a ztracený poklad, protože první díl z tého série jsem bohužel nikde online, nebo zdarma ke stažení nenašla. Tento animovaný film je sestaven hlavně jako pohádka pro děti, ale já bych zrovna tento díl svému dítěti asi nikdy nepustila. Nepříjde mi to jako pohádka pro děti, ale jako pohádka pro dospělé, takže to ve své podstatě ani pohádka není. I nad moje síly bylo pochopit to, v čem vlastně spočíval Zvonilky úkol. Myslím si, že dítě by to fakt nepobralo, protože to bylo zase zbytečně složitě vysvětleno. Hudba a veškeré zpracování kolem filmu je nádherné, lákající a ano určené dětem, ale moje poznání z tohoto filmu naráží na něco zcela jiného a trochu hlubšího. Zase má tento film mnoho procent líbivosti a já se opět vyznačuji odlišným názorem, než většina. Dětem bych tento film nedoporučila zejména proto, protože si myslím, že Zvonilka měla ve své podsatě ve všem pravdu. Zvonilka byla ta rebelka, která se snažila lidem ukázat co dělají špatně. Hodně jsem v ní viděla sebe a to nepochopení z druhé strany. A někteří lidé, dokonce i Walt Disney což jsem se velice podivila, je na té straně, která pořád nechápe a nechce pochopit, protože nechce vidět. Jediné co měla Zvonilka přijmout a co jí nešlo na um bylo, že: "všechno zlé je k nečemu dobré". Když Zvonilka vytvářela, vyráběla a plně se položila do své kreativity a potom jí tam začal ten její kamarádíček otravovat s tím jak to má dělat lépe, radit, vměšovat se, opravovat ji, protože on věděl všechno líp než ona, takže jí v podstatě buzeroval, myslela jsem, že vybouchnu za ní. Na to jsem se prostě nemohla skoro ani dívat, protože to sama nesnáším, nemám ráda když mi někdo do nečeho kecá a dává nevyžádané rady, jěště takovým hnusným způsobem. Je to naprosto nemístné, nemorální, nevhodné a hlavně nepěkné, nevyhovující a nerespektující chování vůči tomu druhému a jeho vymezenému osobnímu prostoru a rozhodnutí. Opravdu nechápu, jak autor mohl vyvolat pocit viny zrovna ve Zvonilce, když tam ten pocit vůbec nepatřil, ten měl mít pan chytrolín, ona pouze reagovala na jeho chování, čili potom se není čemu divit, že najednou vylítla, zrudla jak rak a všechno mu vyčetla. Ale musíme si uvědomit, že ten kdo v ní vyvolal takovéto zlé pocity byl ten její kamarád, to on začal první akci, ne ona. A ona mu jen odrazila jeho vlastní zlé chování k ní. Dneska lidé vůbec nerozumějí těm pojmům: zlé se obrátí zlem, to co dáváš to se ti i vrátí a zrcadlení se v druhých. Všechno si to vždycky překrucují podle sebe, jak se jim to zrovna hodí a jak by to oni chtěli mít. Když se Znovilka ovládala, počítala a snažila se tím nějak uklinit, nepomáhalo jí to, protože to co nám vadí teď a tady a my to nevyřešíme hned se ozve někdy později v mnohem větším nasazení. Neměla potlačovat svou nespokojenost a hned zezačátku měla svému kamarádovi říct, že se jí tohle chování k ní nelíbí a poprosit ho zda by toho nenechal. Samozřějmě, že když radši mlčíme a pak v sobě všechno dusíme výjde to napovrch a pak to vypadá tak jako Zvonilka když na ostatní křičela, že za vše můžou jen oni. Ale ve své podstatě má obrovskou pravdu. Kdyby se ten její přítel nechoval tak jak se choval, tak by Zvonilka byla v naprostém klidu a k žádné takové roztržce by ani nikdy nedošlo. Ale, ne on se pak jěště diví, že na něj tak vyskočí a pošle ho někam a žádá po ní omluvu, zatímco on by se měl omluvit jí. Toto považuji za maximálně nepřípustné chování z jeho strany. Když se nad tím zamyslíte, tak je to i celkem logické. A Walt Disney tak ukázal dětem, že vlastně za všechno mohla jedině Zvonilka, což je naprostý nesmysl. Je to totiž přesně naopak a proto bych tento film nedala ke shlédnutí dětem, protože si myslím, že tohle je dost zásadní a velká chyba, které by se děti mohli chytnout a pak by tady po světě chodily mezi námi samý zombíci, kteří by pořád jen něco potlačovali a předstírali jenom proto aby neublížili tomu durhému. Autor ukázal chybu tam kde není a vyrušil(vymazal) jí tam kde doopravdy je. Toto nevhodné chování lidi ke Zvonilce bylo jediným plusem v tom, že to autor využil nakonec v její osobní prospěch-díky tomu měla postaráno o dobrodružství, přišla na nové zajímavé věci a všechno zlé co se jí stalo se vlastně mělo stát, protože všechno zlé je k nečemu dobré. A kdyby ne, tak by potom ve filmu nebyla žádná zápletka. Ve filmu ano, ve filmu ať si lidé jdou tou težší zapletenou a chaotickou cestou, ale proč by to tak mělo být i v životě? Samozřejmě že i v životě by takovéto chování klučíka druhé rozčílilo a pak by z toho byly akurát další nikdy nekončící a nikam nevedoucí, zbytečné hádky. Kdyby mlčel, udělal by líp. Nebo když už chce někdo něco říci, tak ať se naučí koumunikovat, tak aby z toho nevzniklo zlo. Mohl se jí třebas hezky zeptat: "Zvonilko nechtěla by jsi třebas s něčím pomoci?" a kdyby řekla ne, tak se nerozčilovat a neurážet pro odmítnutí, ale příjmout ho, pochopit a říct pouze: "Dobrá, ale kdyby náhodou, víš, že jsem tady vždycky pro tebe a rád ti pomohu" Co by na tom bylo proboha tak těžkého?? Ano, ve filmu se tohle všechno dá jěště nějakým způsobem prominout, ale v reálném světě je to už o dost těžší a to jen proto, že si to sami lidé dělají težší. To lidstvo pořád tápe ve svém strachu, radši ustupuje a podřizuje se než aby narovinu řeklo to, co si opravdu myslí. Zatímco Zvonilka se nebála ničeho, neměla strach postavit se čelem pitomému chování druhých lidí kolem ní. Ona nikdy nemlčela a mě se přesně taková líbila, protože taková byla sama sebou, taková byla přirozená a svá. Doslova mě naštvalo když jí autor změnil k pohledu svému, jen aby to zase do něčeho zapadalo, když předtím byla tak vyjímečná díky tomu, že byla tak jiná než ostatní. Pro mě to už ke konci nebyla ta Zvonilka, která byla na začátku. Musíme se naučit vidět pravdu tam kde je a ne tam kde není. Pojďme dál. Pan ministr podzimu v pohádce??Dobrý tak, když už tak jen prostě samotný pan Podzim. Nedávno jsem si všimla toho, že mám doma starý už popsaný blog se Zvonilkou, vzpomínám si jak se mi na střední škole v papírnictví hrozně moc líbil a tak jsem si ho prostě musela koupit. Pak když jsem ho s sebou nosila do školy, holky ve třídě se mi smály, že je to pro malý děti. Jenže já mám barevnost, pestrost a roztomilost ráda pořád, takže v tom nevidím žádný problém. Proč by jako hned barevnější věci někdy i oblečky musely patřit jen do dětských rukou? () (méně) (více)

Killy

Podle me po dlouhe dobe krasna Disneyovka...kouzelny pribeh, roztomile vily a krasna animace. Za me nejlepsi pohadky pro male slecny:) ()

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)