Zvonilka a ztracený poklad

Tinker Bell and the Lost Treasure

Cililing a stratený poklad

Animovaný / Rodinný / Fantasy

USA, 2009, 76 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,798,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,527,849 //počet predaných kusov 228,064Tržby za predaj DVD v USA $58,373,617 //počet predaných kusov 3,508,329║ Na moje prekvapenie opäť spokojnosť, či už po príbehovej stránke, animačnej a zábavy zo všelijakými vílami, zvieratkami, muškami,... si tam tiež dosť užijeme... aj keď zamerané to je asi prevažne na vekovú skupinu okolo 10rokov, celkom som sa na to príjemne zabavil. /70%/(7.11.2009)

Nemilosrdně umluven čtyřletou neteří pouštím náhodný díl Tinker Bell. A ještě s dabingem. Přestože byl můj přístup skrz na skrz skeptický, jsem nakonec příjemně překvapen. Po trochu pomalejším začátku, kdy jsem škodolibě čekal, až se něco pokazí, to začne svížně odsýpat. Dobrodružná stránka je opravdu dobrodružná a překvapivě občas i překvapivá. Sem tam problikne dobrý vtípek. Nikdo nemůže přehlédnout, že to je hlavně pro holky, roztomilostí se tu sype více než kouzelným prachem, ale ani já jsem se rozhodně nenudil. Musím pochválit i výborný soundtrack a tím nemyslím typické Disneyho zpívánky. Pokud jste v podobné pozici jako já, nebraňte se příliš Zvonilce, dá se to v pohodě přežit a hrozí, že se budete dokonce slušně bavit. // 70%(8.12.2012)

Druhé stretnutie s Disneyho Tinker Bell na DVD a znovu nadpriemerné, hlavne svojou jemnou a detailnou animáciou. Absolútne nenásilná rozprávočka s kopou lesných zvieratiek a pekným príbehom. Aj keď sa mi Zvonilka skôr zdá určená viac pre dievčenské publikum, raz ju zvládnu odsledovať aj mladší školáci, ale tí si už potom budú asi pýtať skôr niečo od Marvelov.(7.12.2009)

Z prvního dílu jsem až tak moc odvázaný nebyl, tento se mi ale líbil moc (asi zřejmě i tím, že už jsem přesně věděl, co od toho čekat). Barvičky jsou opravdu velmi atraktivní a všudypřítomná zvířátka jsou prudce roztomilá. Jedinou výhradu mám ke Zvonilce, která mi příjde na titulní hrdinku pohádky opravdu velmi nesympatická.(17.11.2010)

Zvonilce svěřili měsíční kámen, nejvzácnější a nejdůležitější šutr pro víly, a ona ho rozbila. Zvonilce pomáhal její kamarád, který jí ale svou starostlivostí začal lézt na nervy, tak se k němu zachovala jako pěkná blbka, svedla na něj všechny své problémy a vyhodila ho. Pak promarnila jedinou šanci na záchranu tím, že kouzelnému zrcátku svěřila jako své přání to, aby světluška už držel zobák (další kamarád, který se jí snažil pomoci). A víte co? Nic z toho nevadí, protože jako zázrakem světluška zase začal mlít, odhozený kamarád zahodil svou hrdost a přispěchal Zvonilce (opět) na pomoc a ta nakonec přišla na geniální nápad, jak z rozbitého šutru dostat ještě více kouzelné moci ... Poselství téhle pohádky je vlastně nádherné. Chovejte se jako hovada, ale obklopte se lidmi, kteří vám to vždycky nakonec odpustí. A doufejte, že jste v skrytu své shnilé duše génius (nebo máte alespoň dostatek důvtipu), takže se vám nakonec povede všechny své chyby "napravit".(25.11.2014)