Zvonilka a ztracený poklad

Tinker Bell and the Lost Treasure

Cililing a stratený poklad

Animovaný / Rodinný / Fantasy

USA, 2009, 76 min

Tento diel je jedna veľká výprava za kúzelným zrkadlom, kde Cililing spozná i nového kamaráta svetlušku "Blik". Dostane za úlohu zostrojiť žezlo na jesennú oslavu, na ktorú dostane aj doplnok mesačný kameň, ktorý má vsadiť na špičku žezla. Ale čo náhoda nechcela, rozbije sa jej na márne kúsočky. No ako vždy sa Cililing vynájde a žezlo i tak zostrojí, no s oveľa väčšou parádou. Určite si to nenechajte újsť a pozrite si aj túto časť, ktorá sa zapáči snáď každému :) 4*(10.2.2013)

Tohle bylo mnohem lepší než jednička. Trocha dobrodružství naší malé víly udělalo z tohoto filmu opravdovou podívanou nejen pro malá děvčátka, ale i pro malé kluky a taky i pro odrostlejší publikum. Záživnější a hlavně mnohem zábavnější (narozdíl od jedničky jsem se smál skoro pořád). Takže jednoznačně 100%. Docela bych bral i pokračování (teda pokud se ponese ve stejném duchu).(27.2.2010)

Dlhšie som váhala, či udelím tri alebo štyri hviezdičky, nakoniec som sa priklonila k tesným štyrom. Už to nie je tak absolútne čarovné ako v prvej časti, je to len...čarovné :) Vedľajšie postavy, ktoré sa nám predstavili v prvej časti, tu vidíme len tak by the way, bez vážnejšieho priestoru. Všetko sa točí okolo Zvonliky, Terínka a toho vysokonanervylezúceho Blika :) Začíname riešiť už také typické ľudské problémy - trampoty s priateľmi, lezenie si na nervy (ponorková choroba - áno, viem čo je to:), no stále je to svojím spôsobom čarovné, a už kúsok aj dobrodružné :) Veľmi sa mi páčia úvodné aj záverečné rýmy, a takisto sprievodné piesne - dúfam, že v takomto milom zvyku budeme pokračovať aj naďalej.(8.4.2019)

Oblíbený vzor dětských ložních souprav se hlásí podruhé a pro oko, jemuž jeho vyprávění není prioritně určeno (to jest oko odrostlé vílích příběhů) o proti prvnímu příběhu z předešlého roku rozhodně atraktivněji. Ztracený poklad totiž na rozdíl do úvodní Zvonilky, která byla jakýmsi představovacím večírkem, disponuje nosným příběhem nebo chcete-li jakýmsi dobrodružstvím, které ocení právě diváci sledující záchranu podzimní oslavy se svými ratolestmi.(5.3.2015)

Z prvního dílu jsem až tak moc odvázaný nebyl, tento se mi ale líbil moc (asi zřejmě i tím, že už jsem přesně věděl, co od toho čekat). Barvičky jsou opravdu velmi atraktivní a všudypřítomná zvířátka jsou prudce roztomilá. Jedinou výhradu mám ke Zvonilce, která mi příjde na titulní hrdinku pohádky opravdu velmi nesympatická.(17.11.2010)