Postav dom, zasaď strom

(pořad)

Magazín plný nápadov a inšpirácií. (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

"Postav dom, zasaď strom", televízny magazín pre záhradkárov, kutilov a domácich majstrov, ktorý pravideľne vysiela verejnoprávna STV za veľa nestojí. Celé to padá na dno hlavne vďaka dvojici neohrabaných moderátorov. Marcel Ochránek je ešte ako tak v pohode, ale v kombinácii s nemožnou Kristínou Farkašovou je to márna snaha. PhDr. Přemek Podlaha to je borec. Neprekonateľná legenda tohto žánru. Aj takí súrodenci Gondíkovci (Dalibor a Adéla) a ich "Rady ptáka loskutáka" sú v podstate celkom fajn. No Ochránek a Farkašová to je jasný odpad! ()

unclejack

Ja ani neviem - dlho som bol zvyknutý na Loskutáka a tak ked som narazil na RTVS na Postav dom, zasad strom bol som trochu sklamaný. Z moderátorov je určite najprirodzenejšia Farkašová, ale občas s Ochránkom vymýšľajú hlúposti a niektoré ich slovné výmeny vyslovene prekážajú. A čo sa týka nejakej profesionálnosti podávaných rád, to nedokážem až tak dobre posúdiť, ale mám taký - upozorňujem, že subjektívny - pocit, že u Loskutáka aj toto Nováci zvládli lepšie. ()

R4D0

Tradícia sa nezaprie ehm tradícia verejno-právnych televízii. Ale v čom spočíva význam tradície? Vyhadzovať peniaze s okna akým spôsobom? Točiť nezmyselné televízne "dristy". Myslím že obsahy ktoré sa v relácii nachádzajú sú tak primitívne a divné že by sa mali prestať zverejnovať teda ak vás zaujíma že zemiakové placky sa vyrábajú so zemiakov teda informácie na spôsob "Ryba pláva vo vode" myslím že reláciu pozerá len určitá skupina ľudí nezabúdame na šarmantnú dvojicu moderátorov slovíčko šarmantnú by som musel dať do veľkých úvodzoviek pochopiteľne ale pretože neskúsení moderátori to nie je nič pozitívne pre divákov ale myslím že Kika je len s čistej protekcie ale v každom prípade slabá jedna. ()

tron

Tradičný verejnoprávny televízny formát - o tom, že do keď vyprážate šniclu, máte dať do oleja trocha soli, aby vám neprskal po celej kuchyni (nepomáha to) a v ktorom týždni roka je najlepšie sadiť jablone, hušky a tuje - oživuje iba rozkošná dvojica moderátorov, ktorá súrodencov Gondíkových strčí do vrecka a ešte nimi trikrát zatočí a to Marcel Ochránek a podľa mňa obrovský talent slovenskej kinematografie, ryšavá Kristína Farkašová (dcéra Borisa Farkaša). ()

Marze

Nazev poradu je zrejme podle stejnojmenneho Jakubiskoveho filmu z roku 1979. Jeden dil tohoto poradu lze videt v archivu Slovenske televize. Myslel jsem ze narodem domacich kutilu jsme my. To co Cech vyrabi cely den si Slovak koupi za tri eura v Baumaxu. ()

• Natáčelo se v obcích Lubeník, Zádiel, Rudňany, Dobšiná, Strečno, Stratená a Popradě. (M.B)