Kojama Kazumi je sice chudý student, ale nechutně optimistický a naivní. Upřímně věří, že tu existují věci důležitější než peníze. Proto, i přes svou chudobu, přebírá dluhy ostatních a čelí všemožným výzvám, jak je splatit. (Zíza)

Tsuki

Tohle dorama jsem si vybrala z jediného důvodu - kvůli Ogurimu. Delší dobu jsem ho v ničem neviděla, tak jsem si náhodně vybrala Binbō Danshi. Seriál mi ale nakonec přinesl víc pozitivních překvapení. Sice se ani zdaleka nedá zařadit mezi japonské seriálové trháky, ale přestože je to seriál o dluzích, má příjemnou atmosféru a taky myšlenku. Ta si mě ve výsledku získala nejvíce, i když to chvíli trvalo. Po zhlédnutí počátečního dílu jsem si říkala, že je to hodně přehnané a že hlavní postava (Oguri) musí být vážně naprostý idiot. Dokonce mě jeho chování zpočátku iritovalo. A stejně tak mě iritovali i všichni ti jeho rádoby "kámoši". Pak se ale děj a chování hlavního protagonisty Koyamy trošku ustálilo, a já si celý seriál začala více užívat. Myšlenka jednoduchého "bytí" a štěstí mě zkrátka dostala. Je to možná nesmyslné, protože kdyby skutečně existoval člověk jako Koyama, tak by neměl takové štěstí, že by mu všechno ve výsledku tak krásně vyšlo, ale líbil se mi ten "přístup k životu", který je v seriálu zobrazen. Dále pro mě bylo příjemným překvapením, že se ve vedlejší roli objevil Miura Haruma, což jsem nečekala (dopředu jsem se nedívala na další herecké obsazení). A nakonec pro mě byl tak trochu překvapením samotný Oguri, kterého jsem až do teď viděla v rolích cool týpků (viz Hana Yori Dango nebo Hanazakari no Kimitachi he), ale tady je přesným opakem - trochu trapným a přihlouplým studentem vysoké školy, který se do všeho vrhá s vervou a úsměvem. Takže vidět ho v tak odlišné roli pro mě bylo určitě plus. Když to všechno sečtu, nezbývá mi než hodnotit nadprůměrně. ~(3,7)~ ()