Ip Man 2

Ip Man 2: Majstrovo víťazstvo

Ip Man 2: Legend of the Grandmaster

Akční / Životopisný / Historický

Hong Kong / Čína, 2010, 108 min

Rocky! Rocky! Rocky! teda vlastně Yip Man Yip Man Yip Man!!! Ne jen kvůli západnímu boxu, ale hlavně kvůli tomu, čím si Pan Ip musel projít, mi připomíná druhý Yip Man trochu Rockyho. I oba charaktery hlavních hrdinů jsou podobné. Dobráci od kosti, co jim život hází klacky a soupeře před ruce a nohy. A oba si vás získají a postaví při závěrečném souboji ze židle. Slabší jedinci upustí slzu a skákajíc budou oslavovat vítěze. Děkuji za krásný emoční zážitek pane Ipe. Sice bez slz, ale fandil jsem kurevsky. 90 procent. Doporučuji neodsoudit po prvních 30ti minutách. Kde kdo by tu chybu mohl udělat.(27.7.2015)

Stále to nejlepší Wing Chun kung-fu v podání důstojného mistra Yipa. Yipova smršť úderů mě nikdy neomrzí. Tentokrát je zde ústředním nepřítelem Číny západní civilizace a dojde k přesunutí do boxerského ringu. Opět jde o vynikající odpočinkový film s přiměřenou dávkou nadsázky, pohádkovitosti a humoru. Toho humoru však od minulého dílu ubylo a boxerský ring nebyl tolik zajímavý jako souboje v prvním díle. jedničce jsem dal 5 hvězd tady je to o jednu méně. P.S. Mistr Ji (Siu-Wong Fan) je mi ještě sympatičtější než mistr Yip.(1.12.2011)

Dvojka nepřekonává vysoko nastavenou laťku prvního dílu, ale obstojně ji udržuje. Film opět není směsicí nezáživných a neoriginálních mlátiček, ale plný rozmanitých bojů. Tentokrát velkého a zlého japonce, který šikanoval mírumilové číňany pomocí karate, vystřídal velký, svalnatý a namyšlený boxer z Evropy. Čínský komunistický lid musí v souladu s propagandou nejen fyzicky, ale také i morálně zvítězit...(17.5.2010)

Za tónů fantastické hudby Kenji Kawaie se rozjíždí pokračování velkého příběhu velikého mistra Wing Chunu, mistra Ipa. Od samého začátku do úplného konce můžeme sledovat dechberoucí souboje, v nichž nejen Donnie Yen předvádí neskutečné výkony. První díl měl kromě akce také více dramatickou a historickou rovinu, což není tak úplně případ dvojky. Stále se sice čerpá ze života tohoto pozoruhodného mistra, ovšem snímek těží prakticky výhradně ze soubojů a nějaké extra dramatické a působivé zvraty jako v jedničce tu nejsou. Konfrontace čínských bojových umění se západním boxem byla zajímavá, ale její pojetí se mi až tak moc nepozdávalo. Závěrečná scéna pobavila a tak trochu vnukla myšlenku na další pokračování. Doslov už jen dotvořil parádní tečku za tímto zdařilým filmem. Dávám 4*, abych trochu odlišil první a druhý díl, který je podle mého trošku slabší.(17.10.2011)

Dvojice Yip + Yen to opět dokázali a opět překvapili, tak jako u prvního dílu. Krásně a nenásilně navázali na svou práci, kterou započali a druhým dílem jejich úsilí vyvrcholilo naplno. Tentokrát Yipmanův nepřítel není Japonsko, ale Velká Británie a jejich západní box. Pěstní souboje jsou opravdu vrcholem, toho, co můžeme v současnosti na plátně shlédnout, hlavně teda poslední souboj na stole. Smíchy jsem se válel díky tomu spestření na konci, které nám obstarala vsuvka žáka Bruce Leeho. Opět výborný bojový film, který se zařadil mezi mé nejoblíbenější. První i druhý díl jsou u mě úplně top filmy s bojovou tématikou a Donnie Yen se u mě zapsal jako nesmrtelný za stvárnění jeho životní role.(16.6.2010)

• - Veškeré dramatické scény herce Sammo Hunga byly z důvodů podstoupeného operačního zákroku srdce odtočeny jako první, načež scény bojové až na závěr. Všechny akční scény i přes svůj zralý věk odtočil na vlastní pěst, což vedlo k několika poraněním. Jedním takovým byl i ostrý úder do obličeje od Darrena Shahlavio. Ten Hungovi způsobil tržnou ránu, která, ačkoliv si později vyžádala několik stehů, nedokázala herce přimět k odchodu do nemocnice, dokud danou scénu kompletně nedotočí. To mu zabralo několik hodin. Ve svém pozdějším prohlášení uvedl, že svými zraněními nechtěl pozdržet natáčení. V prohlášení bezprostředně po dotočení filmu herec uvedl svoji nespokojenost s provedením bojových scén svoji postavy zdůvodněnou jeho srdeční slabostí. (Conspi)

• - Choreografiu bojových scén vytvárali Sammo Hung Kam-Bo a Allen Lan Hai-Han. (Michal123)

• - Herec Huang Xiaoming se na svoji roli studenta Wonga Leunga připravoval svérázným způsobem, když svůj hotelový apartmán změnil v tělocvičnu, kde na přistavěných dřevěných figurínách procvičoval bojové umění Jung-čchun. (Conspi)