Predátoři

Predátori

Predators

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

Rozzuřený Pianista pod taktovkou ugrofinského Revizora rozehrávají Chopinovu sonátu "demol", kterou ovšem kompletně vykradli z Brahmse a to včetně nejslavnějších partů! Panu Brodymu se celý film podlamují jeho rachitické ručičky pod tíhou emšestnáctky a vypadá, že se na roli připravoval spíš v osvětimském wellnesu než v posilovně. Nešťastný casting podtrhují i ostatní "asociální" členové komanda, které místy připomíná homoguerrilu tanečníků samby na útěku před nespokojeným publikem De Janeirského karnevalu. Nezbývá tedy, než nostalgicky zamáčknout slzu a zavzpomínat na staré dobré časy, kdy ty ohyzdné matkojeby ještě proháněl kalifornský guvernér v čele týpku tak hustých, že by jste jim dceru na doprovod z tanečních určitě nesvěřili.(27.9.2010)

,,Kdo by něco takového udělal?“ ,,Ať je to kdokoliv, sbírá si trofeje.“ ,,V mojí kultuře má bojovník s nejvíce trofejemi.. největší respekt!“..... Nebude to jen o tom zjistit, kdo že je vlastně vyhodil z letadla….. Nečekejte žádný zázrak. Predátoři nejsou ani řežba ani nervydrásající podívaná, ale solidní, jednoduchý, vyvražďovací příběh, který zapadá do ,,B“ kategorie a spoléhá na generaci těch (nás), kteří obdivovali původní film. Což mi připadá fér. Je super, že je ignorováno vše ostatní, co nějak s Predátory souvisí. A třeba my, fandové prvního filmu pomůžeme a ten další bude mít rozpočet třeba trojnásobnej. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem botanik a toužím vidět Archaefructus liaoningensis. 2.) Chci vidět umřít D.Treja. 3.) Chci zase slyšet TENHLE song. 4.) Souhlasím s myšlenkou ,,Vidět Predátory a zemřít!“ PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(23.7.2010)

Z jedničky si to vzalo vše (ale opravdu skoro vše) dobré a funguje to. Líp to asi dopadnout nemohlo a Adrien Brody ukázal, že má i na akčního hrdinu. Nimród Antal pod Rodriguezovým vedením prostě jen zrecykloval osvědčené postupy z jedničky a já jsem rád, protože mě na to fakt bavilo koukat. Jenže John McTiernan to tenkrát všechno vymyslel a tomu já říkám režijní mistrovství.(22.7.2010)

Ľahko zabudnuteľné béčko na jedno použitie. Málo hlášok, málo krvi, málo nostalgických narážok a hlavne málo bad-ass feelingu (Brodymu som to neveril ani náhodou). Keby tam nabehol Riddick, urobil by z nich všetkých (koristi, lovcov i "psov") za 10 minút tatarák. Nie je to vyložene nuda, ale hodinu po filme si nespomeniem na jedinú naozaj cool scénu.(8.7.2010)

Spíš průměr, hlavně kvůli scénáři. Použít zápletku a la Kostka, abych dostal do džungle pestrou směsku vojáků, to je pokročilá scénáristická zoufalost. Naštěstí Nimród Antal si s tím dokázal poradit tak, že to jde v pohodě přežít.(13.7.2010)

• - Herec Louis Ozawa Changchien za sebe nenechal zaskakovat kaskadéry. I přes jejich vysoké kvality se prý pohybovali příliš ve stylu „kung-fu“ a Louis Ozawa Changchien nechtěl, aby jeho styl boje („kendó“) byl ve filmu narušen. (Struhy)

• - Adrian Brody (Royce) nabral přibližně 11 kilogramů svalové hmoty, aby jeho tělo získalo vzhled akčního hrdiny. (wirok)

• - Spoiler: V traileri sa vyskytla scéna, v ktorej na Adriena Brodyho mieri 15 predátorov 3 známe svetielka z plazmovej zbrane, pričom vo filme sa táto scéna nenachádza. A ani nemôže, kedže podľa dejovej línie boli v celom filme predátori len štyria, z toho jeden nemal žiadne vybavenie... (krt7236826)