Predátoři

Predátori

Predators

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

Nenakoplo mě to do koulí, ale jo, spokojenost. Omezím se tu jen na ten problém - druhá půlka je slabší než ta první, Brody je lepší než bych čekal, ale jako hlavní drsňák pořád ne úplně přesvědčivý, nejlepší člen skupiny zhebne moc brzo, a hlášky jsou, ale moc nepobaví. Nicméně jinak je to hezký predátoří návrat ke kvalitě, u kterého se člověk nemusí plácat po čele. Léto 2010 patří old school akčnímu filmu a tohle byl pro mě dobrý otvírák. Džungle, zbraně, lidolov. 7,5/10.(8.7.2010)

Je to možná trochu nefér slovo, které teď použiju, ale bohužel, vhodnější mě nenapadá… ZKLAMANÍ! Když jsem se totiž poprvé dozvěděl, že se budou točit Predátoři, byl jsem trochu v rozpacích (poslední film, který měl v názvu Predátora, mě totiž hodně naštval a zklamal) a tak nějak jsem doufal, že tohle konečně bude to pravé. A poté přišly parádní trailery a já věřil, že tentokrát prostě nemůžu být zklamaný… A teď, asi dvě hodiny poté, co jsem film zhlédnul, si už nemůžu vzpomenout na žádnou lepší hlášku, na žádný vydařený souboj (teda, ten "trochu" nelogický se samurajskými meči mám v paměti furt). A ne, nejsem ovlivněn prvním Predátorem protože toho jsem všehovšudy viděl jen jednou, ale doteď si pamatuju, jakou to mělo atmosféru, pamatuju si na charismatického Arnieho… a tady budu vzpomínat jen na to, že jsem to viděl a na skvělou Alici Braga, SPOILERY!!! rychle odrovnaného a naprosto nevyužitého Dannyho Treja, docela působivého, leč od první chvíle naprosto čitelného Tophera a Maher… ne, to jméno ani nenapíšu, prostě Aliho, který vypadal jako sympaťák, ale taky to schytal mezi prvními. :-) Laurencův asi 10 minutový výstup potěšil, ale taky se mohl na plátně zdržet trochu déle. KONEC SPOILERŮ!!! Naopak mě (nepříjemně) překvapil Brody - nemastný, neslaný, rádoby drsňák… a to jej jako herce mám fakt rád… Sorry, Adriene, ale tyhle role nejsou pro tebe. Antal to vcelku zvládl, atmosféru uměl navodit solidní, ale akce byla taková, jako celý film… nijaká a krátká. Takže, když se mě někdo tak po půl roce zeptá, co říkám na film Predators, řeknu mu zřejmě, že to je opravdu průměrný film, který měl na mnohem víc. 60 %.(30.9.2010)

Kdo jiný by měl točit Rodriguezovo vysněné pokračování předchozích dvou Predátorů (tragické profanace AvP nemohu počítat), než režisér s křestním jménem Nimród.. Přiznávám, těšil jsem se moc, nyní však docela zklamán musím konstatovat:„Antale, Roberte, you ugly motherfuckers!“ Postupně umírající atmosféra, přiblblé hlášky, nucený humor, Fishburne dávající si už desátou sezónu pravidelně na snídani hromadu koblih z planetárního Donut Landu a vrcholem budiž odbytý finální souboj žoldáckého pianisty a vesmírného lovce (cha, že prý údajně vyššího levelu!) ve stylu Posledního mohykána (Spoiler: Broďák Čingačgúk, Predoš Magua). Zřejmě se v průběhu filmu zapomněli autoři zmínit o tom, že se jedná o revír pro nevidomé, neslyšící a intelektu prosté Predátory a já se musím přiřadit k zástupu těch, kteří si myslí, že by si Dutch kvůli nim ani neobtěžoval vyndat z huby doutník. Nicméně abych jenom nekštil síru, oprášení fenomenální Silvestriho hudby byl nápad skvělý, pomrkávající odkazy také (song u závěrečných titulků, příprava Hanza k souboji ve stylu Billyho z jedničky), ale to všechno bylo jen kopírování originálu, takže nakonec musím dát Antalovu filmu největší kredit za připomenutí toho, jak výjimečný McTiernanův snímek z roku 1987(!) vlastně je. Apropo, hned druhý den jsem se podíval do skříně s DVD a řekl si, že je čas vyndat nedostižnou..(19.7.2010)

Ač mi mé druhé já klepe na hlavu, nemůžu jinak, než být zase ta hodná. Film mě z jedné části iritoval, z druhé nudil ale z té nejdůležitější dokonce i bavil. A abych řekla pravdu, já jsem od toho nic nečekala. Boj predátor vs. Arnold nic nepřekoná, takže jsem jen počítala, že se občas objeví nějaký ten predátor, který usekne či ustřelí hlavu, vytrhne páteř, zařve si a zase zmizí, lidské osazenstvo bude za debily a závěrečný boj bude respektovat moji milovanou klasiku. Z velké části se mé očekávání naplnilo, ale plno drsných keců od pána s anorexií a s nosem jako Pinocchio a od dámy, která z nepochopitelných důvodů měla pořád mokré vlasy, zastínili to, co na predátorech zbožňuji, zabíjení :o) To že film postrádá nějakou logiku, budiž.. ale predátoři se tak přeci nejmenují pro nic za nic… Stará či nová generace, pořád se budou pyšnit tím, čím jsou,… na to jste ale bohužel pane Antale zapomněl.. škoda.. Pro mě ucházející průměr…(15.7.2010)

• Malarkey

Nejslabší predátoři v dějinách filmu si pohrávali s nejhoršími vojáky pod sluncem. Adrien Brody kvůli tomuhle filmu nabral asi 15 kilo svalové hmoty a stejně vypadá jak tyčka. Goggins pro změnu ve filmech všeobecně hraje buziky a tady má předvádět absolutní výkon hodný SAS. Nedokázal to ani jeden. Vypadá to trapně a ještě horší je ten Číňan, co se tam s mečem pere s jedním predátorem. Nevím, jestli tady ti predátoři byli unavení amatérismem těch magorů nebo to byli nejslabší z nejslabších. Oboje ale způsobilo, že i jinak dobré nápady ve filmu byly navždy pohřbeny vším ostatním.(3.10.2016)

• Alice Braga

• - Milo Ventimiglia, Freddy Rodríguez a Josh Brolin byli zvažováni do role Royce, která byla nakonec přidělena Adrienu Brodymu. (CrypzzXD)

• - Ve scéně v čase 0:30:24 si Royce (Adrien Brody) přebijí zbraň a dá si do ní 8 nábojů, ale v čase 0:40:13, když střílí, vystřelí vícekrát bez přebití. (dc125)

• - Adrian Brody (Royce) nabral přibližně 11 kilogramů svalové hmoty, aby jeho tělo získalo vzhled akčního hrdiny. (wirok)