poster

Predátoři

 • USA

  Predators

 • Slovensko

  Predátori

 • Velká Británie

  Predators

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  ***

  Kde je hranice mezi poctou a kopií? "Predátoři" stojí v lepším případě přesně na hraně uvedených dvou netvůrčích principů. Co zůstane, když se z filmu odstraní všechny inspirace či pocty původnímu "Predátorovi"? V zásadě nic kromě sekvencí s Laurencem Fishburnem a Topherem Gracem. Pouze ty totiž ze snímku dělají něco jiného než vágní připomínku ikonického osmdesátkového fláku. "Predátoři" tak vlastně představují jednu z prvních vlaštovek trendu, který se výrazně rozvíjí poslední dva roky, tedy oslovování divácké nostalgie. Kino se stejně jako televize stává médiem věčného návratu, kde diváci chtějí stále to samé. Alespoň, že "Predátoři" oblékli do starého hávu mladé herce (navíc dobré) a ne starce jako geronto-truc projekt "Postradatelní".(25.7.2012)

 • choze
  ***

  Fandovský film úspěšně tůrovaný směrem ke kinobéčku, který narozdíl od obou AVPéček neurazí, ale z eRka za 40 mega se podle mě dala vykřesat podstatně monumentálnější zabijatika, odpouštějící si pro začátek z dálky průhledné zvraty a digitální příšery a výbuchy. Atmosféru zahušťuje Antal zdatně, nicméně jakmile se podvyživený tým v čele s totálním miscastem Brodym doprodírá džunglí a začne akce, vyšumí to rychleji a agresivněji než tableta Celaskonu. Hudba naštěstí dělá svoje a minimálně u Trejova předčasného odchodu ze scény člověka příjemně zamrazí. Alice Braga výborná.(19.7.2010)

 • tron
  ***

  „Možno ide o výkupné. My v Tijuane to robíme často.“ Som fanúšik jednotky a situáciu okolo Predátorov som až nezdravo pozorne sledoval od leta 2009, kedy padla na Havaji prvá klapka. Detailne som študoval aj najrozmazanejšie fotky z nakrúcania a špekuloval, aký význam budú mať v hotovom filme. Takisto som držal palce Brodymu – dvojmetroví svalnatí vojaci sú vo filmoch, ale v skutočnosti uprednostňujem skôr šľachovité a teda realistickejšie typy. Skrátka, Predátori boli mojím najočakávanejším filmom roka. Výsledok? Skôr palec hore, ako dole. Povedzme 70%. Ale po výbornej prvej polke sa nemôžem ubrániť nemalému sklamaniu v podobe druhej (otrasná postava Laurencea Fishburnea, nemastné neslané finále - až na pôsobivý posledný záber na oblohu). Takisto vizuálna stránka občas šliape vedľa - viď. extra nevydarená CGI scéna so "psami", nevraviac o výprave, ktorá je občas skvelá a reálna, no občas až príliš štúdiová. Potešia kvalitné a riadne drsné postavy (stvárnené typovo perfektne zvolenými hercami a to vrátane Tophera Gracea, ktorý na konci "milo" prekvapí), drobná nadväznosť na predchádzajúce diely a cením si, že Nimród s Rodriguezom stavili radšej na atmosféru, než vytrhnuté chrbtice (ale sú aj tie): ako u McTiernana, ani teraz Predátora poriadne neuvidíme a krik umierajúcich sa desivo halí do dusnej džungle. Ale ako vravím, s pribúdajúcimi minútami sa dostavujú ako mínusy, tak čudné tvorčie rozhodnutia (nemalá časť deja sa odohráva v noci, takže klasicky nie je nič vidieť). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/agresivne-ufo/338-predatori-60-(26.7.2010)

 • flanker.27
  **

  Zkratkovitý až hanba, se scénama sice vykradenejma z jedničky, ale naházenejma do filmu hala bala do počtu, s rutinní akcí a dost amatérskejma hlavníma rekvizitama. Co si namlouvat, film s takovym názvem by měla bejt sonáta pro vesmírné lovce, který tu jsou nakonec, ač v zastoupení čtyř exemplářů, podstatně míň než v původním filmu a prostě nepůsobí jako nezastavitelná monstra, kterými by měli být. Lidská squadra azzura přitom s výjimkou Taktarova a překvapivě Brodyho vypadá, že by si je všechny dal kterýkoliv člen Arnoldova týmu k snídani i botama. Naprosto rutinní záležitost s minimálním vlastním přínosem. Je to sice jasná fandovská záležitost, jenže i fandovskej film AvP: Redemption natočenej za 500 dolarů má lepší atmosféru. Takže pozitivum nakonec je jen to, že je to lepší než oba studiový AvP.(15.1.2011)

 • Malarkey
  **

  Nejslabší predátoři v dějinách filmu si pohrávali s nejhoršími vojáky pod sluncem. Adrien Brody kvůli tomuhle filmu nabral asi 15 kilo svalové hmoty a stejně vypadá jak tyčka. Goggins pro změnu ve filmech všeobecně hraje buziky a tady má předvádět absolutní výkon hodný SAS. Nedokázal to ani jeden. Vypadá to trapně a ještě horší je ten Číňan, co se tam s mečem pere s jedním predátorem. Nevím, jestli tady ti predátoři byli unavení amatérismem těch magorů nebo to byli nejslabší z nejslabších. Oboje ale způsobilo, že i jinak dobré nápady ve filmu byly navždy pohřbeny vším ostatním.(3.10.2016)

 • Adrien Brody

 • - Natáčení trvalo 3 měsíce (3 týdny na Hawaii a zbytek v Texasu). (Struhy)

 • - Když se na konci Royce (Adrien Brody) při souboji s predátorem pomaže blátem, ve stylu Arnolda z původního filmu, neměl by být v infračerveném spektru predátora vidět. Tady ho ovšem predátor bez problémů vidí. (Guilemot)

 • - Slovy "Není lovu, jako je lov na lidi. A ti, kteří dlouho loví ozbrojené muže s nadšením, už nikdy po něčem jiném nezatouží," citoval Royce (Adrien Brody) při debatě s Isabellou (Alice Braga) Hemingwaye, který kdysi tento citát řekl nejúspěšnějšímu ostřelovači ve vietnamském konfliktu C.N. Hatchcockovi, jenž mu dal za pravdu. (Eratashi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace