Rodinná prokletí

Bloodworth

Provinces of Night

Drama / Romantický

USA, 2010, 105 min (Director's cut: 91 min)

• Mia...

zvláštní .. nevím, co říct. Nevím, co si o tom myslet. Asi se mi zdá, že se režisér snažil o velmi silný příběh, který se mu vážně nezdařil. Ale to také není přesné, ono to bylo velice zajímavé. Je pravda, že to zajímavé bylo asi jen proto, že jsem celou dobu přemýšlela, jestli to hodlám vůbec dokoukat do konce. Vážně nevím, příliš rozporuplný názor na to mám ..(21.7.2011)

Těžké rozhodování u takového filmu. Příběh nijaký a fádní. Ony problémy v rodině, a případná možná ne-úplně šťastná láska, a do toho rádoby pokání pro starce, který se vrací po letech zpět po té, co opustil svou rodinu, jejíž důvody přece vůbec nemusíme znát, jsou v tomto případě i dost uhozené. Za dobrou country muziku hvězda na víc. 4/10(4.1.2014)

Zájímavý námět, který ale není plně využitý. Geny Bloodworthových kluků jsou jakési zkažené, všichni stále opakují tytéž chyby. Film kolísá mezi romancí a rodinným dramatem. Ani jedna linka však úplně nefunguje. Na romaci je tam málo romantiky, na drama málo ehm dramatu...Hezky se na to kouká, ale to je tak vše. Neslané, nemastné, zkrátka dietní romantické drama.(24.5.2012)

Život není jednoduchý , když má člověk takovou vypečenou rodinku, jako náš hrdina. Každej kostlivce ve skříni, chlast, drogy, levobočci a já nevím co ještě. K tomu tvrdá palice, neohebná povaha, těžko hledat cestu. Film velmi pomalu vypráví a odkrývá minulost jedné rodiny. Nic jiného se k tomu nedá asi říct. Je to jen o pocitu. Buď ho divák nasaje anebo ne. 60%(30.7.2011)

Audiovizuální orgasmus, to je asi tak pojem, který charakterizuje tenhle film :-) Krásné záběry obyčejné Ameriky, příjemná hudba (závěrečné "country" titulky jsem si poslechl do konce se zavřenýma očima) a solidní herecké výkony, Reece Thompson a Hilary Duff opravdu zaváleli. Jinak co se týče obsahu a děje, bohužel žádná sláva...(18.10.2012)

• - Původní název měl být Provinces of Night. (maluti)

• - Film byl natočen na motivy stejnomeného románu Williama Gaye (maluti)