Reklama

Reklama

II. světová válka: Za zavřenými dveřmi

(seriál)
  • Velká Británie World War Two - Behind Closed Doors
všechny plakáty

Epizody(6)

Obsahy(1)

Poprvé v dějinách kinematografie přichází série, která vypráví pravdivý příběh Stalinova spojenectví nejprve s nacisty, poté s Churchillem a Rooseveltem, jeho značný dopad na průběh 2. světové války a později na osud celé poválečné Evropy. Strhující kombinace vysoké politiky a dramatických životních údělů jednotlivých protagonistů! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Nadarmo se neříká, že historie je prodejná děvka. V různých dobách a v různých zemích je vykládána tak, jak se to právě hodí a nosí, fakta jsou překrucována, zatajována či říkána tak, že vznikají lži. Neříkám, že je tomu tak i v případě tohoto dokumentu, jehož kvality jsou nesporné, avšak jako rezervu si ponechávám onu pátou hvězdičku, neboť u jiného počinu bychom zas mohli slyšet něco trochu jiného. Druhá světová válka za zavřenými dveřmi je zdařilý dokument, který se věnuje období od 30. let až po události po konci války v Evropě. Velkou cenu mají autentické záběry a výpovědi lidí, jichž se válka dotkla. Hrané pasáže nestojí za bližší komentář, neboť jsou typické pro tento typ dokumentů. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Na dokument docela výpravné a dobrými herci obsazené rekonstrukce. Zaměření na intrikaření, lhaní a vochcávky mezi spojenci jsem uvítal. Kromě nevyvážené glorifikace hrdého, ale všemi zrazovaného Polska, polského odboje, polských vojáků ve službách spojenců, víceméně nestranné a snad i objektivní. Hold polský dokument. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ unikátny dokument požívajúci aj zákulisné archívne diskusie. Výborný pohľad na Stalina, jeho postoj k vojne a v podstate porovnanie s Hitlerom, ktorý bol vo vykonaných zverstvách zhruba na jeho úrovni. Herec, ktorý zahral Stalina nebol 100%, tie rysy neboli celkom vhodne vybrané. V každom prípade je to vynikajúco spracovaný dokument obohatený o priame svedectvá účastníkov. Najhodnotnejšie sú debaty veľkej trojky Churchilla, Roosevelta a Stalina s odkrytím aj skrytých pohnútok a potom zobrazenie osudu Poľska, to boli pasáže, ktoré divákmi aj pohnú. Na tom si spoluautori- Poliaci- dali záležať. Označiť dokument za propagandu môže len zaslepený militantný komunista, ktorý sa proste narodil v nesprávnej dobe. Prirodzene sa v tomto seriáli sústredia na sovietske zverstvá a nie nacistické, pretože je to dokument o Stalinovi a ZSSR. Užívateľ Crejdl by si preto mal pozrieť aj desiatky iných dokumentov, kde analyzujú nacizmus a o Stalinovi tam často nie je ani zmienka. Spájaš nespojiteľné. Predsa nebudem kritizovať napríklad film Statočné srdce, pretože tam neukázali Marca Pola, ktorý bol v tom čase v Číne... ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Geniální, podrobné, poučné i děsivé. Druhá světová válka viděna tak, jak jí viděli ti nejvyšší. Veškerá tajná politika té doby je zde jako na dlani. Každý díl se zaobírá jinou etapou hlavně Stalinovým a Socialistickým pohledem. Zjistíte tak, že Stalin byl ve všech ohledech mnohem horší, než samotný Hitler. Alexej Petrenko, který se této role zhostil má se Stalinem již bohaté zkušenosti (minimálně ze tří filmů). Autoři tohoto hraného dokumentu si nemohli vybrat nikoho lepšího. Tak jak tento herec poprvé zahrál Stalina v Baltazarově hostině, tak stejně a ještě mnohem děsivěji působí zde. Jinak, než plný počet dát nemůžu. Povinnost pro každého fanouška moderní historie. 95% ()

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Geniální dokumentární rekonstrukce. Zjistil jsem spoustu nových faktů. Velká část filmu se navíc zabývá Katyní, což je vzhledem k opomíjenosti této tragédie velký přínos. Jedinou věc, kterou bych si dovolil vytknout, je (především v posledním díle) neustálé opakování a znovupřipomínání již ukázaných událostí, což dokument velmi brzdí. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama