Guangdong hao han

• Tchaj-wan 廣東好漢 (více)
všechny plakáty

Neznámi muži vedú neustále útoky voči Luk Ho Yinovi, ktorý netuší, prečo a kto ho chce zabiť. Každého bojovníka, ktorého zabije, sa pred smrťou opýta, kto ho poslal, no všetci mu odvetia iba: "Wan". Luk, vyčerpaný z bojov, sa zrúti. Ležiaceho v tráve ho nájdu deti poľnohospodára Hoia, ktorý je síce hrubý, ale dobrosrdečný a cnostný pestovateľ ryže. Obec terorizuje nemilosrdný banský magnát, ktorý dúfa, že obyvatelia sa vzdajú svojich pozemkov a odsťahujú sa, aby tam mohol zahájiť svoje ťažobné aktivity. Keď väčšina odmieta svoje domovy predať, magnát posiela do dediny gangstrov, aby ľudí "presvedčili". Podarí sa Lukovi zvrátiť nelichotivý vývoj situácie? (SWAT17)

Modiwish

Joseph Kuo si asi nedal tu práci, vysvětlit odkud, kdo a proč přichází, prostě od první minuty se začali naší bambusáci mlátit, teprve až v polovině filmu se začalo všechno vysvětlovat, což je celkem velké minus, neb leckdo by to vzdal. Jinak děj mi přišel úděsně tuctový a nezábavný a jenom sílou vůle, se zaťatými zuby jsem vydržel a čekala mě příjemná odměna v podobě dvacetiminutové řezby. I když choreografie za moc nestála čpělo z ní tolik energie a emocí, že jsem si plnými doušky užil každou ránu na solar. Film se drží dějově i provedením na dvou-hvězdičkové hladině, ale poslední fight mě nutí jednu hvězdičku přidat. ()

• Akční režii měl na starost Huang Fei-Long. (Epistemolog)