Soul Power

(festivalový název)
  • USA Soul Power

Hudba je taky zápas! Tak by mohlo znít motto afrického festivalu v hlavním městě Zairu – Kinshase. U příležitosti utkání boxerských legend Muhammada Aliho a George Foremana spojili své síly i největší hvězdy afroamerického funku – James Brown, BB King a Celia Cruz – a odehráli roku 1974 tři večerní koncerty. V euforickém nadšení místního publika se festival stal formou protestu proti Mobutově despotické vládě a jednou z nejpřevratnějších hudebních událostí 20. století. Materiál z roku 1974 ležel nedotčen desítky let a teprve tým režiséra Levy-Hinteho z něj stvořil elektrizující a výbušnou montáž obrazu a zvuku. "Jsem černý a jsem hrdý!" zpívá James Brown před odchodem ze scény. (Visions of Light)

Sir Ludvig

Hudobny dokument o jednom neopakovatelnom festivale na uzemi Afriky, v ktotom vystupuju tie najvacsie soul/funk/r&b/blues hviezdy. Film vznikol z materialov nakutenych v roku 1974 (neobsahuje ziadny "novy" material) a zaujme najme svojou atmosferou. Snimku dominuju filozofujuci Muhammad Ali a neznicitelny James Brown! ()