poster

Zlatí chlapci

 • USA

  The Golden Boys

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mr.bredok
  ***

  Film ničím neurazí, má jakýsi příběh a slušné obsazení. Bohužel je ale pravdou, že ani ničím příliš nezaujme. Staří páni hrají ve volném tempu a k většímu výkonu je nepobízí ani vágní scénář. Na druhou stranu je tam pár milých průpovídek a jakési ponaučení pro staré vlky samotáře: Do chomoutu můžeš spadnout vždy nebo Oženit se stačí dva dny před smrtí atd....(20.5.2009)

 • JaguarN
  **

  Hodně televizní, lehce úsměvné. Spád příběhu plně koresponduje se stářím hlavních představitelů. Pozoruhodná je prakticky absolutní absence jakýchkoli dramatických momentů - ty dva až tři náznaky opravdu nestojí za řeč. Viděl bych to jako vhodný film na nedělní podvečer pro mojí babičku. :-) Zlákala mě tady ta první vysoká hodnocení, ale čtyři nebo dokonce pět hvězdiček? To tedy nevím, nevím, na jaký film jste to koukali, milí přátele... :-) U mě 50%.(17.5.2009)

 • Fittan
  ****

  Jsem poměrně překvapen poměrně příkrým hodnocením v komentářích k filmu. Mě tento film nejen že zaujal velmi příjemným hereckým výkonem Davida Carradina, který svou roli uchopil naprosto v duchu doby ve které je děj umístěn. Kdy vše bylo pomalejší, jezdilo se povozy a nejmodernější vynález byl telegraf. Lidé obecně více přemýšleli nad svými slovy a vše bylo vláčné a táhlé jako med. Humor ve filmu nepochází z převážně násilných sketchů a nezní jako sprostý ryk hospody, ale je laskavý, srdečný a ze života. Pravda je, že na takový film musí člověk mít už nějaký nadhled a nejspíš i něco odžito, aby jej vůbec skutečně pochopil. Puberťákovi bych jej jistě nedoporučil. Film je navíc moc pěkně podbarven velmi zdařilou dobovou melodií která mi zní ještě pořád v uších. Skutečné pohlazení po duši.(12.12.2012)

 • Campbell
  **

  Durning, Carradine, Dern, Torn, savage a přece jenom i Hemingwayová v jednom filmu? To nemůže dopadnout zas tak špatně. Ale bohužel tenhle film je tak strašně ukecanej že prostě jinak dopadnout snad ani nemohl, i když Torn a Carradine jsou frajeři tak film samy nedokážou prostě vytáhnout ze dna průměru. Hemingwayvá rozhodně není sexy, ale připadá v každém filmu jako sympaťačka, tady tomu není jinak. On vlastně ten film vypadá hezky a všechno je krásně barevné a příjemné, ale tolik keců v jednom filmu? A proč proboha tolik klišé? Nejsem naštván že jsem film viděl ale bohužel jsem i zklamán, čekal jsem víc.(9.12.2010)

 • freddy
  ***

  Když spolu žijí pohromadě tři chlapi důchodového věku, kteří nemají v povaze být čistotní a kteří se neumějí pořádně starat o domácnost, tak se není čemu divit, že jim časem ten nepořádek začne vadit. A aby se nepořádku zbavili, tak se rozhodnou, že jeden z nich se ožení a budou mít rázem hospodyni, která navíc bude poklízet a vařit zadarmo. Tuto komedii bych na základě jejího námětu označil za velice netypickou, ale o to více originální, protože tento příběh sliboval být opravdu zajímavým zážitkem, a o to smutnější je potom zjištění, že ten nápad sice funguje, ale celý film je jaksi nevýrazný a dá se říci přímo monotónní. Zkrátka jsem neměl pocit, že by se v tom filmu něco dělo a že by se děj hýbal dopředu, čímž u mě vznikal pocit nudy a přiznám se, že jsem dokonce počítal čas abych věděl, za jak dlouho film skončí. Takže to, co ze začátku vypadalo na zajímavý filmový zážitek se nakonec stalo nevyužitým potencionálem, což určitě zamrzí. Těžko říci, jestli mé celkové pocity pramení z nevýrazného herectví, ale asi právě zde je nutné hledat onu příčinu. A přitom mám pocit, že se všichni zúčastnění snažili, ale bohužel to asi nestačilo. Takže z celkového pohledu se jedná o průměrnou komedii, která nevyužila svůj potenciál skrývající se v zajímavém námětu, a já za sebe tedy tomuto průměrnému filmu duěluji tři hvězdy.(19.7.2010)