Zlatí chlapci

The Golden Boys

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 93 min

Jsem poměrně překvapen poměrně příkrým hodnocením v komentářích k filmu. Mě tento film nejen že zaujal velmi příjemným hereckým výkonem Davida Carradina, který svou roli uchopil naprosto v duchu doby ve které je děj umístěn. Kdy vše bylo pomalejší, jezdilo se povozy a nejmodernější vynález byl telegraf. Lidé obecně více přemýšleli nad svými slovy a vše bylo vláčné a táhlé jako med. Humor ve filmu nepochází z převážně násilných sketchů a nezní jako sprostý ryk hospody, ale je laskavý, srdečný a ze života. Pravda je, že na takový film musí člověk mít už nějaký nadhled a nejspíš i něco odžito, aby jej vůbec skutečně pochopil. Puberťákovi bych jej jistě nedoporučil. Film je navíc moc pěkně podbarven velmi zdařilou dobovou melodií která mi zní ještě pořád v uších. Skutečné pohlazení po duši.(12.12.2012)

Laskavý film - téměř balada s procítěným hereckým výkonem všech přítomných herců. Jsem nesmírně ráda, že jsem si DVD koupila (zvláště po tragédii herce Davida Carradina) a díky zato vydavateli VAPET, že dal tento snímek do prodeje. Byla jsem zvědavá na herečku Mariel Hemingwayovou (vnučku světoznámého spisovatele Ernesta Hemingwaye), jak se úlohy zhostí. Nebylo to nic převratného, ale nutno říci, že jí úloha více možnosti nedávala. Režísér Daniel ADAMS vytvořil milý a úsměvný film, zvláště pro starší generaci.(11.6.2009)

• Olík

Trojice hollywoodských bardů nás nechává mile kolébat líným tempem této neškodné důchodcovsko-námořnické lovestory, takovým „žádný děj“ stylem, že místy hrozí divákovo upadnutí do komatu. Ti, jenž dali Zlatým chlapcům čtyři hvězdičky se buď nenechali uspat, jejich věk a životní příběh koresponduje s trojicí hlavních hrdinů a nebo na dně hlubiny našli to, co pro mne zůstalo neobjeveno.(30.3.2010)

• Campbell

Durning, Carradine, Dern, Torn, savage a přece jenom i Hemingwayová v jednom filmu? To nemůže dopadnout zas tak špatně. Ale bohužel tenhle film je tak strašně ukecanej že prostě jinak dopadnout snad ani nemohl, i když Torn a Carradine jsou frajeři tak film samy nedokážou prostě vytáhnout ze dna průměru. Hemingwayvá rozhodně není sexy, ale připadá v každém filmu jako sympaťačka, tady tomu není jinak. On vlastně ten film vypadá hezky a všechno je krásně barevné a příjemné, ale tolik keců v jednom filmu? A proč proboha tolik klišé? Nejsem naštván že jsem film viděl ale bohužel jsem i zklamán, čekal jsem víc.(9.12.2010)

Film ničím neurazí, má jakýsi příběh a slušné obsazení. Bohužel je ale pravdou, že ani ničím příliš nezaujme. Staří páni hrají ve volném tempu a k většímu výkonu je nepobízí ani vágní scénář. Na druhou stranu je tam pár milých průpovídek a jakési ponaučení pro staré vlky samotáře: Do chomoutu můžeš spadnout vždy nebo Oženit se stačí dva dny před smrtí atd....(20.5.2009)