Samurai

• Česko Samuraj - Musaši Mijamoto (více)

Dej sa odohráva v období veľkej vojny, na prelome periód Sengoku a Togukava. Mladý Takezo (Mifune) je vo svojej dedine neobľúbený kôli svojej divej a výbušnej povahe. Za účelom získania slávy a prestíže sa spolu zo svojim najlepším priateľom Matahachim vydá do vojny. Nanešťastie, sú na zlej strane a po prehratej bitke sa stávajú utečencami. Ani po návrate domov Takeza neprímajú s otvorenou náručou, naopak, odsúdia ho a snažia sa ho uveznit. Divého Takeza sa ujíma múdry mních Takuan, ktorý sa ho snaží skrotit a zaučit do samuraiského kódexu.

Herec Rentaro Mikumi, ktorý stvárnil Takezovho priateľa Matahachiho, si v tom istom roku zahral aj Miamota Musashiho vo verzii režírovanej Yasuo Kohataom. (kitano)

Flego

Epická historická dráma sa odohráva na počiatku 17. storočia. V prvej časti popisuje životné osudy divokého Takeza ( výborný Toshirô Mifune ), keď v snahe získať samurajskú slávu sa stane utečencom. Nejde o bojmi nasiaknutý príbeh, skôr o vysporiadanie sa zo svojej divokej povahy a snahou skrotiť ju. Režisér Hiroshi Inagaki ( režíroval celú trilógiu ) dbal na presné vykreslenie vtedajšej doby, jeho príbeh má vysoké tempo a neustále dejové zvraty. ()

bassator

Čekal jsem něco na co jsem byl zvyklí z filmů na podobná témata, něco velkého, místo toho jsem dostal hodinu nudné nezáživné podívané. To očekávané přišlo v poslední části filmu a hned se jdu vrhnout na druhé a třetí dějství. Ze závěru filmu to má našlápnuté víc než dobře... - 5. 12. 2012 - 70% ()

Naslund

Jošikawova předloha se mi moc líbila, takže těžko se můžu vyhnout vzájemnému srovnání. Prakticky všechny scény, co byly v románu, jsou převedeny do filmu. Obvykle jsem rád, když se film hodně drží své předlohy, ale tady jsem trochu proti. Přijde mi, že na úkor děje byla dost osekána psychologie postav. Že je Takézo jak divoké zvíře nepoznáme z jeho chování, ale jen z toho, že to o sobě tvrdí on a mnich. Proto se mi do filmu nepodařilo dostat. Nicméně scény s Takuanem jsem si užil stejně tak dobře jako v knize. Tam mi trvalo dlouho, než jsem k němu našel cestu, ale tady je boží hned od začátku. ()

Rudovous

Oskarem oceneny prvni dil serie podle rozsahleho romanu Eijiho Yoshikawy(v cestine vyslo 2007,dale take roman Taiko o Toyotomi Hideyoshim) je pocatkem rozvetveneho vypraveni o nejvetsi postave japonskeho sermirstvi.Musim poznamenat, ze ostatni dily me bavili vic, ale i v tomto je plno zajimavych momentu.Treba celkem vtipne sceny se zenovym mnichem,. ()

kitano

Prvy diel o legendarnom japonskom samurajovi Miamotovi Musashim. Zacaitok Miiamotovej cesty je putavo odvypravany pribeh o tom ako sa silny, avsak neokresany muz stava velkym telom i duchom. Mnoho skvelych okamihov, krasna kamera (dokonca vo farbe), chytlava ustredna melodia a herecky koncert Toshira Mifuneho. Jeden z tych filmov, ktore keby boli v skorsich rokov vysielane v TV, stala by sa z neho taka klasika ako Vinnetou. (9/10) ()

• V roce 1956 získal film Oscara za nejlepší cizojazyčný film. (Roby)
  • Celá triogie je natočena jak podle skutečného života Mijamota Musašiho, tak podle slavného románu "Mijamoto Musashi" od Eidži Jošikawy. (Milan25)
  • Režisér filmu Hiroshi Inagaki natočil s Toshirô Mifunem, představitelem Takeza, dohromady 20 filmů včetně trilogie o Miyamoto Musashim. (Roby)