poster

Vesmírná exploze (TV film)

 • Česko

  Vesmírná hrozba

 • Německo

  Last Impact - Der Einschlag

 • anglický

  Impact

 • Slovensko

  Smrtonosný dopad

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Katastrofický

Německo / Kanada, 2008, 2x90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jacinda
  odpad!

  Asi takhle:Zajímám se o vesmír...Hodně se o něj zajímám. Takže ted napíšu svůj názor na základě shlédnutí poloviny 1.filmu ( v té druhé jsme se raději věnovali sexu...ovšem vyvstává otázka, jak mohl mít chuť po takovém shitu...jednoduše..musela jsem si obléct prádélko - tenhle film totiž vezme chuť snad úplně do všeho). Pokud vím, řeší tam jedna z hlavních postav, že to do Měsíce napral černý trpaslík...Já se ptám, jak je to možné? To se jako vyhaslá hvězda srazila s naší oběžnicí? S oběžnicí, která má průměr 3476 km...cituji z encyklopedie Vesmír (Euromedia Group k.s.- Knižní klub 2005) str. 486: Černý trpaslík "je bílý trpaslík, který se ochladil na takovou teplotu, že nevyzařuje detekovatelné světlo. OD POČÁTKU VESMÍRU ZATÍM NEBYLO DOSTATEK ČASU K TOMU, ABY SE NĚJAKÁ HVĚZDA STALA ČERNÝM TRPASLÍKEM.Viz též hnědý trpaslík, bílý trpaslík"...Bílým trpaslíkem se stává hvězda, jejíž hmotnost je menší než hmotnost našeho Slunce. Po vyčerpání veškerého paliva dojde ke gravitačnímu smršťování. Hvězda odhodí asi 90% své hmotnosti. Pokud je hmotnost výsledného zbytku menší než 1,4 hmotnosti Slunce (tzv. Chandrasekharova mez) z hvězdy se stane bílý trpaslík. Tohle jsem psala proto, že průměr našeho Slunce přes rovník je 1,4 milionu kilometrů. I po odhození 90% hmotnosti zbývá na největšího trpaslíka 140 000km v průměru. A kolik má Měsíc? Připomínám, že jsem neviděla celý film. Ale i tak si v žádném případě nedovedu představit, jak mohlo něco rozervat černého trp. na kusy (snad kromě něčeho, co má mnohonásobně větší rozměry či gravitační sílu), aby to ty kusy pak mohly napálit do Měsíce. Nezapomeňme, že ČD je hvězda, která prošla gravitačním hroucením a její zbytek má obrovskou hustotu. Navíc se svým rozměrem by Měsíc spíš rovnou sestřelil z oběžné dráhy Země, než aby do něj udělal kráter.(Asi jako když to moucha napálí do čelního skla a Měsíc je ta moucha). Tohle vše je možné samozřejmě pokud jsme zapomněli nebo nečetli výše uvedený citát z encyklopedie napsaný caps lockem: že černí trpaslíci prostě ještě nejsou). Ten film je prostě totální nesmysl, navíc se spoustou hereckých klišé. (Žena chce oznámit že je těhotná, demonstrativně odmítá alkohol, muži do toho furt něco leze, v inkriminovanou chvíli samozřejmě zazvoní telefon...a dál a dál. Ještě ke všemu film doprovází příšerné počítačové(?) triky...kdyby bylo ještě něco horšího než Odpad! dala bych to ted...(7.8.2009)

 • Košoun
  **

  Nechci porovnávat film se skutečností, nemám na to vzdělání ani tolik chuti, jako někteří zde, protože to beru jen jako film. I když jsem se snažil to celou dobu brát jako televizní film, stejně se nemohu zbavit pocitu, že to po scénáristické stránce je jen špatný vtip. Především druhá část, první vypadala celkem slibně. Ale asi po prvních deseti minutách nám bylo jasné, že to dopadne dobře a že se někdo obětuje pro záchranu lidstva. Díky Bohu jen za tu slušnou technickou stránku. Za ní a první část uděluji dvě hvězdy, ale důrazně nedoporučuju strávit 2x90 minut ve společnosti týhle slátaniny.(31.8.2009)

 • Lilloos
  ***

  Moje očekávání to dokonce předčilo! Jasně, logika je zde postavená na hlavu, ale už jste někdy viděli film s vesmírnou tématikou, který by dával stoprocentně smysl? Odstřelování vesmírných objektů je pak klasickou záchrannou metodou. Co se scénáře týče, je mnohem méně klišoidní než u většiny hollywoodských veleděl a když si promítání rozdělíte na dvě části, dá se to v pohodě zvládnout. Sice neříkám, že to potřebuju vidět znova, ale do odpadu bych Vesmírnou explozi rozhodne neházela.(20.6.2016)

 • Falconica
  *

  Proč ne odpad? Protože mě děsně baví převyprávět film na začátku a na konci pak koukat na úsměvy rodiny, když zjistěj, že jsem se prakticky vůbec nesekla...Amerikánům začínaj docházet katastrofický náměty, tak začínaj odhalovat neskutečný spatlaniny. Zapomínaj ale měnit základní schéma scénáře...Dokonce jsem i nebezpečně přesně trefila, kdo tam umře...(14.8.2009)

 • Drom
  *

  Já bych jenom poznamenal, že učebnice fyziky pro deváté třídy se dá na Internetu sehnat do kila. Vřele doporučuji, bude se hodit, až vás zase napadne nějakej třeskutej nápad, že budete točit kravinu o něčem o čem nic nevíte. Jinak je to drámo až na měsíc. Krom toho dědka, co nesnáší lidi, jsou tam všichni dost nesympatičtí a trpící mentálními poruchami. Telenovela a repetice to pomohla natáhnout na dva díly, ale i tak by se to vlezlo do jedný epizody... hádejte jakých mezí. I když to snad raději ne, protože tohle byl kabaret. Nu ale nebojte děti, hezcí, mladí a úspěšní lidé to všechno zařídí, i kdyby ty kulisy a efekty byly sebehorší. Oni se nikdy nevzdají, hrdinové. Takže si pak mohou všichni zatleskat. A samozřejmě nesmí chybět láska...(17.8.2018)

 • - Po celý děj je měsíc nelogicky v úplňku. (L_Johnny)

 • - Natáčení probíhalo v kanadské Britské Kolumbii a v německém Berlíně. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace