Cestující (festivalový název)

Passenger, The

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Komedie

Austrálie, 2006, 7 min

Chris Jones

*RYBKY A INÍ BUBÁCI* Veľmi pekný, krátky animovaný film, ktorý - i keď je z radu tých hororových - skôr pobaví ako vystraší. Hlavná postavička je veľmi milá a každý si ju hneď musí obľúbiť. To isté platí aj o netypickom pasažierovi v podobe nevinne vyzerajúcej rybičky. Temná atmosféra je pôsobivá a prítomný humor neruší a je zároveň skvelou súčasťou filmu. Pre mňa je veľkým plusom, že film nie je jedným z tých, kde sa autor spolieha iba na záverečnú pointu a všetko, čo jej predchádza, býva často len bezvýznamnou výplňou. Verdikt v 1 vete: Úmorných 8 rokov práce natlačených do kvalitných 7 minút filmu. 12.11.2010(12.11.2010)

no nic ... počkám až se dosměju a pak začnu psát ....:-) ..... Tak jak, už? ... ;-))) Moji milí, tenhle krátký animák u mě vede na celé čáře co se hororové komedie týče, protože i když odkaz na film není ve valné kvalitě, já se směju ještě drahnou chvíli po něm :-)) Velmi vtipná animace a příběh celkově, doporučuju :-))(12.8.2013)

Walkmana jsem měla taky (kde tomu je konec ani nevím), ale kupodivu jsem s ním nikdy nikoho nenasrala tak, že by mě chtěl sežrat. Asi mám blbé to, že jsem si nikdy nesedla vedle sáčku s rybkou. Ale takového domácího mazlíčka bych brala. P.S. Vtipné bylo jak jí v tom sáčku zůstávala uvíznutá noha. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=OGW0aQSgyxQ(10.11.2013)

Úžasná hororová atmosféra, ponurá hudba, jeden ustrašený človíček v prázdném autobuse. Nechápal jsem, jak by ze sedmiminutového animáku mohl být děsivý horor, ale teď už to vím. Skvělý kraťas, u kterého mě opravdu mrazilo v zádech. Koukal jsem se na něj v jednu v noci, a když jsem potom šel chodbou, kde mám akvárko... no, trošku nervozní jsem byl...(28.7.2011)

E.T. se vrátil na Zem a hned toho litoval... (podobně jako toho bude litovat Ježíš, neboť jak praví klasik: If Jesus come back, we will kill him again". Ale to sem nepatří). Nejvíc jsem se lekl, jak se ten řidič oháněl novinami po mouše, doufal jsem, že se netrefí, protože to fakt vidět nemusím, tenhle hmyz na nose rozmáznutý.(8.12.2012)

• - Na filme sa pracovalo od roku 1998 až do finálnej podoby v roku 2006. (Piri)

• - Animácia obsahuje 10056 snímok. Každá snímka sa generovala priemerne 3 hodiny, najdlhšie generované snímky trvali až 8 hodín. Týždenne sa spracovalo priemerne 0,74 sekundy z filmu. (Piri)

• - Finálna verzia bola spracovaná do kinoformátu z dôvodu prezentácie na filmových festivaloch, nakoľko prvý raz v Cannes autor neuspel a musel prerobiť finálnu verziu a dať ju do HD formátu pre kiná, a tak potom svoje dielo odoslal ešte raz, ale tentokrát na Medzinárodný filmový festival krátkometrážnych filmov v Los Angeles (LA ISFF), kde aj uspel. (Piri)