Karate Kid

Masky:

Jingjing Ma

Kostýmy:

Han Feng

Bylo to sice místy trochu zdlouhavé, efektní pobíhání po čínské zdi bylo více než jen úsměvné, ale jinak jsem byl překvapivě spokojen. Hlavní zásluhu na to má ovšem Jackie Chan, který je ve své roli výborný. Překvapivě vážný, přirozený, uvěřetielný. Jaden Smith nevadil a záverečná kobra byla super. Nechybí tu v podstatě nic z originálu, byť to vše prošlo inovací. Metody původního pana Miyagiho (třeba umývání auta) mi ovšem byly pochopitelnější a dle mého lépe zvolené než "sundej bundu, obleč bundu". Tam jsem ty pozdější bojové techniky moc neviděl. Ale jinak příjemná pohodovka, která za ty dvě hodinky rozhodně stála.(5.10.2013)

Původního Karate Kida jsem nikdy bůhvíjak nezbožňoval, o to víc jsem překvapený, jak moc mi sedl jeho o 26 let mladší remake. Do současnosti (a do jiné země, kontinentu a hlavně kultury) je to přenesené zcela bez problémů, skvěle fungují všechny typy scén (vtipné, dojemné, tréninkové montáže atd.), Jaden je úplně v pohodě a Jackie je bez nadsázky d-o-k-o-n-a-l-ý. Melancholický minimalismus mu podle mě sluší o dost víc než jeho tradiční pitvoření. Nevzpomínám si, kdy naposled jsem měl takovou radost z naprosto očividné castingové sázky na jistotu. A navíc se tahle vkusná předělávka může pochlubit bojovými scénami, které svou okulahodící choreografií a perfektním nasnímáním snadno strčí do kapsy nemalou část regulérních "dospělých" akčních filmů (zde spolu takřka ve všech případech bojují děti do cca patnácti let!). Opravdu milé překvapení a v podstatě ideální film pro celou rodinu, kterému neškodí ani jeho zdánlivě přestřelená délka. 70 %(1.10.2016)

"Právě jsem se tisíckrát zul a obul. Chce si to někdo se mnou rozdat?" Ikdyž má Jackill stále co nabídnout, postupem času musíme očekávat nějaké podobné role postaršího učitele kung-fu, jako právě v tomto případě. A né, že by mu to neseklo! Malý Jaden je až neskutečně podobný na svého taťuldu a myslím, že nejeden mu předvídá slibnou hereckou kariéru. A klidně si u toho může zase zakopat do svých vrstevníků. Karate Kid je svým způsobem spíše takový výchovný program pro piškoty. Je dojemný, poučný, zábavný, pohodový a jen tak lehce na něj nezapomenete. 80%(25.7.2010)

• MM_Ramone

Pôvodný film "Karate Kid" z roku 1984 som niekoľko krát už videl. Nikdy ma však nedokázal nejak vyraznejšie zaujať. Keď som sa dopočul, že sa pripravuje jeho remake, tak ma to celkom potešilo. Hovorím si, že by to nemuselo byť zlé. Bol som zvedavý najmä na to ako zvládne úlohu majstra kung fu Jackie Chan. Uznávam, že bol dobrý. Avšak strašne ma znechucoval ten malý dredatý blbeček. Kde len mohli nabrať takého mrzkého, netalentovaného sopliaka? Kto ho tam pretlačil? Preklikal som si zopár filmových stránok a potom mi to došlo. Veď je to synek preplateného hollywoodskeho zmrda Willa Smitha. Tatíček zaťahal za nitky a máme tu malého čierneho karatistu. Máme tu protekčného záprdka, ktorý zničil celý film. A keď už tu teda máme černošský "Karate Kid", tak by sa mohol čoskoro natočiť aj hebrejský "Karate Žid". *(28.1.2015)

Keby ubrali trochu minút a neboli vo filme miestami tak vážny, tak by to bolo oveľa lepšie.Niektoré scény úplne zbytočne a stopáž je tiež pridlhá na takýto obyčajný film.Čo sa týka záverečného finále, tak to je klasika.Inak zaujímave (ale dobre) duo - Jackie Chan, Jaden Smith a dobrá hudba. 70% - 3*(5.8.2010)

• - Film má také alternativní konec, který se do finální verze nedostal. V tom dojde k souboji mezi mistrem Hanem (Jackie Chan) a mistrem Li (Yu Rongguang). (Mancunian)

• - Taraju P. Henson její role zaujala, protože jí připomínala vztah s jejím vlastním synem. (darek kartac)

• - Jaden Smith musel podstúpiť náročný výcvik kung-fu. (luksharas)