Karate Kid

Scénografie:

François Séguin

Kostýmy:

Han Feng

Soundtrack James Horner: 1. Leaving Detroit ,2. Looking for Mr.Han ,3. Kung Fu Heaven ,4. I Want To Go Home/The Forbidden City ,5. The Lunchroom ,6. Backstreet Beating ,7. Han's Kung Fu ,8. Ancient Chinese Medicine ,9. Beijing Valentine ,10. Mei Ying's Kiss ,11. Jacket On, Jacket Off ,12. Journey to the Spiritual Mountain ,13. Hard Training ,14. All Work and No Play ,15. From Master to Student to Master ,16. Dre's Gift and Apology ,17. Tournament Time ,18. Final Contest ,(14.6.2011)

• Fr

Kung Fu dřímá ve všem. Je i v tom, jak se chováme k lidem. KUNG FU JE VŠUDE!!!.. ..... O tom jak afroameričan vysmahnul partu číňáků v jejich národním sportu a stačil mu k tomu jeden údržbář a umění nasadit si bundu. Pro dospělýho nezáživný a dost nuda! Kung Fu málo, je to spíš exhibice mladýho Smitha (koukejte co všechno umím..) ... (až budu velkej, zaplatím klukovi taky nějakej film). Ale všechny do těch 13ti let by to mohlo TROŠKU pobavit. Je to totiž o sebedůvěře, ovládání chování a cti – prostě o všem, čemu děti můžou věřit! Což znamená: POŠLETE JE NA TO SAMOTNÝ!!!! Jo, abych nezapomněl – mladej byl taky nadšenej, dal by 3*! A u mě nezafungovalo ani oživení vzpomínek na Karate Tiger. Byť v dětském podání. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Hledám pro děti důvod ke stěhování do Číny. 2.) Zajímá mě, jak tráví Číňan v Číně volný čas. 3.) Zjistím, co je pravda na tom, že musejí mít lidi v Číně auta v obýváku. 4.) Zbožňuji dětský Kung Fu. 5.) Jsem zvědavej, jestli za pár let někdo trumfne Willa Smitha. Jeden důvod, proč nemá smysl film vidět: Mám strach, že si začne připadat má rodina (včetně mě!!!) méněcenná! PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(20.8.2010)

• POMO

Obzvlášť tým, pre ktorých je film určený, musí pripadať príliš rozťahaný, so zbytočnými dramatickými odbočkami (rozpitvávanie Chanovej minulosti). A Jaden Smith by bol fajn v roli mladého nadšeného skateboardistu, ale tu je jedným veľkým omylom. Bitky sú dobré a finálny turnaj emocionálny, ale to sa dá povedať i väčšine dielov série Rocky, ktoré vás nezdržujú zbytočnou vatou.(15.9.2010)

„Sometimes the most important fights are the ones you avoid.” Na původního Karate Kida jsem ještě moc malý kluk, ale moc dobře si dokáži po tomto „kung-fu” remaku představit, jak se většina náctiletých musela při prvním shlédnutí v té době cítit. Druhá část, kdy se romantika mezi dvojící puberťáků, choreograficky excelující souboje a emocemi po okraj naplněné drama rozjede naplno, je totiž naprosto nehoráznej hukot. Námitky ohledně věku dětských herců beru zpět, protože takhle příjemně strávené dvě hodiny u PG snímku jsem už dlouho nezažil. Po tomhle může Will Smith s klidem v duši odejít do důchodu.(31.8.2010)

Ale jo, jako takový fajnový guilty pleasure se dá dobře brát. Původního Karate-Kida jsem teda neviděl, ovšem začlenění Jackiho Chana vnímám jako velice povedený tah. Jaden Smith sice je a bude vždy namyšlený harant, co najednou ve finále poráží soupeře, kteří tvrdě cvičí od dětství, ale co na tom záleží. Film nenudí a skvěle odsýpá, a to je pro mě hlavní...90%(1.12.2013)

• - Film si ponechal název Karate Kid, aby se zachovala návaznost na původní snímek, kterým je inspirován, přestože se odehrává v Číně a používá se kung fu, a ne karate. (Janzic999)

• - V Číně je film uváděn pod názvem Kung-fu sen, v Japonsku jako Nejlepší kluk. (Coldrex)

• - Taraju P. Henson její role zaujala, protože jí připomínala vztah s jejím vlastním synem. (darek kartac)