Karate Kid

Scénografie:

François Séguin

Kostýmy:

Han Feng

Jablko nepadá daleko od stromu - o tom mě přesvědčil malý Smith, který překvapil stejně, jako už kolikrát jeho otec. Díky jemu film nenudil, místy byl i zábavný, Jackie Chan obdržel vážnou roli, tudíž se permanentně nekřenil, trochu problém mám s ne zrovna dobře vybranou hudbou, ale velkou premiéru hlavní role Jadenovi pokazila především příšerná T.P.Hensonová, nejspíš vinou scénáře, ale tím se nic nemění.(16.9.2010)

• Psema

Docela mě fascinuje, že lidé znalí originálu chválí závěrečný turnaj, když právě ten je největší podpásovkou pro kohokoliv, kdo zavadil o Avildsenovu osmdesátkovou srdcovku, a navíc je táááák špatně sestříhaný. Že neschopa Zwart pojede po totožném dějovém schématu, bylo jasné od začátku, že si ale Smithova famílie nechala scénář originálu okopírovat scénu po scéně, zvrat po zvratu a dialog po dialogu, to mě zcela upřímně nasírá natolik, že se snad půjdu uklidnit za barák trénováním jeřábího kopu, jemuž "whatthefakózní" a dráty nezapírající přemeto-kopanec nesahá ani po Macchiův palec na levé noze. Lehce se zamysleme, co přinesl updatovaný Karate Kid nového. Přinejmenším zarážející flirtování dvanáctiletých za zvuků Lady Gaga? Kung Fu zcuklé do svlékání a oblékání bundy? Nádherné, leč trochu kýčovité záběry Číny, dělající z komunistického pekla téměř ráj na zemi? Seriously, come on. Jestli tohle není ukázka zbytečného remaku, který nemá co říct, pak je Jirka Paroubek sexy od hlavy až k patě. Zwartův film uspokojivě funguje jen v momentech, kdy se bezostyšně vrací o 30 let zpátky, a jakmile chce říci něco vlastního, padá velmi rychle na hubu. Malý Smith je spíš příslib do budoucna (za 15 let bude jako táta), než žhavá supernova, Jackie prohrává s výjimkou "fighting skills" s Patem Moritou ve všech ohledech a Zwart je lama, která jinak než sterilně točit neumí. Tudíž se k vám emoce spíš plazí, než že by zasazovaly jeden úder za druhým. Jediný, kdo obstál se ctí je Horner, byť ani ten se proti Contiho orchestrálce nechytá. 5/10 s tím, že být o polovinu mladší a neznat originál, budu minimálně následující měsíc věšet bundu jako o život, ale nyní se rád vrátím k bonsajím a voskování a Elisabeth Shue. P.S.: Věta "Karate, Kung Fu, whatever" vystihuje přístup Zwarta a spol. naprosto dokonale.(18.9.2010)

• POMO

Obzvlášť tým, pre ktorých je film určený, musí pripadať príliš rozťahaný, so zbytočnými dramatickými odbočkami (rozpitvávanie Chanovej minulosti). A Jaden Smith by bol fajn v roli mladého nadšeného skateboardistu, ale tu je jedným veľkým omylom. Bitky sú dobré a finálny turnaj emocionálny, ale to sa dá povedať i väčšine dielov série Rocky, ktoré vás nezdržujú zbytočnou vatou.(15.9.2010)

Plné klišé, ale i tak velmi sympatické. Hlavní hrdina ok, vedlejší charaktery rovněž - velmi dobré souznění a kvalitní dialogové scény. Akce solidní, souboje velmi pěkné. Jackie Chan konečně nehraje magory, ale charaktery hodné svému věku a zkušenostem. A stále se umí slušně ohánět, takže další plus pro něj. Pro děti do 15 let tohle musí být naprosto uchcávací podívaná. Dá se to pochopit.(14.1.2011)

Chápem , jednoducho spojili prvú časť s treťou a tak to drbli do čaj - knee a vôbec mi to nevadilo a ani to, že Ralph Macchia vystriedal mladý Smith , práve naopak, bol viacej namakaný , ako ten chujko , stuhnutý a nemotorný , z originálu ! Veta " predčilo to moje očakávania " tak nejak nie je namieste , pretože som to dal ťahať len tak , z recesie a zo zvedavosti , že ako veľa sa odkloní remake od pôvodnej verzie . No a tu , prekvapenie ! Akurát že chlapi urobili i remake bojových sekvencií , ked tradičné " wax on , wax off " nahradilo " jacket on , jacket off " , takže remake rimejku :-) Nie , nehonil som si u toho , ale som pre zmenu tlieskal a smial sa na plné gule ( !!! ) . No a ešte som chcel dodať , že si tu drbnutú lejdy gagu s tým kokotským repom a tými ich stupídnymi tanečkami v tom zábavnom centre mohli odpustiť , ale to je len fuckt irelevantná chybička krásy . No a nemal by som zabudnúť , že vzdali poctu filmom z 80. rokoch a tým štyrom bojovníkom : žánovi , klodovi ,fanovi a dammovi , čo bolo vidieť špeciálne na tréningu mladého . " Zivot nás zrazí na kolená , ale len od nás záleží , či sa postavíme , alebo nie ! " Bomba ! , ale so scénkou " naša rodina dodržuje sľuby " mohli ísť tiež kľudne do prdele ! Ako tak čumím , toto je môj najdlhší koment , čo som kedy napísal ! Dobre , už držím hubu ! Rock ' n ' Roooooll !!!(17.7.2010)

• - Justin Bieber nahral k filmu pieseň Never Say Never. (luksharas)

• - Jaden Smith musel podstúpiť náročný výcvik kung-fu. (luksharas)

• - Rozhodnutí přesunout celé natáčení do Číny nebylo snadné. Protože je celá řada z požadovaných lokací nepřístupná nebo problematicky dostupná, obrátili se producenti s žádostí o pomoc se zajišťováním natáčecích lokací na společnost China Film Group, nejstarší a nejvlivnější státní firmu v Číně, která se natáčením filmů zabývá. „Jeden záběr nás stál měsíce plánování,“ objasňuje režisér Zwart. „Například jsme prvním filmem, kterému se podařilo získat svolení k natáčení za bránou Tiananmen a v Zakázaném městě od chvíle, kdy tu před více než dvaceti lety natáčel Bertolucci snímek Poslední císař (1987).“ (darek kartac)