Nakonec zemře (amatérský film) (festivalový název)

• Irsko

He Dies at the End

Krátkometrážní / Horor / Thriller

Irsko, 2010, 4 min

Damian McCarthy

Šmarjá mě tak vyděsily ty spousty zdejších infarktových a svěračově povolených komentů, že jsem se na to leknutí asi příliš důkladně teoreticky připravil a vůbec se neleknul, nýbrž naopak jsem se zasmál. A jsem docela rád, strašně nerad se totiž lekám. Výborný nápad, hustá atmosféra a i pro mou bídnou angličtinu lehce stravitelné dialogy (tedy titulky).(17.6.2015)

• kingik

Nikdy nepochopím, co na tomto bylo tak chválihodného. To, že se v závěru mírně leknu, když z boku vyskočí zcela nepovedená obludka přece neznamená, že nasolím vysoké známky. To by musel tento shit vypadat jinak než vypadá a hlavně by měl dávat nějaký smysl. Nevím, co měl tento krátkometrážní film představovat. Já se i za tu krátkou chvíli, co běžel, nudil a rozhodně nemám potřebu básnit, že to byla bomba. Bylo to slaboučké.(19.7.2010)

Zfilmovaná básnička od Vodňanského Grizzly, kterou jsem jako dítě neměl rád, protože byla na mé slabé nervy až moc drastická: Pojďte Něco Vám povím Ale neohlížejte se Což abychom zmizli Pojďte Něco vám povím Ale nebojte se Za náma jde grizzly Je vysoký šest stop Dělá Hop hop hop Pojďte Něco Vám povím Ale neohlížejte se Což abychom zmizli Pojďte Něco Vám povím Ale nebojte se Za náma jde - Uááá Pozdě! Pozdě!(10.7.2012)

V tomhle snímku zazní několikrát tázací věta „Jsi upřímný?“ no a tak já teda budu. Na irské poměry docela slušně zvládnutý kousek s velice jednoduchou zápletkou, která i bez originality dokáže zaujmout značnou část lidí, co se na tuhle čtyřminutovou záležitost podívá. K radosti stačí skutečně málo a hororového diváka jistě uspokojí hlavně docela slušně zvládnutá atmosféra. K mé smůle jsem však při prvním zhlédnutí o tu „lekačku“ přišel, protože jsem se v inkriminovaný okamžik natáhl po lahváči a když naběhly závěrečné titulky (asi se stala někde chyba) – pustil jsem si závěr znovu, leč už jsem na to byl připravený – k mému zklamaní…70%(29.9.2013)

Dobrý fórek. Viděla jsem to 3x (sama, se ségrou, s bráchou) a i na potřetí jsem se bála, že se leknu. :-) Napoprvé jsem si kvůli očekávání věcí příštích vůbec nevychutnala ty drobné odkazy (fotka na stole, soška, kytka...), protože mě to nudilo, na potřetí už mi ta skládačka hezky zapadala do sebe. A ten nízkorozpočtový konec prostě stojí za všechny peníze! :-)(24.1.2011)