Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

Bauer

Určitě nejsem příznivcem romantických filmů, jelikož většinou jsou to přeslazené dojákyy, které jsou šíleně moc naivní. Naštěstí existuje jen pár romantických komedií, které za to stojí a stojí i za to, že se na ně člověk podívá kdykoliv rád znovu. Láska přes intenet mezi ně patří! Režisérka Nora Ephron má na takové filmy snad čuch, protože Samotář v Seattlu patří mezi mé TOP romantické filmy . Tento film není žádná "popelkovská" romantická pohádka, ale jedná se o moderní film, jenž je i originální. Kdo by v dnešní době neznal chatování a nebo různé internetové seznamky? A převést to na plátno byl výborný nápad. Inteligentní humor tato komedie rozhodně nepostrádá. Občas se dočkáme i nějaké té hlášky. V Samotáři v Seattlu hráli spolu Tom Hanks a Meg Ryan. O pár let si spolu zahráli znovu v tomto snímku a nutno podotknout, že jim to spolu velmi sluší. Toma Hankse moc nemusím, ale je pravdou, že film s ním jsou vždy zárukou dobré kvality a to samé platí i o jeho hereckém výkonu! Meg Ryan je taktéž výborná, ale narozdíl od Hankse je strašně moc krásná a neuvěřitelně roztomilá (hlavně v jejím pyžamu). Prostě jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl!!! ()

genetique

Nečudoval by som sa, keby Toma a Meg obsadili do štvrtej spolupráce, pretože tým dvom to naozaj iskrí, sekne a klape. Navyše má film nápad, ktorého prínos bol (priznajme si) v tej dobe pre nás zaostalejších (nie každý mal v '99tom net) niečím úplne novučkým. Z toho odohrávajúce sa vtipné scénky mali naozaj pestrý a svižný priebeh, až taký, že som si tú romantiku uvedomil až v závere. 80%. ()

Zíza

Film jsem viděla už několikrát a vždycky na něj zase dostanu po nějaké době chuť. Je to příjemné, postavy jsou milé, formát se mi také líbí. Užívám si to. Tohle je pro mě ideální romantické komedie. Docela by mě zajímalo, jak by si s tím tvůrci poradil v dnešní době sociálních sítí. Chtěla bych takový film vidět. ()

JohnnyD

Klišé? Jasné. Otrepané? Jasné. Nerealistické? Jasné. Romantické, zábavné a vtipné? Určite. Nora Ephron na vrchole svojej tvorby stvorila geniálnu romantickú komédiu, ktorá aj napriek tomu, že je viac romantická ako komédia, ma dokáže stále pobaviť. Duu Hanks/Ryan to nikdy tak spolu neslušalo a iskrí to medzi nimi jedna radosť. Do toho nám hrá ešte skvelý soundtrack a o ideálny romantikou nasladlý večer je postarané. ()

Anderton

Občas sa v žánri rom kom objaví pár, ktorý nemusí byť nijak zvlášť krásny, ale napriek tomu to perfektne medzi nimi funguje. Pomerne originálny nápad (aj keď sa jedná o remake) dokáže tentokrát osloviť aj mužov, ktorí sa môžu svojim spôsobom s Hanksovou postavou zžiť. Pomerne dosť sa v deji rieši aj omnoho pálčivejší preoblém, ako je nám tu predostreté, a to boj malých podnikateľov s veľkými reťazcami. Samozrejme sa to v alternatívnom filmovom vesmíre skončí zmierlivo. ()

• Obchod, který ve filmu posloužil jako Fox Books, byl ve skutečnosti v té době nepoužívaný obchod Barney's mezi 17. ulicí a 7. avenue na Manhattanu. (don corleone)
  • Michael Palin měl hrát známého spisovatele, který pravidelně předčítá v obchodě Kathleen Kelly (Meg Ryan). I když bylo několik scén natočeno, do filmu se nakonec nedostaly. (don corleone)
  • Postava Jean Stapleton se jmenuje Birdie Conrad, což je narážka na postavu Conrad Birdie z muzikálu "Bye Bye Birdie". (don corleone)