poster

Chuggington - Veselé vláčky (TV seriál)

 • Velká Británie

  Chuggington

Animovaný

Velká Británie, 2008, 52x10 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (16)

 • Gemini
  ****

  Jediný seriál nejenom s vláčky, ale s jakýmikoliv "oobličejovanými dopravními prostředky", který má jak řemeslně velmi dobrou vizuální stránku, tak i promyšlené technické fungování svého světa (třeba když vláčky potřebují něco netypického dělat, mají na to zvláštní vagón/nástavbu/jeřáb/adaptér). Chytře pracuje s odlišnostmi jednotlivých "mašinek", s jejich postupným "osobním rozvojem", a hlavně se mu nestává, že by nastolil nějakou situaci, která by se buď nevyřešila vůbec, nebo by ji zázračně vyřešila nějaká mašina ex machina;) Jinými slovy s tímhle seriálem si - na rozdíl od mnohých jiných, z poslední doby asi nejvýrazněji Statečných Autíček - někdo dal práci. A na výsledku je to zatraceně hodně vidět. A taky to tím pádem je koukatelné i pro starší publikum, než zoufale chudičká (hlavně škálou výrazů;)) Mašinka Tomáš. 80%(19.10.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Počkejte, až se mi dostanete pod kola." V Mašinkově je příjemné strávit volný čas. Ještě tam nedorazilo zlo, závist, nenávist, zákeřnost ani jiné vymoženosti dospělého života, takže je tam pro děti naprosto bezpečno. Není to sice tak famózní, jak vláčky často dětinsky vlezle deklarují, ale vlakózní je to zcela určitě. Klapity klap!(6.6.2012)

 • Terva
  ****

  Paf, paf, paf, zahoukáme huhůůů Chuggington !! Přesný máme jízdní řád, vláčky jedem, klapity klap. Rychle a rádi, vozíme vás, nabereme náklad, vysypeme ho zas. Paf, paf, paf, jak famózní, paf, paf, paf, jak vlakózní !! Zahoukáme hu hůůůůů Chuggington !! Plnou parou stále jedem, cíl je náš Chuggington. Mašinky už jedou, mašinky už jedou, jedou, jedou Chuggington, Chuggington, veselé vláčky, klapity klap !!!!(10.9.2009)

 • lopata555
  ***

  no čo povedať, pár krát som to s malou neterkou pozeral a nebolo to až tak zlé :D :)(19.4.2013)

 • TomX2
  **

  Tie príbehy ma nikdy zvlášť neoslovili a všetko ostatné je na hranici podpriemeru, no nie je to vyložene ten typ seriálu, ktorý by stál úplne k zahodeniu. A počul som, že sú s tým deti celkom spokojné, takže nemám dôvod dať nižšie hodnotenie.(10.4.2017)

 • otík
  ***

  Vláčky obecně jsou pro děti luxusní téma. Animace není naštěstí příšerná, dabing je výborný a na rozdíl od mnohých podobných dětských pořadů to není nijak otravné. Konkurence Mašinky Tomáše nedopadla zas tak hrozně.(20.6.2016)

 • Master19
  ***

  Není mi úplně jasné, proč děti vláčky tak fascinují, každopádně to funguje a britové to dokážou dobře prodat. Ze všech možných lokomotiv (ale i traktůrků a podobné havěti) u nás jasně vítězí tyhle mašinky a nepřekonatelný Zababa.(4.2.2014)

 • Paity
  ***

  Super pro děti hlavně kvůli angličtině, která je k poslouchání v tomhle animáku akorát tak těžká, ani pro prcky, ani pro pokročilé. Navíc opět najdete v pohádce i nějaké to morální ponaučení.(17.9.2013)

 • Teg
  ***

  Na české Pohádky o mašinkách to nemá, ale jinak pro děti je to prima a neignoruje se tam technika a všechny ostatní "prima" věci na kolejové dopravě, jako u jiných vlakových seriálů. Palec nahoru.(24.9.2015)

 • honajz2
  *

  HŮ,HŮ....(15.7.2012)

 • Matt007
  ****

  Synovi se to moc líbí a já koukám docela rád s ním. Opravdu pěkně zpracovaná pohádka o mašinkách narozdíl od Lokomotivy Tomáše.(8.7.2012)

 • gazogazo
  odpad!

  Picovina pro malé , z kterých chtějí mít zakomplexovani rodiče šotouše(16.10.2015)

 • Slidger
  ***

  Jako večerníček pro děti to splňuje snad všechno. Staré vlaky učí ty mladé spoustu věcí a tohle děti milují a potřebují.(1.6.2011)

 • papaguy
  ***

  Mašinka Tomáš, Vláčková hlídka, Traktor Tom, Požárník Sam, Autohlídka - Odtahové auto Tom / Vláček Troy... Nejpropracovanější je pravděpodobně Mašinka Tomáš a Chuggington, zbývající značky pracují se zjevně menším rozpočtem a všechno je to více méně přes kopírák (proto i já píšu tento komentář přes kopírák). Věci se chovají jako lidé, myslí, cítí, mají přání, páchají dobro i zlo. Děti to milují, dospělí obvykle moc nebere. Lidi od řemesla zanadávají nad chabými texturami, designem modelů a mizernou animací. Je to možné chápat jako rozšíření světa hraček o příběhy (čistý produktový marketing) a celkem fajn kino pro mrňata. A zjevně to plní svůj účel.(26.11.2017)

 • Phex
  **

  Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že tento seriál má z dětí vychovat poslušné zaměstnance. Koníčky mají mašinky vykonávat až po práci, která jim přináší pouze a jen radost. Při srovnání s mašinkou Tomášem tohle dopadá hůř.(25.6.2012)

 • kolly13
  ****

  Mašinkov je příjemný seriál, který krátce zaujme i dospělého. Animace, příběhy i dětské napětí je páteří. Dětské osazenstvo miluje.(25.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace